Archiv novinek za rok 2003 - 2016:

2016

13. 12.

Vrh "F4" - Debbie porodila kouzelná bílá dvojčátka :)

Na prodej - krásný bílý texlík Fili hledá nový domov

Plánované odchovy - připuštěna Barbie s Orestem

6. 12. 2016 nás Logan ve věku 6,5 let navždy opustil :( Poslední rok se potýkal se zdravotními problémy, které pramenily z vyššího věku, vždy se z toho ale vyhrabal. Byl to velký bojovník, který nikdy nic nevzdával. Za svůj život zplodil kupu nádherných potomků. Bude nám moc chybět...

  

27.8.

Orestes von Adelaide - nový krém-bílý úžasňák je tady!

31. 3. odjel Zet na krytí do CHS Nam Gaudium v Hradci Králové. Připuštěn byl hned se třemi krásnými bílými šeltijkami. 8.6. se z námluv vrátil, bohužel se však nezadařilo a žádná ze samiček není březí.
27. 6. k němu přijela na krytí bílá merinka Barbie Bonanza od Jany Novákové, která též bohužel zatím nezabřezla. Zeťák není moc akční, nevídám ho vrkat ani samičkám jinad nadbíhat. Ve středu 24.8. jsem je ale "přichytala při činu", tak uvidíme. Třeba je Zeťák zatím pouze moc mladý, a jeho chvíle ještě příjde. I tak jsem se bála, že krytí holek Debbie a Pepper napoprvé nezvládne, nebo alespoň ne dostatečně rychle, a tak vše hrálo pro to, pořídit Oresta.

20. 3. nás ve svých čtyřech letech opustila Jill a dne 10.7. ve svých pěti a půl letech i Nella. Holky nám moc chybí, je to hrozný nezvyk, koukat do ubikací a nevidět ani jedno černočerné morčisko :(

 

15. 2.

Debbie Bonanza - naše řady obohatila krásná šeltijka Debbie

Pepper Nam Gaudium - splněný sen, tou je krém-bílá šeltijka Pepper :)

Fotogalerie 41 - nové fotečky morčáků, jen tak

Zetien Nickola - nové fotky Zeťáka


19. 1.

Zetien Nickola - přibyl k nám nový úžasňák Zet

Na prodej - bohužel teď nemůžeme nabídnout žádná morčátka k prodeji, ale naše spřátelená chs Bonanza ano :) na její nabídku se můžete podívat pod naším prodejem, jsou to morčátka krásná, s klidnou a přátelskou povahou a my je můžeme jen doporučit

Ozýváme se opravdu po dlooouhé pauze. Jedním z důvodů je, že se nám v létě narodilo mimčo, a tak máme teď méně času. Druhým důvodem je, že nebylo moc dobrých zpráv, se kterými bychom se rádi podělili. Jako chovatelská stanice jsme si prošli krizí, když nám poodcházelo několik morčátek, většina kvůli vyššímu věku. Když jsme pak přišli náhle i o Glorču - pravděpodobně infarkt, vzalo nám to vítr z plachet. Kdo chová, zná ten pocit, když se to sype a člověk s tím nemůže nic nadělat. Zároveň jsme ani nepořizovali žádná nová morčátka. Pouze jsme si přivlastnili dvě samičky z výzkumného ústavu, kdy bohužel jedna odešla cca do dvou měsíců (pocházela ze sterilního prostředí, pravděpodobně to byl moc velký šok). Qinzy se podařilo zabřeznout s Loganem, ale narodila se pouze jedna maličkatá samička, která později zemřela. Z připuštění dalmatinek s Marvinem taky nakonec nic nebylo, jelikož Marvin ze dne na den odešel. Nedařilo se. Momentálně nemáme žádná chovná morčátka. Ovšem chov jako takový určitě nevzdáváme úplně, pouze v omezené míře, pro radost. V plánu je přírůstek z chs Bonanza, nevěsta pro Zeťáka, tak snad se nám ta smůla konečně přestane lepit na paty a v příštím roce budou třeba i nějaká miminka.

2015

11. 7.

Glorie Z Blanenského podhradí - máme novou morčici, krásnou Glorču! :)

Plánované odchovy - několik nových plánů, zatím není žádná ze samiček březí

Zoey BellisQinzy Bellis - holky dostaly nové aktuálnější fota

Samci - nové profilovky dostal Logan, Soňák, Samwell a Marvin

Bohužel jsme se poslední dobou potýkali převážně se smutnými událostmi. Opustily nás hned tři samičky. Leila a Ischi na důchod bydlely dlouhou dobu spolu, a když Leila náhle odešla (ráno byla ještě v pořádku, přišla se najíst, po dvou hodinách se její stav začal horšit natolik, že už jen ležela), Ischi ji po necelých dvou týdnech následovala. Rychle chřadla a ani nová spolubydlící ji už nepostavila na nohy. Holky byly v pořádku, jen na nich byl znát už věk, kdy oběma bylo kolem pěti let. I tak jsme doufali, že s námi zůstanou déle :( Třetí samičkou byla u Pavlíny bydlící Ramira, která se též dožila podobného věku, tedy necelých 5 let. Ramča se nějakou dobu potýkala s trávícími problémy, které však bývají v tomto věku už celkem časté..

  

23. 5.

Vrh "E4" - nové fotky Edwarda, Eileen nám bohužel zemřela :( vedla si docela dobře, tak jsme doufali, že i přes svou nízkou porodní váhu vše zvládne, bohužel ale ani dále moc na váze nepřibírala a po třech týdnech nás opustila ze dne na den :( Edward měl oproti sestřičce vždy náskok a ikdyž je drobnější, věříme, že si povede dobře (ťuk ťuk)

Již brzy se k nám přidá posila do dlouhánů, krásná bílá coronetka Glorie Z Blanenského podhradí, za kterou moc děkujeme Lence a už se na malou mooc těšíme :) Na fotkách se svou krém-bílou sestřičkou:

glorie.. glorie3

 

17. 4.


Vrh "E4" - nové fotky vrhu E4 :)

Na prodej - černý hlaďáček Edward na prodej, Eileen předběžně zamluvena

 

3. 4.

Vrh "E4" - Daeny nám porodila aprílová černá dvojčátka, chlapečka a holčičku :)

Plánované odchovy - Zoey připuštěna s Marvinem

Na prodej - Edward a Eileen (hladcí černí) hledají nové domovy

1.4. nás náhle opustila Lilli :(. Nebyla nemocná, pravděpodobně věkem. Za dva měsíce by oslavila 5 let. Je nám to moc líto.. Lilli po sobě zanechala několik krásných potomků, z toho Sony a její brácha Logan jsou u nás v CHS.


1. 3.

Plánované odchovy - připuštěna Daenerys s Marvinem, Eby s Loganem

Sociální chování morčat - nový článek o "mezimorčecích" vztazích

Po dlouhatánské odmlce bohužel nepřinášíme moc dobrých zpráv. Jill již měla každou chvíli porodit, a tak jsem kontrolovala, zda je vše v pořádku a miminka kopou. Jednoho dne jsem však miminka necítila, a tak jsme neváhali a vzali ji k veterináři. Ultrazvuk už jen potvrdil moji obavu, že miminka již nežijí. Jelikož byl víkend, na pracovišti nebyla specializovaná doktorka na hlodavce, a tak nám veterinář přislíbil, že jí bude kontaktovat a snažit se domluvit co nejdřívější císařský řez. Bohužel nám bylo jasné, že čím déle budeme čekat, tím menší je pravděpodobnost, že nenastane otrava. V ideálním případě nám sdělil, že je sama ještě porodí. Vraceli jsme se domů s nepořízenou a hledali všemožné prostředky k podpoře porodu. Nakonec jsme Jill podstrojili pořádnou hromadu petržele, který se u březích nedoporučuje právě z možnosti vyvolání předčasného porodu. Kdo ví, jestli právě toto zabralo, každopádně večer Jill porodila 4 mrtvá velká mláďata. I když to nebylo veselé, nakonec to dobře dopadlo a úleva byla ohromná.

Krátce po nezdařeném vrhu se nám začal zhoršovat Pooh. Už nějakou dobu nebyl v plné kondici, ale neměl žádné zdravotní problémy. Pak už to šlo ráz naráz a během pár dnů nás Pooh po třech letech opustil :(. Nedlouho poté nás čekal naprostý šok, kdy jsme v ubikaci našli Zitu, která už nedýchala. Byla zhruba v polovině březosti, naprosto v pohodě, přibírala. Můžu jen hádat, jestli se jednalo o nějakou nemoc, nebo infarkt. A aby toho nebylo málo, ze dne na den se také razantně přitížilo Kawovi, který svůj boj bohužel nakonec prohrál- i tak jsme byli rádi, že i přes mrtvičku, kterou prodělal už v prvním roce věku, tu s námi vydržel další tři roky. Měl značné motorické problémy, ale naučil se s nimi výborně fungovat. Všechny ztráty jsou pro nás těžké a když se to ještě takhle sejde ... no co vám budu povídat. Je nám to moc líto a jen doufáme, že máme na nějakou dobu vybráno.

Poslední zprávou, ale naštěstí ne už tragickou, je odstěhování se Garda. Přes půl roku byl na námluvách v CHS Happy Guinea Pig, kde ve spolupráci s CHS Ze Svinova zplodil nejednoho krásného potomka. Dává zkrátka krásné dětičky s krásnými puntíky, a tak by byla škoda ho mít doma a nadále mu nedopřávat další potomky. Vzhledem k rodinné situaci chov omezujeme (ale nerozprodáváme, tohle byla výjimka, kdy se s CHS HGP dobře známe, o Garda projevila velký zájem a já jsem si nastopro jistá, že se zde bude mít Gard i nadále královsky a určitě o něm ještě hodně uslyším :). V CHS HGP už máme pěknou škálu odchovů a jsme moc rádi, že jsme mohli napomoct založení dalšího kvalitního chovu dalmatinků.

A tady malá statistika našich odchovů za rok 2014:

CELKOVÉ POČTY
8 vrhů, z toho 3 vrhů dalmatini, 4 vrhy tricolor a 1 vrh dlouhosrstí
18 miminek, z toho 10 samic a 8 samců, z toho 1 zemřel (samec)
průměrná váha mláděte: 84 g

BARVY
Černá: 4 (1 samice, 3 samci)
Černý dalmatin: 2 (1 samice, 1 samec) (z toho 1 s lysinkou, 1 bez lysinky)
Tricolor: 9 (6 samic, 3 samci) 
Bicolor: 1 samec 
Krém: 1 samice
Bílý tmavooký: 1 samice

PLEMENA
Hladké: 9
Anglický crested: 7
Coronet: 2


2014

24. 10.

Vrh "C4" - Isis porodila 1.9. jedináčka barevnou Catelyn

Vrh "D4" - Qinzy porodila dvě holčičky coronetky, krémovou a bílou (u bílé léčíme zranění způsobené pravděpodobně při porodu, prokouslý kus kůže na čelisti - čistíme, dezinfikujeme, rána už vypadá lépe,malá prospívá a dělá jako by se nic nestalo :) a hlavně přibírá na váze, tak snad to tak půjde i nadále), pravděpodobně zůstane :)

Plánované odchovy - aktualiazace, momentálně březí Jill

Svinčany 2014 - zúčastnili jsme se s expozicí morčátek výstavy ve Svinčanech

Krytí - aktualizováno

20.8.2014 nás bohužel opustila naše mazlíkovská samička Keisy. Po tom, co odchovala svůj vrh a miminka se začala rozutíkávat do nových domovů, nečekaně nás opustila. Keisy nejevila žádné známky nemoci, její odchod byl velmi rychlý. Ráno jsem se probudila a už tu s námi nebyla :-(. Bude mi moc chybět, byla svou povahou opravdu jedinečná! (P)

Nella byla připuštěná s Wyattem, úspěšně zabřezla, ale bohužel ještě v rané březosti potratila.. Naštěstí vše snesla dobře, miminka ještě nebyla zdaleka vyvinutá. Snad už to nebude mít žádné následky, ale Nella vypadá zcela v pořádku a fit.

 

29. 6.

Vrh "B4" - Keisy porodila krásná barevná dvojčátka :)

Zoey Bellis - dalmatinka z vrhu Z3 Zoey zůstává doma :)

Na prodej - nové majitele hledají miminka z vrhu B4, tříbarevný Bran a Brienne

Vrh "Z3" - fotky vrhu Z ze dne 25.5. - Zelda a Zac se již odstěhovali k novým majitelům, přejeme jen to nej!

Plánované odchovy - nové dva plánované vrhy

Na začátku června 2014 nás opustila po dlouhodobém boji naše úžasná a jediná saténka Orinnea Bellis :( Její odchod byl těžký, i když věříme, že až do posledního dne s námi byla ráda. Delší dobu jí trápily zažívací problémy, spoustu jídla odmítala a naopak na spoustě si s chutí pochutnávala. I přesto její váha v posledních dnech spadla na kritickou výši a i přes věškerou medicínskou podporu svůj boh bohužel prohrála. Už teď nám tu chybí ...

Mimča z vrhu A se postupně vydala do nových domovů. Aemon odjel do Veselí nad Lužnici do nové chs k Denise (vrh "A4"). Ali odjel dělat mazlíčka do rodiny Pelcových v Praze a Alton bude dělat mazlíčka v rodině Moravčikových v Pardubicích . A konečně i  Uppy (bílý coronetík) se dočkal nových majitelů a vyrazil do Prahy do rodiny Kodejšových dělat společníka :) Přejeme, ať se mají co nejlépe to jde! :). 

  

Pro všechny vystavovatele a návštěvníky Pardubické výstavy morčat:
Oznamujeme Vám, že letos, tj. v roce 2014 se 8. Pardubická výstava morčat nebude konat. Rozhodování bylo těžké, ale verdikt nakonec padl. Důvodů, které nás k němu vedou, je hned několik. Mezi nejhlavnější pak patří stále méně času se výstavě naplno věnovat a také méně elánu. Výstav je stále více, a tak není měsíce, v hlavní sezoně ani týdne (často se termíny i kryjí), kdy by se výstava nekonala. Dle našeho názoru je důvodem zvyšujícího se počtu výstav také jejich jednodušší organizace vzhledem k novému trendu tischschau, tedy výstav morčat umístěných ve vlastním boxu. Výstava v Pardubicích byla vždy hodně orientovaná na návštěvníky, kteří si přišli morčátka prohlédnout a často i zakoupit. Z našich postřehů z tischschau je prohlídka takové výstavy pro návštěvníka spíše zklamáním, jelikož zpravidla nevidí ani pětinu vystavených morčat. Představa výstavy tischschau v Pardubicích z důvodu úspory práce i času pro nás tedy nepřicházela v úvahu.  Dalším důvodem byl také nárůst rozporuplných reakcí vystavovatelů, kteří nám často plnili e-mailovou schránku různými stížnostmi a výčitkami typu proč výstavu nezvětšíme, proč je naše kapacita hned naplněná, proč dáváme přednost pomocníkům, atd. Proto než abychom výstavu nedělali se 100% nasazením, rozhodli jsme se ji nepořádat. Další ročníky jsou pro nás zatím velkým otazníkem, ale nikdy neříkáme nikdy. I pro nás to bude nezvyk, pořádání výstavy se stalo součástí našich plánů a tak nějak k nám už patřilo. Po každém ukončení jsme měli vždy velmi dobrý pocit a nelitujeme jediného okamžiku s ní strávenou, bylo to bezvadný. I přes zrušení výstavy se i letos 21.9. zúčastníme alespoň naší tradiční expozice morčátek při příležitosti Pardubických dožínek (a dost možná také chovatelské výstavy ve Svinčanech), kam se těšíme na všechny fanoušky těchto úžasných hlodavců :)

 

27. 4.

Vrh "A4" - Vicky porodila dva trojbarevné a jednoho dvoubarevného chlapečka :)

Plánované odchovy - Keisy připuštěna od 2.4. s Chandlerem

Na prodej - nový domov hledá spousta krásných morčátek

O CHS Bellis - morčáci dostali nové bydlení na balkoně

xenie_xara
Do nového domova odjeli Xenie a Xara k sympatické Jitce do Prahy, která nám hned zaslala fotku, jak se holkám daří :). 
Dále se do nového domova vydala Xeira k opět velmi sympatické nové majitelce Andree do Prahy 
Nakonec dnes odcestovala i poslední holčička z vrhu X, a to Xanda Bellis do rodiny Růžkových.
Všem holčičkám přejeme jen to nej, aby se měli co nejlépe. Věříme, že se budou mít krásně. Je vždy radost posílat odchovaná morčátka k tam sympatickým a milým lidem :)

V únoru nás bohužel opustila úžasná morčice Haida. Už delší dobu vypadala hůře, zhubla, ale stále byla hodně čilá. Na to, že Haida byla jako miminko umělě dokrmována stříkačkou a měla za sebou těžký zákrok kastrace s císařským řezem při porodu ve věku 1,5 roku, dožila se nakonec pěkného věku 4 let a pár měsíců. Nikdy na ni nezapomenu! (P)

 

18. 4.

Vrh "Z3" - Daeny porodila tři krásné černoušky a jednu povedenou dalmošku :)

Na prodej - nový domov stále hledá Uppy Bellis s velmi milou a hodnou povahou a dále také černoušci z vrhu Z3

Vrh "Y3" - nové fotky Yaretta Bellis

Bohužel přinášíme i špatné zprávy. Ačkoliv se Stingovi zadařilo obě samičky, se kterými byl připuštěn, nakrýt, světlo světa uviděl pouze jeden vrh. Yoncha předčasně potratila, miminka byla ještě nedovyvinutá. Ačkoliv se jevila zpočátku celkem v pořádku, rychle nám odcházela před očima :( Druhý den nás navždy opustila, což je nám velmi líto :(

 

30.3.

Vrh "Y3" - nové fotky Yaretta Bellis

 

15.3.

Vrh "Y3" - Zita porodila černočerného jedináčka :) - Na prodej

 

8.3.

Vrh "X3" - Viol porodila úžasná čtyřčátka, všechno holčičky :)

Vrh "U3" - nové fotky Uppyho, který čeká na nový domov

Na prodej - sameček Uppy a čtyři tříbarevné holčičky na prodej

Žitenice - zúčastnili jsme se výstavy v Žitenicích u Litoměřic

3. krátkosrstá výstava v Praze - po zhruba měsíci jsme se opět vydali na výstavu konanou v Toulcově dvoře :)

Plánované odchovy - Vicky připuštěna s Chandlerem

V únoru nás bohužel opustila Ybi Bellis, měsíc poté by oslavila 5 let :( Již delší dobu však jevila známky stárnutí, ale až do konce byla aktivní a s chutí k jídlu, takže její odchod byl i tak nečekaný. Ještě nečekanější byl však odchod Stinga vom Hoogenhof, který byl velmi mladý a opustil nás ve věku necelých 2 let. Netušíme, kde se stala chyba. O to překvapivější je fakt, že byl zrovna připuštěný s dalmatinkami Yonchou a Daenerys (dokud u holek nebudu mít potvrzenou březost nebudu je řadit do plánovaných odchovů). Byl zcela zdravý, takže to byl pořádný šok. Je nám to moc líto, snad i tak oba prožili hezký život a my doufáme, že máme na nějakou dobu vybráno :(

Do nového domova odcestovala Ulliana až do Olomouce, dále odjeli společně Renly a Rob, všechna miminka z vrhu V3, a to Varys na mazlíčka do Prahy, Victorie do chs Andymar, Vendy do chs Happy Guinea Pig a Virgi coby mazlíček do rodiny nedaleko Ostravy a jako poslední také mimčo z vrhu W3 - William, který bude též mazlíčkem :) Přejeme všem odchovancům jen to nej!

 

28.1.

1. Winter double cavy show v Praze - zúčastnili jsme se první letošní výstavy

Vrh "R3" - nové fotky krémáčků (oba kluci jsou na prodej, ideálně spolu - jsou na sebe zvyklí)

Vrh "V3" - nové fotky dalmatinků

Vrh "W3" - nové fotky Williama

Na prodej - na nové majitele stále čeká několik morčátek

Většina nově přidaných fotek na web bude rozklikávací, tedy po kliknutí myši se zobrazí ve větším rozlišení.

 

4.1. 

Vrh "W3" - Zita přivedla na svět první novoroční miminko :)

Na prodej - morčátka čekají na nové majitele :)

Bohužel mě dnes ráno čekal pořádný šok. Šla jsem nakrmit všechny svý morčiska, a když jsem začala dávat i mimčům po Vayle, tak mě čekalo velmi nemilé překvapení. Bohužel jsem našla malého coronetíka Una mrtvého :( Nevím, co se stalo, ještě večer běhal a jedl a dnes ráno .. :( Moc mě to mrzí, protože se držel tak strašně dlouho a hezky přibíral. Tak teď doufám, že všechna ostatní mimča jsou a budou v pořádku!! (P)

Na příštích výstavách nás můžete potkávat společně s našimi novými členy smečky, a to Aikem (Australským ovčákem) - bydlí u Pavlíny, a Badym (kavalír king charles španělem) - bydlí u Martiny :)

aiko ..bady

A tady malá statistika našich odchovů za rok 2013:

CELKOVÉ POČTY
15 vrhů, z toho 7 vrhů dalmatini, 4 vrhy tricolor a 4 vrhy dlouhosrstí
50 miminek, z toho 23 samic a 27 samců, z toho 2 zemřeli (samice a samec)
průměrná váha mláděte: 84 g

BARVY
Černá: 10 (7 samic, 3 samci)
Černý dalmatin: 14 (6 samic, 8 samců) (z toho 7 s lysinkou, 7 bez lysinky)
Tricolor: 12 (6 samic, 6 samců)
Krém: 5 (3 samice, 2 samci)
Bílý tmavooký: 7 (2 samice, 5 samců)

PLEMENA
Hladké: 28
Anglický crested: 8
Šeltie: 7, satén 1
Coronet: 3, satén 1


2013

28. 12. 

Vrh "U3" - Vayla porodila krásná miminka, tři týdny nato nás bohužel Vayla zcela nečekaně opustila :( miminka však vypadají v pořádku, tak snad

Vrh "V3" - Nella porodila úžasná puntikatá čtyřčátka :)

Na prodej - na nové majitele čeká spousta morčátek! :)

Turkovice - info a foto z listopadové tischschau

6. Vánoční Olomouc - info a foto z poslední letošní výstavy

Vrh "R2" - nové fotky krémáčků

Vrh "S2" - nové fotky Samwella, který zůstává doma :) - Samwell Bellis

Plánované odchovy - Zita je březí, Viol připuštěna s Chandlerem

Bohužel nakonec i dvě nepříjemné zprávy.
Navždy nás opustila v nedožitých šesti letech Babetka. Celý svůj život strávila ve společnosti jiných morčat, kterým vždy velila a nenechala se nikým zahanbit. Ani ke konci neztrácela apetit ani dobrou náladu. Nejevila známky žádného onemocnění. Nějakou dobu se na ní akorát začal podepisovat věk. Když pak jednoho rána nás opustila, byl to opravdu šok. Budeš nám moc chybět, byla jsi jedinečná!
Dne 11.12 nás pustila také Vayla. To bylo pro nás opravdu nečekané. Celou dobu se vzorně starala o svá miminka a přitom se mi ztrácela před očima. Myslela jsem si, že je to kvůli tomu, že ji dávají čtyřčata zabrat, jako že vždy samičky shodí jen co porodí. Ale příčina byla jinde. Ve večerních hodinách již jen ležela a do rána zemřela. Bude mi moc chybět. Byla to úžasná morčice! Naštěstí miminka z vrhu „U“ už jsou dostatečně velká a rostou i bez maminčina mlíčka. Tak držet palce, aby to všechno zvládla. (P)

 

2. 11.

7. Pardubická výstava morčat - kompletní informace, fotografie z výstavy i všech vystavených morčat s výsledky jsou konečně tu :)

Vrh "S3" - Isis přivedla na svět neodolatelného Samwella, který s nejvetší pravděpodobností zůstane doma :)

Vrh "T3" - Jill porodila úžasná paterčátka :)

Na prodej - v nabídce spousta krásných morčátek :)

Vrh "R2" - nové fotky krémáčků

Bohužel nás opustila v 6 a půl letech Methisa Bellis :( Dcera našeho prvního dalmatinního páru Gigí a Badyho, s kterou jsme strávili krásný čas. Bohužel se jí před jedním rokem nepodařilo zabřeznout, a tak jsme si po ní nemohli nechat žádného potomka. Ona nám to však uměla vynahradit jak svou povahou tak svými úspěchy na výstavách. Vždycky na ni budeme v nejlepším vzpomínat.

Vrh "I3" - přišly nám krásné zprávy o naší odchovankyni Ismir (Sophie), že 27.10.2013 v 23.00 hod porodila krásná miminka. Tatínkem se stal Lumpík. Na svět přišlo celkem 5 miminek - 3 holčičky - Amálka, Agátka, Anička a 2 kluci Adámek, a Alvin. Přejeme jim, aby krásně rostli a dělali jen radost a brzo našli i nové rodiny. Kdyby někoho nějaké mimčo zaujalo, tak můžete napsat na e-mail: blanka.hanusova@satplus.cz .Moc děkuji Blance H. za zprávu, udělala velkou rádost.

Vrh "J3" - dále nám dorazily nové fotečky Jacoba. Je vidět, že z něj vyrostl opravdu krásnýchlapák a že si opravdu žije . Moc děkuji za zprávu od Aleš L.

  

21. 10.

Vrh "R3" - Leila porodila v sobotu krásná krémová trojčátka

Na prodej - samečci Quentyn, Renly a Robb hledají nové majitele

Vrh "Q3" - nové fotky vrhu Q

Qinzy Bellis -Qinzy zůstává doma a stává se tak další členkou chs Bellis

Chandler Little Goldie - při výstavě v Pardubicích se k nám přidal krásný tricolorek Chandler

Plánované odchovy - Vayla připuštěna s Loganem, Zita připuštěna s Marvinem

Svinčany - i letos jsme se zúčastnili s expozicí morčátek výstavy ve Svinčanech

3. Barevná výstava Hradec Králové - Zita s Gardem vyrazili do Hradce

Josefov - 12. 10. jsme se zúčastnili nedaleké výstavy v Josefově

Na konci září nás bohužel opustila Chiara Z Poodří :( Začala mít průjem a i přes podpůrné léky se situace nezlepšila a její odchod byl rychlý. Je nám to moc líto. Chiara se dožila 4 let a 2 měsíců, zanechala po sobě krásné potomky (v naší chs zůstala Ischi, Vayla a Eby) a my s ní strávili hezké chvíle. Budeme na ni vzpomínat!

21.9.13 se mi vrátila domů Isis od nakrytí z chs Little Goldíe, tímto ji velmi děkuji za možnost využítí samečka Atreye. U Isis už jsou cítit pohyby, tak doufám, že vše proběhne v pořádku. (P)

Na článku i fotografiích ze 7. Pardubické výstavy morčat se pracuje, v nejbližšícvh dnech bude vše zveřejněno (můžete se těšit na fotografie všech vystavených morčat, které půjdou kliknutím myši zvětšit :)

Oznamujeme Vám, že dne 19.10.2013 se Martina Krajíčková a Jan Prášil vzali :) Od této doby patří do CHS Bellis tedy Pavlína Krajíčková, Martina Prášilová i Jan Prášil :).

  

15. 9.

Pardubické dožínky - i letos jsme se s naší expozicí morčátek zúčastnili tradičních dožínkových slavností v Pardubicích

Na prodej - k prodeji byl uvolněn Nemo Bellis

Plánované odchovy - Nella připuštěna s Wyattem

Sony a Drusila - Drusila v CHS Bonanza porodila krásného Nathaniela :)

 

31. 8.

Vrh "Q3" - Eby porodila krásná trojčátka, mají nízké porodní váhy, ale jsou velmi aktivní, tak doufáme, že vše zvládnou a hezky porostou

Vrh "M3" , Vrh "Ch3" - přišly nám fotky Metoděje (Morrise) a Chipa z nových domovů, moc děkujeme! je vidět, že se oba kluci mají báječně :-D

  

29. 8.

Žireč - v sobotu jsme se zúčastnili výstavy morčat v Žirči

Sting a Herminone - Sting má nečekané tři nové potomky, v CHS Fantom Chlum, kde byl na krytí, neplánovaně nakryl nejen samičku Tutsie (která už se kulatí) ale i samičku Herminone :)

Pooh a Ilča - Ilča porodila krásná trojčátka, gratulujeme :)

Krytí - Sony byl zapůjčen do CHS de Vill ke krásné krémové Chiquitce

Lorraine se vydala k nové velmi příjemné majitelce Adéle, už od pohledu bylo vidět, že se bude mít naprosto úžasně, doma na ni už čekala její nová spolubydlící. Doufám, že bude dělat jen samou radost. Stejně tak odcestoval Peggy a Olly do CHS Happy guinea pig, Podrick do CHS Ze Svinova a Polly do CHS Eleonora. Přejeme jim jen to nej :)

  

18. 8.

Plánované odchovy - Eby je březí, Leila připuštěna s Harrym, Jill s Poohem

Fotogalerie 40 - pár letních fotek některých z morčáků, kteří s námi vyrazili na grilování na zahrádku :)

Ismira - přišly nám nové informace o naší odchovankyni Ismir, která byla přejmenována na Sophie . Za zprávy a fotečky děkuji Blance H. Je vidět, že se má naprosto skvěle. Na Sofču čeká nyní ženich, tak přejeme,aby vše dopadlo dobře a budeme se těšit na její první vrh.

Sony a Bella - Bella před dvěma měsíci porodila krásné tři holčičky

Na prodej - poslední morčák Petyr na prodej

Bohužel nás čekají opět i smutné zprávy. Zcela nečekaně mě 27.7. opustil Chardo. Všimla jsem si, že krapet pohubl, ale dávala jsem to za vinu teplému počasí. Všechna morčiska teď méně jedí a spíš se tak povalují. Bohužel v jeden den už byl hodně špatný, snažila jsem se mu dát ještě nějaké vitamíny, ale bez výsledku. Druhý den již nebyl. Chardík byl ojedinělý morčák a můj první tricolor. Bude mi chlapák moc chybět. Naštěstí, jsem si nechala po Chardíkovi Isis, tak mi tu svým způsobem zůstane dál....chandler

Aby smutek po Chardíkovi nebyl tak veliký, tak moc děkuji Karolíně S. z Little Goldie, která mi dala opět možnost si od ní pořídit samečka. Asi je to osud - jediný samec ve vrhu a opět na CH (stejné jako u Charda). Novým členem se stane Chandler Little Goldie, na kterého se už opravdu hodně těšíme.

 

21. 7.

1. Letní výstava morčat Ostrava - zúčastnili jsme se další letošní výstavy :)

Plánované odchovy - Isis odjela na krytí za krásným tricolorem Atreyem

Krytí - Sting odjel na krycí misi za dalmoškou Ideou

Dnes odcestoval dalmatinek Marty Bellis do chovatelské stanice Terra Punctata. Věříme a doufáme, že zde zplodí spoustu krásných potomků a bude se mít fajn :)

  

14. 7.

vrh "M3", vrh "N3", vrh "O3", vrh "P3" - prckové dostali nové fotky

Na prodej - spousta morčátek hledá nový domov!

Přípravy na 7. Pardubickou výstavu jsou již v plném proudu, všechny informace (včetně nabídky zvýhodněného prodeje výrobků firmy Versele-laga, senných briket a kalendáře na příští rok) naleznete na webu www.morcata.cz/bellis/vystava

  

28. 6.

Vrh "P3" - Yoncha porodila kouzelná čtyrčátka :)

Bohužel smutné zprávy u nás nekončí. V noci z 25.6. odešel v necelých pěti letech Uragán Falcon. Uragán byl již delší dobu velmi špatný. Bylo na něm vidět, že schází a to už někdy od února. Avšak pořád byl velmi komunikativní a jedl. Když jsem odjela na první dovolenou tak to vypadalo, že už to nevzládne, ale zvládl. Dostal k sobě kamaráda Lorase a jak kdyby ho trochu povzbudil tak se zlepšil. Bohužel, než jsem se stihla vrátit z druhé dovolené, tak mi přišla smska, že Uragán zemřel. Bude mi chlapák moc chybět. Byl to velmi pohodový sameček, který měl velmi rád společnost..

27.6. se vydal na cestu do Chebu k novým majitelům sameček Loras. Doufám, že bude dělat jen samou radost

  

18. 6.

Vrh "O3" - Daeny porodila krásné tři holčičky :)

  

9. 6.

Holice - 18. 5. jsme se zúčastnili nedaleké výstavy v Holicích

Isis Bellis - krásná tříbarevná crestedka Isis zůstává doma :) (P)

Plánované odchovy - Daeny a Yoncha jsou březí, Eby připuštěna s Harrym

Na prodej - na prodej jsou poslední dva tricoloři, Lorraine a Loras

Krytí - Sting se dočasně přestěhoval doslova o pár domů vedle k fox samičce do CHS Fantom Chlum, Sony pak za Drusilkou do CHS Bonanza

Vrh "N3" - nové fotky Neda a Nema

Zcela nečekaně nás v sobotu 27. 4. 2013 opustil Gucci. Při ranním pátečním krmení si jako jediný nepřišel pro jídlo. Ležel v rožku, celý naježený a klepal se. Prohlídla jsem ho, ale bylo těžké říct, co ho trápí. Odpoledne se trošku zlepšil a už i popošel. Bohužel, když jsem brzo ráno vstávala, abych odjela do Přerova na výstavu, byl už konec. Byl to úžasný, vymazlený morčák, který si vždycky všechny získal. Za svůj život splodil neuvěřitelných 32 potomků. Bude nám všem opravdu moc chybět ... 
Bohužel to není jediná smutná zpráva. Ve svém krásném věku skoro 7 let, mě 5.5. opustila i Yolla. Už nějaký ten čas byla hubenější, ale stále velmi čiperná. Bylo vidět, že se na ní začíná podepisovat stáří. Doufala jsem, že se dožije svých 7 let, které měla slavit 20.5. Byla to velká osobnost, morčice do které jsem se zamilovala na první pohled. Bude mi velmi chybět!! (P)

Kawa už nějakou dobu trápí problémy s koordinací a rovnováhou těla. Věc jsme řešili s veterinářem, pokusili se aplikovat antibiotika, vitamin B.. Bohužel to však vypadá, že Kaw prodělal cca před půl rokem mrtvičku a došlo k nenávratnému poškození hlavy. Netuším, co to mohlo způsobit, nikdy se mi podobná věc u morčátka nestala. Avšak po konzultaci s ostatními chovateli jsem zjistila, že se to zkrátka může stát. Jinak naštěstí celkem prospívá, baští a nevypadá, že by ho něco bolelo.

8.5. odcestovala Luthien do nového domova. Doufám, že bude dělat jen samou radost. Stejně tak odcestoval Morris (podle nových majitelů - jelikož už doma jednoho Morrise měli :)- nově pojmenovaný Metoděj). Přejeme jen to nej :)

 

Omlouváme se za dočasnou neaktualizaci stránek z důvodu stěhování. Již brzy vše napravíme :)

Na prodej - aktualizace prodeje, v nabídce je hned několik morčátek

 

1. 5.

Vrh "N3" - Zita nám porodila 2 dalmatinní chlapečky, další dva bohužel zemřeli

Marvin Bellis - černý hladký sameček po Nelle a Pooh zůstává :)

Výstava Přerov 2013 - zúčastnili jsme se výstavy v Přerově s Harrym, Chardem a Gardem a neodjeli s prázdnou :)

Wyatt a Bella - Bella z CHS Happy Guinea Pig porodila úžasná miminka, ke kterým ještě jednou moc gratulujeme! :)

Krytí - Ilca Savonnier k nám přijela z CHS Ze Svinova na krytí za Poohem

aischa

V neděli odjela Katniss Bellis do nového domova za svou poloviční sestrou Aischou Bellis - kterou nám její majitelé přijeli ukázat, je úžasná, jsme moc rádi, že se má tak skvěle a i přes svůj nejednoduchý start do života si našla skvělý domov.

 

21. 4.

vrh "I3", vrh "K3", vrh "L3", vrh "M3" - prckové dostali nové fotky

Harry U Stezníka - nové fotky

Na prodej - tricolorky Isis a Luthien jsou na prodej

  

8. 4.

Vrh "M3" - Nella porodila dva úžasné dalmatínky a jednoho černouška :)

 

 6. 4.

Vrh "L3" - Vicky porodila krásná tříbarevná trojčátka :)

Plánované odchovy - Zita je březí, Daeny připuštěna se Stingem

  

3. 4.

Harry U Stezníka - z výstavy v Rychnově se k nám domů neplánovaně přestěhoval krásný krémový šeltiák :)

Rychnov nad Kněžnou - v předvelikonoční víkend jsme se s Gardem vydali na nedalekou výstavu

Na prodej - Jorah, Jacklin, Jacob, Illyrio a Irri už odcestovali do nových domovů, kde jim přejeme jen to nej! na prodej je volný satéňák Kevan Bellis

Vicky i Nella jsou vysoce březí, obě už přesáhly váhu 1300g. Snad všechno v pořádku zvládnou.

 

23. 3.

Vrh "K3" - Leila porodila kouzelná trojčátka :)

Na prodej - po těžkém rozhodování je nakonec Jacklin nabídnuta k prodeji, dále je v nabídce sympatický sameček Jorah a dva bílí samečci z včerejšího vrhu K3

Plánované odchovy - už brzy se můžeme těšit na další tricolorní a snad i dalmatinní miminka, Vicky a Nella už se začaly otevírat :)

Vrh "I3" - nové fotky z 6. 3.
Vrh "I3" - nové fotky z 22.3. 
Vrh "J3" - nové fotky z 6.3.
Vrh "J3" - nové fotky z 22.3.

Krytí - z CHS Bonanza k nám na krytí za Sonym přijela kudrnatá sympaťanda Bella

Bohužel svůj boj prohrála Ilyn. 16.3. mi po dlouhém boji zemřela v náručí. Ilyn už od mala nepila od mámy a tak jsem ji začla dokrmovat. Bylo to s ní jak na houpačce, jednu chvíli pila a pak zas nechtěla. Jedla tvrdou stravu a pila z pítka. Byla to velká bojovnice, když chtěla jíst, sama si o stravu říkala, tak že se postavila doprostřed ohrádky a křičela dokud nedostala. Bohužel vůbec nepřibírala na váze a poslední dny šla s hmotností spíš dolů. Bude mi chybět! (P)

 

24. 2.

Vrh "I3" - Viola porodila neuvěřitelných 6 miminek! I když bříško měla veliké, takovouhle nadílku nikdo nečekal, v naší CHS tak Viola trhla rekord :)

Vrh "J3" - překvapením byl dnešní porod Keisy, sice s mírnou komplikací, ale nakonec všechno dobře dopadlo a máme další trojčátka :)

Na prodej - spousta úžasných tricolorků na prodej

V sobotu 23.2. se Chip vydal na Slovensko do nového domova, kde se bude mít jako mazlíček bezpochyby báječně :) Dneska odcestoval také Golden, kterému také přejeme, aby se měl co nej!

Stejně tak v sobotu odcestovala i Bella od Jitky, která zde byla na krytí u Wyatta. Malý náznak změny bříška byl, tak doufáme, že se zadařilo a držíme palce, aby se vrh povedl! Wyatt si na Bellu hodně zvykl, věčně s ní poskakoval a blbnul, takže mu je teď očividně smutno. Ale určitě nebude sám moc dlouho :)

 

17. 2.

Vrh "Ch3" - nové fotky

Plánované odchovy - Yoncha připuštěna se Stingem, Keisy je březí, Viola už je vysoce březí, miminka očekáváme každým dnem :)

 

27. 1.

Vrh "Ch3" - nové fotky

Plánované odchovy - Vicky a Zita byly připuštěny, Viola je březí :)

Na prodej - spousta morčátek na prodej :)

Datum 7. Pardubické výstavy bylo stanoveno na 5.10.2013.

  

12. 1.

Vrh "Ch3" - Jill porodila dvě černé holčičky a jednoho dalmatínka :)

Vrh "H3" - Happy a Heilie se dnes společně odstěhovaly do nového domova, kde nemáme pochyb, že se holkybudou mít naprosto luxusně :)

Krytí - Bella od Jitky z chovatelské stanice Happy guinea pig k nám přijela na krytí za Wyattem, Bella je krásná černá skinnička a tak jsme i my na toto spojení velmi zvědaví :)

Chardo a Napolenka - Napolenka porodila 12.12. dva barevné klučíky :)

Plánované odchovy - Nella byla připuštěna s Poohem, Leila s Guccim

Odkazy - aktualizováno

Na prodej - poslední bílý dlouhosrstý sameček Golden na prodej :)

 

2012

9. 12.

Fotogalerie 39 - Vánoce se blíží a i naše morčátka s námi adventní čas prožívají jak se patří :)

Plánované odchovy - Viola a Keisy byly připuštěny s Chardem

 

7. 12.

Vrh "H3" - Ischi nám nadělila 4.12. předmikulášskou nadílku v podobě nádherných dvojčátek :) o prodeji Happy zatím není rozhodnuto

Vrh "G3" - nové fotky Goldena a Grimma

Na prodej - Golden a Heilie hledají nové majitele, Golden ihned k odběru :)

Uruk Bellis - Dostali jsme nové fotky odchovance Uruka, který vyrostl opravdu do krásy :) Děkujeme za zprávu!

Eby, Viola, Vicky, Keisy a Chardo získali nové profilové fotky, viz Samci a Samice

Bohužel nás navždycky opustila v nedožitých 6 letech Bellissima Rugantino, krásná a hlavně vždy velmi hodná a milá dalmatinka :( Ačkoliv se dožila celkem pěkného věku, její odchod byl pro mě těžký. Vždycky na ni budu ráda vzpomínat..

 

25. 11.

Fotogalerie 38 - Podzimní foto

  

14. 11.

Vrh "G3" - Vayla porodila krásná dvojčátka, pěkné obříky :) Oba budou na prodej! - viz. Na prodej

 

29. 10.

1. Brněnská podzimní výstava - 21.10. jsme jeli na výstavu do Brna, potkali jsme zde našeho odchovance Villa a je to teda pořádný fešák :)

Plánované odchovy - Leila bohužel s Villem nezabřezla, je to pár dnů co se u ní projevila říje, takže je to jisté, Jill byla připuštěna s Wyettem

 

14. 10.

Chardo a Napolenka - při Pardubické výstavě k nám přijela krásná červeno-bílá crestedka na krytí za Chardem

Eby Bellis - nové fotky

Eddard odcestoval do nového domova k paní Kateřině jako mazlíček. Nemáme nejmenších pochyb, že se bude mít krásně :)

 

1. 10.

6. Pardubická výstava - v sobotu jsme pořádali 6. ročník naší výstavy v Pardubicích :)

Na prodej - poslední bílý texlík Eddard na prodej, Elva byla prodána na výstavě na mazlíčka, Falco odcestoval za holkama do Holic a nakonec Fido za naším odchovancem Bromem :)

Plánované odchovy - Ischi je na krytí u Gucciho, Ori měla bohužel problémy a dva dny mírně krvácela, raději byla od Logana oddělena, jiné problémy už nemá, tak snad bude vše v pořádku

  

23. 9.

Svinčany 2012 - s morčáky jsme vyrazili na expozici do Svinčan

Eby Bellis - odchovankyně Eby se přestěhovala k Pavlíně, zůstává tedy u nás

Vrh "E3", Vrh "F3", Daenerys Bellis - nové fotky

Na prodej - možná poslední možnost na rezervaci kudrnatého Eddarda a šeltiáka Falca, pravděpodobně budou nabídnuti k prodeji v sekci prodeje na Pardubické výstavě

 

18. 9.

Pardubické dožínky 2012 - v sobotu jsme se účastnili s expozicí morčat tradičních slavností v Pardubicích

Na prodej - Cleo a Donatello už odcestovali do nových domovů, na prodej jsou už jen dva poslední dlouhosrstí klučinové Eddard a Falco

  

9. 9.

2. Barevná výstava v Hradci Králové - naše dalmoší banda se účastnila s velkým úspěchem :)

Sony a Uršula - Uršula porodila Sonymu dvě krásné bílé holčičky :)

Plánované odchovy - Leila odjela na krytí za naším odchovancem Villem Bellis do nedalekých Holic, děkujeme Helče! :)

15. 9.2012, t.j. příští sobotu, se na Pardubickém zámku koná tradiční slavnost Dožínek. Jedná se o staročeský jarmark, kde nebudou chybět soutěže a pohádky pro děti, projížďky na koních, celodenní program na podiu a mnoho dalšího. Již tradičně zde budeme mít ukázkovou expozici morčat. Na minulé ročníky se můžete podívat zde: 2011, 2010, 2009, 2008

 

1. 9.

Vrh "E3" - nové fotky

Vrh "F3" - nové fotky

Na prodej - většina morčáků na prodej mají nové fotky

  

26. 8.

Žireč - zúčastnili jsme se výborné výstavy nedaleko Dvora Králové :)

Chardonnay Little Goldie - nové fotky

Na prodej - dalmatin Donatello Bellis a další morčátka na prodej

Do nových domovů odcestoval už skoro celý vrh C – Caspian odjel k velmi milé malé slečně na mazlíčka v Pardubicích, Celtica se vydala do nedaleké chs Z Valhally a Calypso alias Chancha, odjela také k mladé slečně na mazlíčka. Přejeme, aby se odchovancům dobře dařilo, rostli do krásy a dělali jen samou radost. (P)

Chovatelská stanice Bellis je na Facebooku - budou zde přidávány odkazy na aktualizace webu.

Stejně jako minulý rok Vám opět nabízíme možnost objednat si krmivo od firmy Versele-Laga za zvýhodněné ceny. Odběr na 6. Pardubické výstavě. Více informací zde.

  

13. 8.

Tak a je to tu :) Uskutečnili jsme náš dosud největší import morčátek z Německa :) Velké díky patří chovatelské stanici Vom Hoogenhof, která nás neuvěřitelně podpořila v chovu dalmatinů, pro které máme slabost již od počátku naší stanice. Děkujeme za neuvěřitelnou nabídku! Dále naše díky patří chs Vom Tenderings See, z které si Pavlína přivezla dvě naprosto kouzelné tricolorní holčičky :) A neméně děkujeme našemu taťkovi, který nám pomohl import uskutečnit a pro morčátka si přímo dojet :)

A tady jsou:

Zita vom Hoogenhof
Yoncha vom Hoogenhof
Pooh Bear vom Hoogenhof
Wyatt vom Hoogenhof
Sting vom Hoogenhof
Viola vom Tenderings See
Vicky vom Tenderings See

 

11. 8.

Vrh "E3" - Chiara porodila trojčátka

Vrh "F3" - Lilli porodila dvojčátka

Na prodej - Cleo a miminka z vrhů E a F jsou na prodej

Plánované odchovy - Ori a Vayla připuštěny

Vrh "C3" - nové fotky

Bohužel, ne vždy je u nás veselo. Po dlouhém boji nás ve čtvrtek 2.8. opustila odchovankyně Haya. Už dlouho se nám ztrácela před očima a to doslova. Snažili jsme se ji dávat různé podpůrné prostředky na trávení, vitamíny, probiotika, ale nic nezabíralo. Celou dobu byla velmi akční a i když už moc neměla sílu, vždy si přišla pro jídlo, které pak ale stejně nesnědla. Chvíli to vypadalo, že bude problém v zubech, ale ani to se nepotvrdilo. Haya nám moc chybí. Byla to opravdu osobnost. Už jako malá nejedla od mámy a tak byla odchována na stříkačce, o to víc byla zvyklá na lidi. Její styl drbání, kdy se rozvalila jako žádný jiný morče a nebo její spánek s otevřenýma očima, byl neodolatelný. Nikdy nezapomenem!!

 

6. 8.

Daenerys Bellis - dalmatinka Daeny zůstává doma :)

Velké Losenice - jeli jsme na výstavu ve Velkých Losenicích

Vrh "D3" - nové fotky

 

30. 7.

Keisy - K Pavlíně se přestěhovala nová roztomilá morčinka :)

Na prodej - barevní samečci Cleo a Caspian čekají na nové majitele

Brom dnes odcestoval k novým velmi sympatickým majitelům :) Věříme, že si je svou povahou získá a bude se mít přímo královsky.

  

24. 7.

Vrh "D3" - Nella porodila úžasné dva dalmatinky :)

Velmi nás potěšily Vaše kladné ohlasy na přenos těhotné Nelly webcamerou :) Zvážíme tak i jeho zopakování u dalších těhulek.

  

22. 7.

Vrh "C3" - Ramča porodila dlouho očekávaný vrh C, mimča budou na prodej

nella

 

Nella už má obrovské bříško, bedlivě ji sledujeme a stále nás napíná :-)


 

Chardonnay Little Goldie, Vayla Bellis- nové fotky

6. Pardubická výstava se bude konat 29.9.2012 v KD Dubina. Tento rok budou přihlášky probíhat nově pomocí registračního systému klubu morčat Zde. Další informace o výstavě naleznete Zde.

  

15. 7.

Na prodej - Brom hledá nové majitele, je to krásný bílý červenooký sameček šeltie. Jeho sestřička Buffy již odcestovala do CHS Valhalla a ještě předtím mu udělala letní sestřih :) To ale Bromovi nijak nevadí. Je to moc hodný a veselý klučina.

Plánované odchovy - Ramča a Nella se už otevírají, porod tak očekáváme velmi brzy :)

Kaw a Iris - Iris v CH Z Blanenského podhradí porodila nádhernou holčičku :)

Haya před krytím s Loganem byla už připuštěna s Uragánem. Po dvou měsících však nezabřezla, tak jsme zkusili vyměnit partnera. Haya sice trochu zhubla, ale to se některým samičkám stává v důsledku aktivity samečka. Nepřisuzovali sme tomu velkou důležitost. Haya však začala radikálně hubnout dál a odmítat několik druhů potravy. Momentálně na tom nevypadá nijak dobře, dostává několik podpůrných léků a je na zdravé dietě, tak jen doufáme, že se z toho dostane ...

Plánujeme import pro posílení chovu dalmatinů a tříbarevných hladkých, zatím nechceme nic zakřiknout a doufáme, že vše klapne :-)

  

9. 6.

27. 5. nás naprosto nečekaně opustila Tutuš :( Trpěla občas průjmem, který vždycky ustoupil po podání patřičných léků. Ke svému konci však žádný průjem neměla, 26. ještě spapala meloun ... O to větší to byl druhý den šok, když začla být apatická a nadměrně slinila. Do odpoledne už byl konec. Alespoň se dlouho netrápila ... Bude nám chybět, byla to osobnost.

Vrh "B3" - nové fotky Buffy a Broma, Brom stále na prodej :)

Krytí - na krytí k nám za Sonym přijela Uršula z CHS Bonanza

Plánované odchovy - Haya byla připuštěna s Loganem

 

26. 5.

Vrh "B3" - Ischi narodila kouzelná dvojčátka :-)

Na prodej - Sameček Brom je na prodej

Plánované odchovy - Kaw se vrátil z námluv v CHS Z Blanenského podhradí od dvou slečen. Moc držíme palce, ať se zadaří :) Jelikož samičky nakryl bez problémů (jak jsme u něj zvyklý :) doma se rovnou nastěhoval k Lili. Chiara byla dána společně se Sonym :)

  

13. 5.

Bohužel nás 11. 5. v pátek opustil Jimmy Bellis ve věku 5 let a dvou měsíců :( Byl již delší dobu v horší kondici, již před rokem si prodělal stav, ze kterého jsme už skoro ani nedoufali, že se dostane. On však nic nevzdával. Nakonec jen usnul, bez jiných příznaků nemoci. Jedl, byl akční, bez problémů. Byl to velký bojovník s chutí do života, náš prvně uměle odchovaný morčák, veselé a vděčné povahy. Bude nám moc chybět ...

Chardonnay Little Goldie - přivezli jsme si nového samečka Chardonnay Little Goldie, za kterého velmi děkuji chs Little Goldie, máme z něj velkou radost (P)

Olomouc 12 - vyjeli jsme na sobotní výstavu v Olomouci typu tischschau

Plánované odchovy - nově připuštěna Ramira s Ulbrechtem z CHS Z Valhally a Gard s Nellou

Vrh "Z2" - přišly nám nové fotky Zeda alias Matese Bellis, podle zpráv a fotek, je vidět, že se má opravdu královsky a je o něj dobře postaráno. Za fotky a informace děkuji Mirce Š. (P)

Aischa z vrhu A3 se drží, váží 211g a jde s hmotností, ačkoliv velmi pomalu, nahoru. Je to na dobré cestě, tak snad snad.

Při cestě z Olomouce se s námi v autě svezli další dva pasažéři, kteří dále poputují do chs Bonanza - Ludwig Bonanza a Rarity White el Pegas. 

ludwig..rarity

 29. 4.

Přerov 2012 - Vyrazili sme na sobotní výstavu v Přerově a neprohloupili jsme :)

For Pets 2012 - pár fotek z veletrhu v Praze

Zafira se vydala do CHS Z Litovelských luhů.

Tak ani dnes nepřináším žádnou dobrou zprávu ohledně nešťastného vrhu A. 
18. 4. se Alf začal znenadání chovat stejně jako Alegria a také nás opustil :( Poslední bojovník, nejsilnější z vrhu Aischa, stále bojuje.. Zatím vypadá v pořádku, ale už nechci nic zakřikovat ...

12. 5. se chystáme na výstavu v Olomouci.

  

15. 4.

Jill Savonnier - máme novou krásnou černošku Jill :-) děkujeme za ni CHS Savonnier

Vrh "A3" - nové fotky

13.4. na nešťastný pátek nás opustila i holčička Allegria z vrhu "A3" :( Věřili jsme, že už to samička zvládne, bojovala velmi dlouho, papala, ale bohužel váha nahoru nešla. Porodní váha pod 60g nikdy nevěstí nic dobrého :( Alf s Aischou už mají 135g a 145g, takže doufejme, že alespoň oni už mají krizovou část za sebou.

Vrh "Y2" - přišly nám nové fotky Yevinka z nového domova, je vidět, že se má krásně a hezky prospívá. Moc děkujeme za fotečky Markétě Koubové a budeme se těšit na další :-)

V pátek se Zed vydal k novým majitelům, přejeme ať dělá jen samou radost :)

Plánované odchovy - Haya byla připuštěna s Uragánem, Ischi připuštěna se Sonym

Stejně jako já sympatizuju s hladkými dalmatiny tak i Pavlína si našla své krátkosrsté favority :-) A to tříbarevné. Už pěknou chvíli vyhlížela a konečně se teď dočkala a splní si svůj malý sen :) Náš chov tak obohatí tricolorný anglický crested Chardonnay Little Goldie. Moc za něj i fotky děkujeme Karolíně S. Snad mu časem najdeme i vhodnou samičku :)

chardonnay1 ... chardonnay2

 7. 4.

Na prodej - miminka z vrhu "Z" jsou již zadaná, na prodej dvě miminka z vrhu "A" (možná je pouze zatím předběžná rezervace, čekáme jak to mimča zvládnou, ale jsou na dobré cestě)

Vrh "Y2" - Přišly nám krásné fotečky naší odchovankyně Yennfer, moc za ně děkujeme p. A. Jahodové z chs Teddy od Skalky. Udělaly nám obrovskou radost a přejeme, aby Yennefer dál pěkně rostla a dělala jen samou radost :).

Vrh "Z2" - nové fotky

  

31. 3.

Vrh "A3" - Apollo nás bohužel opustil :(, ostatním miminkům se daří lépe, váhy jdou nahoru sice pomaličku, ale od Leily pijí jedna radost a akční také jsou, tak snad snad

Gard Savonnier - Gard roste do krásy :)

  

24. 3.

Vrh "A3" - Leila porodila nečekaná čtyřčátka, bohužel jsou opravdu hodně malincí, takže bojujeme

Na prodej - miminka z vrhu Z2, tedy Zafira a Zed jsou na prodej

Krytí - Kaw odjel na krytí do CHS Z Blanenského podhradí za dvěma samičkami :), držíme palce ať se zadaří!

A nakonec se těšíme na dalšího člena naší CHS, kterou bude krásná hladká černoška, budoucí nevěsta pro Garda, Jill Savonnier :-)

Termín 6. Pardubické výstavy je stanoven na 29. 9. 2012.

 

17. 3.

Vrh "Z2" - Vayla porodila kouzelná dvojčátka :-)

Plánované odchovy - Leia je březí, Ischi připuštěna s Kawem

28. 4. se chystáme na výstavu do Přerova

 

25. 2.

Fotogalerie 37 - Nové fotky, jen tak :)

Vrh "Y2" - Přišly nám fotky Yareda z nového domova, je vidět, že se má opravdu královsky. Za fotečky moc děkujeme.

Plánované odchovy - Vayla je březí

V sobotu 18.2. odcestovala i poslední odchovankyně Yennefer. Věřím, že se ji bude v novém domově líbit. 

 

19. 2.

Gard Savonnier, Nella Savonnier - máme krásný nový párek, černého dalmatinka Garda a uhlově černou Nellu :)

Vrh "X2", Vrh "Y2" - Yared, Yevin, Xony a Xenon se odstěhovaly k novým majitelům, ať se jim jen daří a dělají radost! :-)

 

5. 2.

Vrh "X2" - nové fotky

Vrh "Y2" - nové fotky

29. 1. se Wilson odstěhoval k novým majitelům do Pardubic, přejeme mu jen to nej! Nepochybujeme, že se v novém domově bude mít skvěle :-)

Všechna miminka jsou již rezervována.

A zhruba za dva týdny se k nám přidá nový člen, a tím je neodolatelný dalmatínek Gard Savonnier. Už teď se na něj moc těšíme. Mám pro dalmoše slabost a když jsem viděla tohoho, nedalo se jinak :)

  

23. 1.

Vrh "X2" - nové fotky

Vrh "Y2" - nové fotky

Na prodej - na nové majitele čeká ještě několik morčátek

ÚOK schválilo uveřejnění elektronické podoby Standardu plemen a barevných rázů morčat, který je určen výhradně pro osobní potřebu, ke stažení zde

 

4. 1.

Vrh "Y2" - Ramča porodila úžasná trojčátka! :)

Plánované odchovy - Vayla připuštěna s Guccim

Na prodej - nadílka miminek na prodej :), odřeknuta rezervace na Wilsona


2. 1.

Vrh "X2" - Lili porodila krásná dvojčátka! :)

Plánované odchovy - Leila byla připuštěna s Kawem

Bohužel u Ori jsme takové štěstí neměli. Když jsme se po Silvestru vraceli z hor, našla jsem u ní tři mrtvá miminka. Jedno bylo velké vybalené jen z části, další dvě byla malinká, pravděpodobně ani jedno nebylo živé. Je to velká škoda, ale jsme rádi, že alespoň Ori vypadá v pořádku.

 

2011

27. 12.

Fotogalerie 36 - fotky s vánoční tématikou

Krytí - 19.12 k nám přijela na nakrytí ke Guccimu Dračí princezna Cavia Canis. Krásná oranž-bílá šeltijka. Doufám, že se Gucci nenechá zahanbit a brzy bude mít další potomky :-).

Kaw a Nasuada - Nasuada porodila na první Vánoční svátek nádherná trojčátka, gratulujeme!

Wanda Bellis se odstěhovala k novým majitelům.

Bohužel i pro tentokrát přinášíme i jednu špatnou zprávu. Den po Vánocích nás opustila poslední nahatka Fleur Bellis :( Její odchod byl velmi náhlý. Den předtím ještě jedla a byla čilá. Druhý den na to byla na tom už špatně. Je nám to moc líto :( ...

  

11. 12.

Omlouváme se za delší naktualizaci. Důvodem bylo moje přestěhování do Pardubic. Dalo nám to zabrat, ale už to nejzákladnější je v provozu a hlavně morčátka už spokojeně zase bydlí :) (M)

Kaw a Welsey - v CHS Artemis se 13.11.2011 narodil první vrh "A" po našem zapůjčeném Kawovi, posíláme ještě jednou velkou gratulaci :) Bílí modroocí kluci jsou na prodej - Na prodej

Z Haidy máme obrovskou radost. Již se nám zcela uzdravila po císařském řezu a následné kastraci. Rána se nám zcela zahojila. Haida už nám dokonce přibrala krásný 150 g. Už bydlí i s holkama s Hayou a Vaylou a musím říct, že si opravdu vyhovují a sedly si hned od začátku. Všem děkuji za podporu k jejímu uzdravení. 

Vrh "U2" - Přišly nám krásné fotky od p. Duškové, která má našeho odchovance Uruka. Je vidět, že se má opravdu královsky a nic mu nechybí. Dokonce dostal i dámskou společnost. Tak doufám, že se vše zadaří a velice za fotky děkujeme. Udělaly nám velkou radost. Dále nám přišla fotografie naší další odchovankyně ze stejného vrhu Ussaka. I z ní vyrotla opravdu krásná slečna. Moc děkuje za fotografii Ejce z chs Od Bejbinky a přejeme ať Ussaka dál roste jen do krásy. (P)

Plánované odchovy - připuštěna Leila s Loganem, Ori, Lili a Ramča jsou březí :)

Bohužel přinášíme i moc špatnou zprávu. Nahatku Fionu bohužel potkal velmi nepříjemný výhřez střev. Když jsme ráno vstávali do práce, viděli jsme že je něco špatně a vzali ji hned na veterinu. Tam nám bohužel řekli, že i pár hodin vyhřezlé střevo je velmi vážné zranění s jen minimálním úspěchem zákroku. Po konzultaci, jak bolestivá situace to je, jsme přistoupili na uspání.. Byl to pro mě šok, je nám po ní smutno...

A aby toho nebylo málo, stalo se mi něco, co ještě nikdy. Byla jsem naprosto v šoku, když jsem u Chiary našla mrtvé obří miminko. Neměla jsem tušení že byla březí, nešlo to vůbec poznat, vzhledem k tomu, že bylo jen jedno. Bohužel po zkoumání jsem zjistila, že jediná možnost byla nakrytí jejím synem. Oddělila jsem ho ve věku 2 měsíců, a už bylo asi pozdě. Poučení pro příště ... Naštěstí Chiara je zcela v pořádku, miminko mělo prokouslou pupeční šňůru, jinak vypadalo normálně.

Vrh "W2" - nové fotky

Winnie a Wannetka už odcestovaly do nových domovů, které jsou jen nedaleko nás. Věříme, že budou dělat radost a ještě o nich uslyšíme :-)

 

30. 10.

5. Výstava Bohuňovice - v sobotu jsme vyrazili se Sonym na výstavu nedaleko Olomouce

Plánované odchovy - nově připuštěna Lili s Guccim a Ramira se zapůjčeným 
T-bonem z CHS Z Valhally, které moc děkujeme :)

Logan a Orchidea - Logan se nám vrátil z chs Bonanza a Orchidea mezitím porodila dvě krásné holčičky

Gucci a Arwen - Arwen porodila Guccimu další dva krásné potomky

Vrh "W2" - nové fotky ze dne 16.10. a 30.10., Wilson a Wanda jsou Na prodej

Haida se nám pomale zotavuje z císařského řezu. 17.10. jsme vyrazili na veterinu na vytažení stehů. Bohužel, rána se nám hojí špatně a tak nám stehy nechali a naopak nám přidali každodenní antibiotika a to tentokrát injekčně a k tomu oplachování rány Betadinkou (několikrát denně). Na další kontrole po 5 dnech, opět nebyla paní veterinářka spokojena, takže stále pokračujeme s antibiotikama a oplachováním. Pokud nám antibiotika nezaberou, bude muset Haida znova na operační stůl na vyčištění a opětovné zašití, takže bychom byli opět na začátku. Naštěstí Haida vše nese statečně. Je to opravdová bojovnice. Už se občas projde a dokonce za poslední 4 dny dostala neskutečnou chuť k jídlu, takže nám pomale konečně po zákroku začíná přibírat. Příští týden jdeme opět na další kontrolu. Doufám, že už se jí rána brzo zahojí (hojí se pomale, ale alespoň něco) a Haida bude mít konečně klid.

  

17. 10.

Gucci má další potomky, Ice Tea z CHS Darling of Fortune porodila krásná mimča :-) Máme radost a přejeme, ať se jim daří co nejlépe!

  

15. 10.

Ischi porodila vrh "W2" :) - krásná čtyřčátka - Na prodej

Haida byla ve vysoké fázi březosti. Už jsem se nemohla dočkat miminek, ale to co se nám přihodilo, nepřeji nikomu. V pátek jsem přišla z práce domů a už u dveří jsem slyšela divné zvuky. Hned jsem šla zkontroloval Haidu, jestli je všechno v pořádku a bohužel nebylo. Pod Haidou byla louže krve a byla celá naježená. Vůbec jsem nechápala, jelikož byla ráno ještě úplně v pohodě. Tak jsem nelenila a obvolala kde koho, abych zjistila co by to mohlo být a co dělat. Miminka jsem cítila, jak se hýbou, tak jsem si myslela, že třeba brzy začneme rodit. Po asi půl hodině zkoumání, kdy Haida stále krvácela (avašk míň než na začátku), k porodu se neměla a miminka s pohybem slábla, jsem se rozhodla, že ji vezmu na veterinu. Na veterině nám udělali sono a zjistilo se, že miminka už nevykazují žádné známky života. Tak jsme se rozhodovali s panem veterinářem co dál. Měli jsme na výběr, buď počkat na druhého pana doktora, který večer udělá císařský řez a nebo zkusit rizikovější cestu Haidě vyvolat porod. Po dlouhém zvažování jsme se rozhodli pro císařský řez. Okolo půl 10 večer mi volali, že operace dopadla dobře, ale že Haidě museli vzít i dělohu s vaječníky, jelikož byla velmi poničená a prosakovala do bříška. Jsem nakonec moc ráda, že jsem se rozhodla pro císaře, protože vyvolaný porod by nezvládla a už by tu s námi nebyla. Pan doktor mi řekl, že příčinou by mohla být příliš velká mimina(byla dvě). Haidu už máme doma a pomale se zotavuje. Dostali jsme prášky na bolest a antibiotika. Tak nám držte palce, aby se nám Haida zcela zotavila. (P)

 

4. 10.

5. Pardubická výstava - a je to, výstava je úspěšně za námi :-)

A dále jen ve zkratce, podrobnější později :) - Welsey se vrátila zpět do Přerova, moc držíme palce, aby bylo nakrytí úspěšné, Gucci se nám vrátil z námluv z Ostravy, Kaw byl úspěšně zaregistrován, na krytí k nám přijela Nasuada Bellis, Vick odcestoval do Ostravy a Ischi s Haidou se už otevírají.

  

28. 9.

Svinčany 2011 - I letos jsme pořádali malou expozici morčátek při výstavě ve Svinčanech.

Chotěboř - Vyrazili jsme na nedalekou výstavu se Sonym a Vaylou, s výsledkem jsme moc spokojení :)

Rodney si na expozici ve Svinčanech nalezl nové majitele. Přejeme mu jen to nej!

  

18. 9.

Dožínky 2011 - Před týdnem jsme se zúčastnili tradičních dožínek :)

Plánované odchovy - Ischi a Haida jsou s Kawem úspěšně březí :)

Na prodej - V sobotu 17.9. měl odjet Rodney s Vickem k nové majitelce. Vicka jsem si přivezla k sobě domů, aby si s Rodneym na sebe zvykli. Bohužel, hned brzy ráno jsem zažila velký šok. Rodney dal Vickovi pěkně zabrat a po vykoupání jsem zjistila, že je samý škrábanec a na pár místech má vyškubnuté chlupy. Vůbec mě nenapadlo, že by Rodney s Vickem nevycházel, jelikož spolu bydleli v klidu a bez honiček. Bohužel v takovém stavu jsem nechtěla Vicka pustit do světa. Budoucí majitelka chtěla mít kluky spolu, a proto nakonec rezervaci zrušila. Kluci jsou tedy opět k prodeji. Rodney je k odběru ihned a Vick po uzdravení a zahojení stroupků. (P)

24. 9. se budeme účastnit chovatelské výstavy ve Svinčanech, kde budeme mít i letos malou expozici našich morčáků, budeme se těšit :)

  

4.9.

Krytí - Až z dalekého Přerova k nám přijela krásná bílá coronetka Welsey. Majitelé si vybrali našeho samečka Kawa. Ten má tak momentálně u sebe tři samičky a už jsme pro něj museli postavit ohrádku, aby měli dost místa :) Welsey mezi sebe přijali bez problému, akorát ji poznamenali okusováním srsti.

Méně příjemným překvapením nám bylo oznámení od Milušky Novákové (se svou sestrou vlastní chs Atlantida), že našeho odchovance Rodneyho budou prodávat po necelých třech měsících pryč. Když jsme se ptali na důvod, bylo nám řečeno, že je to z finančních důvodů a také se nechtějí věnovat těmto barvám. Na stránkách však brzy na to oznámili pořízení spousty nových morčátek. Jelikož to není první případ takhle brzkého prodeje u této chs, nedalo mi to se tu o tom nezmínit. Na stránkách o prodeji morčátek nepíší, jen je smažou z chovných morčat. A tak nám majitelka Rodneyho zpět darovala. Také se nám na prodej uvolnil sameček Vick Bellis. Takže kdo byste měl o kluky zájem, ozvěte se co nejdříve. Příští sobotu se budeme účastnit Dožínek v Pardubicích a kluky zde nabídneme na prodej - Na prodej pozn. 9.9. -oba kluci jsou již rezervovaní

rodney .. vick

Vill se odstěhoval do nedalekých Holic, máme o něm zprávy a daří se mu přímo skvěle :)


7.8.

Na prodej - Vill je na prodej, moc povedený, vhodný k výstavám, chovu, ale určitě udělá radost i jako mazlíček :-)

Vrh "V2", Sony Bellis - nové fotky

Plánované odchovy - Haida připuštěna s Kawem

4.8. odcestovala spousta odchovanců do nového domova, Usty se vydala kousek od nás do chovatelské stanice Valhalla, Uruk se vydal o kousek dál k paní Duškové do Chlumce nad Cidlinou a nakonec i Tom si našel své nové majitele a půjde dělat radost až do Havířova do rodiny Komárových. Doufám, že všichni budou dělat novým majitelům jen samou radost. 

5.8. aby toho nebylo málo tak odcestoval i Udo k Lence Macháčkové do chovatelské stanice Z Blanenského podhradí

  

1.8.

Sony Bellis, Vayla Bellis - Sony a Vayla u nás zůstávají :-) Sony bude bydlet u mě a Vayla u Pavlíny :)

Vrh "U2", Vrh "V2" - nové fotky

Vrh "T2" - nové fotky Toma, který je znovu na prodej! je to krásný bílý modrooký coroneťák, tak pokud Vám padne do oka, tady - Na prodej 

 

24.7.

quenty

Na prodej - Quenty rezervace byla zrušena z naší strany, i přes snahu nebyla dodnes domluvena od zájemkyně žádná doprava. Tudíž Quenty nabízíme k prodeji, jde o krásnou bílou červenookou coronetku :-)

 

Plánované odchovy - Ischi byla dnes připuštěna s Kawem, snad se zadaří :)

Krytí - Logan se dočasně přestěhoval do blízké CHS Bonanza na krytí ke coronetce Orchidejce. Držíme palce :)

  

19. 7.

Vrh "U2", Vrh "V2", Vrh "T2", Vrh "Q2", Vrh "R2" - nové fotky

Gucci Bellis - nové fotky

Bohužel ani smutné zprávy se nám nevyhnou. 17.7. v podvečerních hodinách jsem zjistila, že Filago chytl akutní průjem. Snažila jsem mu dávat ještě léky, ale bohužel nepomohly. Chvíli po mém zjištění Filago zemřel. Bylo to velmi rychlé. Filago byl první morčák, který byl ryze můj :-) ještě s jeho sestřičkou Feli. Byl opravdu nezapomenutelný. Dožil se krásného věku 5 roků a necelých 2 měsíců (bez asi 5 dní). Poslední dobou už byl i hubeňoučkej, bylo vidět, že věk na něm zanechává stopy, avšak stále byl akční a veselý. Bude nám moc chybět! (P)

12. 7. k nám (P) přijela na návštěvu roztomilá nahatka FeeBee z Dobré vody (viz. foto níže), 16. 7. poté odcestovala spolu s Roxie a Guccim na dlouhou cestu do Ostravy za Kačkou z CHS Darling of Fortune. 
Krytí - Na Gucciho zde čekají krásné dvě slečny, naše odchovankyně Arwen Bellis a Ice Tea Darling of Fortune. Doufáme, že se Gucci bude činit a podaří se krásná zdravá mimča :-)

Sheila se dnes odstěhovala do CHS Annemílie. Věříme, že se bude mít jako v bavlnce a bude dělat radost :-)

f1 f2 f3

29. 6.

Vrh "U2" - Ramira porodila krásná čtyřčátka!

Vrh "V2" - Chiara přivedla na svět krásná trojčátka :)

Vrh "S2" - nové fotky

  

26. 6.

Velvary - zúčastnili jsme se s Ori další výstavy, tentokrát s hezčím výsledkem :)

Vrh "T2" - nové fotky

Do nového domova odjela v sobotu Roxana, a to do chs Orchidea´s a Rodney do chs Z Atlantidy. Přejeme jim jen to nej!

Ramira a Chiara jsou vysoce březí a miminka očekáváme každou chviličkou. Ramira už váží 1300g, na prvorodičku je to u nás snad rekordní váha. Chiara má kolem 1230g. Tentokrát už to u ní nevypadá na jedináčka :) Tak snad nám to dobře dopadne.

  

18. 6.

Vrh "S2", Vrh "T2" - nové fotky

Bohužel 15.6. jsme se rozhodli ukončit trápení malé Trinity. Když se malá Trinity narodila, tak bohužel nepila od mámy, a tak jsme se chopili dokrmování pravidelně každé 2 - 3 hodiny. Ze začátku to vypadalo opravdu nadějně. Trinity přibrala z krizové váhy 53 g na 73 g. Bohužel, naše radost neměla dlouhé trvání. Již o víkendu (po 5 dnech) začala stravu odmítat a v úterý v noci začla dýchat pusinkou a jakoby se občas i dávila. Chvílemi to bylo lepší chvílemi horší, ale jídlo už nechtěla vůbec a s váhou začala opět klesat. Proto jsme odpoledne chuděrku nechali uspat, aby se už více netrápila. Byla to opravdu velká bojovnice a bude nám moc chybět. Ikdyž jsme si ji mohli "užít" jen chviličku, tak si nás úplně získala. (P)

  

12. 6.

Vrh "T2" - 4. 6. se naší odchovankyni Lentilce narodila povedená trojčátka :), nějaké rezervace jsou, kdo bude případně na prodej dodáme později

Malá Trinity na tom však nevypadá dobře. Začli jsme dokrmovat, první dny vypadalo vše velmi nadějně. Poslední dny však odmítá potravu a začíná být skleslejší :(

Vrh "Q2", Vrh "R2" - nové fotky

Quin se přestěhoval k novým majitelům, přejeme mu jen to nej!

Chiara je březí :)

  

4. 6.

Vrh "Q2", Vrh "R2", Vrh "S2"- nové fotky

Plánované odchovy - Lentilka a Ramira jsou březí :)

  

26. 5.

Vrh "S2" - Lili porodila sněhobílá dvojčátka, která nás natolik okouzlila, že zvažujeme, zda je poslat do světa či ne :-)

Vrh "Q2", Vrh "R2" - nové fotky

 

22. 5.

Vrh "R2" - Haya přivedla na svět nádherná trojčátka :), první dny se moc netvářili na mámino mlíčko, a tak jsme přistoupili k přikrmování - morčátkům se však daří a váhy už jdou pomaličku nahoru (vypadá, že si nakonec vzpomenou i na tu máminu stravu :)

Na prodej - aktualizace, v nabídce k zamluvení tři morčátka z nového vrhu

Olomouc - zajeli jsme na tradiční výstavu v Olomouci

Vrh "Q2", Vrh "P2" - nové fotky

Ramira Z Poodří - nové fotky

Do nových domovů se rozjela všechna odrostlá miminka: Papaya, Penny, Pooky i Oromis - ten je naším největším překvapením, vydal se totiž do holandské chs Hopeful Farm. Je to pro nás určitě nemalý úspěch :)

  

10. 5.

Vrh "Q2" - Haida konečně porodila krásná dvojčátka :-)

Na prodej -Quenty na prodej, Quin předběžně rezervován

Odchovankyně Lentilka se vrátila zpátky domů ke známým, s velkou pravděpodobností úspěšně březí.

V sobotu jsem si jela pro naši Ramču, které byla na nakrytí u Bejbinky. Tímto ji ještě jednou děkuji za poskytnutí krásného samečka Loreta. Bohužel nemohu na 100 % říci, zda Ramča zabřezla. Budeme doufat, že ano. Zatím to na ni není znát (P)

  

3. 5.

Plánované odchovy - Haya i Lilli úspěšně zabřezly, Haidy porod je na spadnutí, očekáváme každým dnem, možná i každou hodinou :-)

Vrh "P2", Vrh "O2" - nové fotky

Vrh "N2", Vrh "O2" - nové fotky u majitelů

Orinnea Bellis - nové fotky 

 

18. 4.

Vrh "N2", Vrh "P2", Vrh "O2" - nové fotky a videa

Plánované odchovy - Haida už má obrovské bříško a tak se snad brzy budeme těšit z miminek, Hayi bříško se též začíná kulatit, dnes nově připuštěna Chiara s Kawem

Nasuada a Orik se spolu přestěhovali do nového domova. Určitě se budou mít parádně a třeba spolu budou mít i miminka. Papaya se později přestěhuje k Nasuadě a bude jí dělat společnost :-)

nový header

 

29. 3.

Vrh "P2", Vrh "O2", Vrh "N2"- nové fotky

Všechna miminka z vrhů jsou již zamluvená.

Samice, Samci - nové profilové fotky dostala Haya, Haida, Lilli, Yolla, Filago, Uragán a Logan

Orinnea Bellis - furt jsme byli na vážkách. Jelikož nás však opustila Corry a tím jsme přišli o jedinou naši krémku, rozhodli jsme se, že Ori zůstane u nás. A máme z ní radost :-)

Opět nás čekalo nemilé překvapění. Znenadání nás opustila nahatka Faya. V neděli k večeru se začala chovat velmi divně. Přestala mít zájem o jídlo a měla problém s pohybem. I přes snahu jsme o ní do rána přišli :-( Je nám to moc líto.

A nakonec nevyrazíme ani na plánované výstavy do Prahy a Prostějova, jelikož si nám Kaw ze včera na dnešek úplně okousal srst. Nevím co ho to popadlo, ještě jsem si dávala pozor aby měl dost sena i pohybu, a přesto .. Velká škoda.

 

25. 3.

Vrh "P2" - Leila porodila nádherná sněhobílá trojčátka :-)

Bohužel přinášíme smutnou zprávu :-( Před dvěma dny nás navždy opustila naše nejstarší morčice Corry. Dožila se krásných 6ti let a dvou měsíců. Bylo na ní vidět, že už je starší a i její odchod byl klidný a nečekaný. Jsme rádi, že ji neprovázela žádná nemoc. I přesto, že jsme ji prodali a vrátila se k nám z ne zcela dobrých podmínek, dala se krásně dokupy. Byla to silná povaha..

Plánované odchovy - Lentilka přijela od známých na krytí ke Guccimu

Gucci tak má u sebe rovnou tři krásné slečny. Ještě že je to takový kavalír a z dámské společnosti má radost. Je nadstandardně spokojený :-)

vsichni

Chystáme se na čtvrteční výstavu ForPets v Praze a sobotní výstavu v Prostějově.

Ze světa morčat:
- změna standardu C - mazlíci: 1.Typ a stavba (10b); 2.Srst/kůže (10b); 3.Oči (10b); 4.Uši (10b); 5. Zuby (10b); 6.Tlapky (10b); 7. Drápky (10b); 8. Přítulnost (10b); 9. Kondice a Prezentace (10b); 10. Celkový dojem (10b)

 

14. 3.

Vrh "O2" - nové fotky a videa

Vrh "N2" - nové fotky Nasuady

Kaw - nové fotky

  

7. 3.

Rychnov nad Kněžnou - v sobotu jsme navštívili výstavu v Rychnově, Kaw si odvezl krásné umístění :-)

Plánované odchovy - Lilli s Uragánem nezabřezla, a jelikož spěcháme kvůli věku, byla dána s Guccim. Haya připuštěná s Guccim též, Ramira odjela na krytí k Loretovi von Gotenholz

 

3. 3.

Vrh "O2" - konečně jsme se dočkali! Ischi přivedla na svět překrásná trojčátka :-) Kdo bude na prodej je ještě v jednání :-)

Nasuadě se daří a snad to tak i půjde dál :-)

 

1. 3.

Vrh "N2" - nové fotky Nasuady, je to na dobré cestě. Dnes už váží kolem 150g, pije a už si poradí i s tuhou stravou. Tak snad už to bude jen dobré :-) Roste do krásy :-)

Kaw, Leila - nové fotky

ischi
U Ischi očekáváme porod každou chviličkou. Bříško má extrémně veliké, většinu času už spíš polehává a samotná by to určitě měla ráda co nejdříve za sebou.

 


Od majitelů Janette nám přišly krásné fotky, za které děkujeme. Je vidět, že se Janette má jak královna :-) vrh "J2"

241

V sobotu se chystáme na výstavu do Rychnova nad Kněžnou.

A nakonec šikula Kaw, kterého jsem naučila trik "do kolečka" :-) - video je nedostupné

 

22. 2.

Vrh "N2" - Ybi porodila 15. 2. čtyřčátka, bohužel nebylo moc štěstí, bojujeme s poslední coronetkou Nasuadou

Plánované odchovy - Haida připuštěna s Loganem

Mája se v pondělí odstěhovala do chovatelské stanice Z Elfího údolí. Věříme, že se bude mít moc fajn a že o ní ještě nejednou uslyšíme :-) Vyrostla z ní krásná mazlivá slečna. Loučení bylo těžké, ale první zprávy z domova potěšily :)

Ischi má megabříško a její váha už vystoupala na 1150g. Což je na prvorodičku opravdu hodně. Miminka kopou a Ischi vypadá velmi spokojeně.

Odkazy - aktualizace

  

6. 2.

Plánované odchovy - Ybi nakonec přeci jen zabřezla s Loganem a prckové už v ní kopou ostošest :-), Ischi březost je už také znát

Jak zvládat zimu - nový článek (O morčatech - Praktické rady)

nové fotky: vrh "M2", Kaw, samice(nové foto:Chiara, Ramira, Ischi, Haya, Haida)

Předběžný termín pro 5. Pardubickou výstavu byl stanoven na 1. 10. 2011.

 

9. 1.

Kawabata Morumotto - máme krásného nového krém-bílého samečka Kawu :-)

Leila, Logan, Lili, vrh "M2" - nové fotky

Výstavy 2010 - vyhodnocení dotazníků (O morčatech - Zajímavosti)

Plánované odchovy - Lili připuštěná s Uragánem, Leila připuštěná s Loganem, Ischi připuštěná s Guccim

2 1

Majitelé nám poslali nové fotky našich odchovanců. Orfeuse Bellis, kterému je už 3,5 roku :-) a Jessie Bellis, která roste do krásy. Na obou je vidět, že jsou spokojení a mají se fajn. Za fotky děkujeme!

2 3

1 2

Ze světa morčat:
- doplnění a úprava standardu, nový standard bude k dispozici od 1. 3. 2011
- přijímací řízení pro zájemce o adepty na posuzovatele bylo zpoplatněno částkou 300 Kč, letos se bude opět konat v Rychnově nad Kněžnou
- zpoplatnění vydávání šampionátů získaných od 1. 1. 2011 částkou 100Kč
zdroj: rodent.cz 

 

2010

25. 12.

Vrh "M2" je na světě - Chiara porodila krásnou bílou holčičku :-) Ještě zvažujeme, ale možná bude na prodej

Už delší dobu mi do oka padla barevná kombinace krém - bílá. Bohužel se u nás moc často nevyskytuje, a tak když jsem uviděla malého Kawabatu, krém-bílého šeltiáka, nemohla jsem odolat :-) Takže se k nám brzy po novém roce přidá nový krásný morčák, jeho fotečky: http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=20759

Ani u nás nezapoměl Ježíšek na naše zvířectvo a tak jim nadělil vánoční baštění, krásný výběh a nové pelíšky. Prvními testéry byla Lili, Methisa a Babet a vypadaly velmi spokojeně :-)

4123


7. 12.

Olomouc - 3. Vánoční výstava - vyrazili jsme na poslední výstavu v tomto roce

Krytí - Jimmy se nám vrátil z CHS Little Goldie, kde byl připuštěný s Olympií a Elissiou. Je vidět, že to už není úplný mladík a tak mudaly holky zabrat. Ale vypadá to že se zadařilo :-) Hold když je s holkama tak neposedí.

 

27. 11.

Fotogalerie 35 - nové fotky s Vánoční náladou

Ramira Z Poodří - nové fotky

Bohužel nás před necelým týdnem nečekaně opustila Deny :-( Den předtím ještě běhala a pozorovala dění ze stříšky. Ovšem už déle se na ní podepisoval věk, byla menší a hubenější. Ovšem divoška až do konce, nic jí neubralo na energii. Neměla žádné příznaky nemocí, jen sem ji jednoho dne našla spící. Bude se mi moc stýskat, strávila s námi 5 a půl roku a za tu dobu nám přirostla k srdci..

 

14. 11.

Ramira Z Poodří - Pavlína neodolala a pořídila si krásnou novou morčici Ramiru. Sice nespadá do naší barvy, ale malé zpestření je vždy vítané :-)

Cuy - fascinující obří morčata na scéně

Plemena - u jednotlivých plemen přidána tabulka s odlišnými kolonkami hodnocení v posuzovacím lístku, u bezsrstých přidány fotky baldwina, u neuznaných plemen fotka ridgebacka a irského cresteda

Plánované odchovy - jelikož Ybi s Kimbem nezabřezla, dali jsme ji chvilku pauzu a teď je spolu s Loganem

 

25. 10.

Rychnov nad Kněžnou - vyrazili jsme spolu s Guccim na výstavu

Plánované odchovy - Chiara byla připuštěna s Uragánem, Ybi ani nahaté holky bohužel nezabřezly, Faya nám naopak rapidně zhubla ale naštěstí se už vrací na lepší váhu

 

8. 10.

4. Pardubická výstava - přinášíme recenzi a spoustu fotek z letošní výstavy. Doufáme, že se líbila a budeme doufat, že se sejdeme zase za rok :-)

Fotogalerie 34 - podzim je tu a s ním i několik aktuálních fotek :)

Jimmy odjel do chs Little Goldie na krytí za dvěma slečnami. Má rád dámskou společnost, takže je určitě nadmíru spokojený :-) Držíme palce, ať se připuštění zadaří.

 

21. 9.

Svinčany - expozice ve Svinčanech při výstavě králíků a drůbeže

Chotěboř - v neděli jsme se zúčastnili výstavy v Chotěboři

18. 9. ráno nás po pěti a půl letech opustil Meny :-( Už nějakou dobu se na něm podepisoval věk, ale byl stále čilý a měl stále chuť k jídlu. Den předtím ještě na nás vykukoval a snědl vše, co dostal. Jeho odchod byl tak velmi nečekaný, ale také klidný. Jako by stářím usnul ... žádné jiné zdravotní potíže nevykazoval. Alespoň se tak netrápil a doufejme, že prožil plný život. Splodil spoustu potomků, takže jeho krev nebude nikdy ztracena. Bude se nám stýskat :-(

V neděli od nás odcestovala Kayla do Olomouce. Moc děkujeme Verče z chs Aurora za dopravu. Kayla dorazila v pořádku a novým majitelům se moc líbila. Je to takový raubíř, jedlík, ale také pořádný přítulný mazel. Přejeme, ať se má moc fajn a dělá jen samou radost :-)

 

12. 9.

Pardubické dožínky - dožínky jsou za námi, vše se povedlo :-)

Všechna miminka jsou již u nových majitelů, Kayla se vydá do Olomouce příští neděli. Držíme palce, ať se morčákům daří co nejlépe a dělají radost :-)

Ve čtvrtek ráno Tutuša krvácela a jevila i známky porodu.Moc dlouho se neváhalo a jelo se na veterinu. Jelikož bydlí u přítele docela kus od jakékoliv veteriny, byl to trochu nervák, ale nakonec jsme dorazili na naši do Pardubic. Tam byla vyšetřena a následně nám bylo doporučeno nechat samičku na veterině. Tam jí podali oxytocin, díky kterému vyšla ven dvě veliká, ale již mrtvá mláďata. Naštěstí nebyl potřeba císařský řez, Tutuš byla dostatečně otevřená. Nejpravděpodobněji rodila a první miminko se nedostalo ven včas a zemřelo. Pak tělo přestalo produkovat potřebný hormon a samička přestala rodit. Naštěstí to vypadá, že se vše stihlo zavčas. Už je to třetí den a Tutuš se tváří v pořádku, žere, je aktivní, jakoby nic, tak snad nám to vydrží.

 

8. 9.

Leila Bellis - Leila zůstává u nás :-)

Na Dožínky se vydáme s Methisou, Babetkou, Lilli a s Guccim, do prodeje zde nabídneme i Lexu a Luka. Janča z Bonanzy vyrazí s pořádnou skupinkou skinníků :-)

 

5. 9.

11. speciální výstava v Praze - Pavlína se zajela podívat na speciálku při příležitosti předání Jamalla

Lili, Chiara, Babetka - nové fotky

Příští víkend, 11. 9. se budou v Pardubicích konat tradiční slavnosti Dožínky, na kterých ani letos nebudeme chybět :-) Představíme zde malou expozici našich morčáků společně s chs Bonanza. Bude zde i možnost zakoupit drobné upomínkové předměty s motivem morčat. Už se moc těšíme :-)

Odchovanec Dragonek Bellis, který bydlí v chs z Litovelských luhů dělá radost a na výstavě v Opavě opět zazářil, tentokrát i společně se svým synem Olympicem :-) Získal 94b a stal se tak 3. nejlepším dlouhosrstým adult. Foto a více zde. Máme velkou radost a gratulujeme!

Bohužel přinášíme i špatné zprávy. V pondělí nás naprosto nečekaně opustil malý Key, naháček. Nevykazoval žádné známky nemoci, večer před osudným ránem ještě loudil o papání a se svým spolubydlícím vesele pobíhal :-( Včera na nás čekalo ještě jedno nemilé překvapení. Wanilka už dlouho nemohla zabřeznout a tak bydlela celou dobu už se samečkem. Včera však došlo k potratu, který se jí stal osudný. Je nám to moc líto :-(


21. 8.

Ischi Bellis - nové fotky

Vrh "K2" - nové fotky

Na prodej - nové majitele stále hledají dlouhosrstí bezpigmenťáčci

Na každé osobní stránce morčátka naleznete nově přehled všech jeho potomků, účasti na výstavách a rodokmen v pdf formátu ke stažení.

Jessie, Janette a Jamall odcestovali do nových domovů, věříme že budou dělat hodně radosti :-)

Ze světa morčat:
V evropském standardu bylo nově uznáno zbarvení ice cream (lemon), kresby lux, argente se slate blue a solid argente. Byly zrušeny minimální hranice váhy, zůstala pouze min. váha 450g. Dále byla specifikována některá hodnotící kriteria u alpaky, lunkarye, saténů a bílých červenookých. Zdroj: rodent.cz


 

13. 8.

Lilian Little Goldie, Logan Little Goldie - dorazili k nám nové sourozenecké duo :-) máme z nich velkou radost, děkujeme ch Little Goldie!

4. Pardubická výstava - datum přihlášek 23. 8. 2010 v 8:00 a další nové info


8. 8.

Vrh "J2" - nové fotky

Vrh "L2" - nové fotky

Na prodej - aktualizace prodeje, spousta miminek stále hledá nové domovy :)

Samec vs samice - nový článek v sekci Praktické rady

Samice - Fiona, Fleur a Faya mají nové profilové fotky

 

30. 7.

Haida porodila čtyři nádherná modroočka!

Na prodej - na prodej tři modroočka, dále dva skinníci a dvě mimča z vrhu J2

Vrh "K2" - nové fotky povyrostlých skinníčků, kteří hledají nové majitele

 

20. 7.

Fio porodila krásné naháčky!

Na prodej - skinníci na prodej, dále i miminka z vrhu "J2"

Jak zvládat horka - máme za sebou tropická vedra, a tak přinášíme několik tipů, jak takové počasí s morčátky zvládat (O morčatech - Praktické rady)

 

17. 7.

Vrh J2 je na světě!

Na prodej - tři miminka z vrhu "J2" jsou na prodej (Jessi možná zůstane, ještě v rozmýšlení) plus nabídka naháčků ze spřátelené chs Bonanza

Bohužel máme i špatné zprávy. 12. 7. nás náhle opustila Arabelka od Ajušky. Když jsem přišla z práce domů, už jsem ji našla ležet ve výběhu a už jen těžce oddechovala. Netrvalo to dlouho (cca 5 min) a zemřela :-(. Těžko říct, co mohlo být příčinou. Možná špatně snášela velká horka, kdo ví. Bude nám strašně moc chybět, byl to náš ojedinělej "buřtík". (P)


1. 7.

Ischi Bellis - Ischi krásně roste a jelikož zůstává doma, byla jí vytvořena "osobní" stránka :-)

Gucci a Slečna - Slečna porodila nádherná trojčátka jejichž otcem se stal náš Gucci :-) (Krytí)

fio


Fio se pěkně kulatí a miminka už můžeme očekávat velmi brzyHaida úspěšně zabřezla s Uragánem, miminka už začínají být pomaličku ale jistě cítit :-)

  

25. 6.

fleurafigaroPlánované odchovy - Tutuša s Jimmym, Ybi s Kimbem a Fleur s Figarem (vlevo na fotce):-)

K Fioně jsme zapůjčili Udika z chs Bonanza. Fiony bříško se furt zdálo zvláštní, ale nic nebylo cítit. Ovšem před dvěma dny se bříško hopem zvětšilo a ozvalo se v něm vrzání zoubků :-) Takže jsme Figara trochu podcenili, nakonec to vyšlo, tak nám držte palce :-)


21. 6.

4. Pardubická výstava - pro výstavu jsme vytvořili samostatný web pro větší přehlednost, přihlášky budou spuštěny v srpnu, datum ještě upřesníme, na webu je prostor i pro dotazy

Haya je březí! Miminka už jsou v bříšku cítit a váha jde nahoru :-) Snad bude vše ok.

V chs Little Goldie se narodila nádherná modrooká miminka, mírně na nás příbuzná, a na dvě z nich se už moc těšíme :-) Přibude k nám posila a to Lilian (šeltie) a Logan (coronet), podívat se na ně můžete tady: http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=18697 Mimča prospívají a rostou, mám z nich velkou radost :-)

 

7. 6.

Vrh "I2" - přidáno video

 

6. 6.

Vrh "I2" - Chiara nám porodila krásného jedináčka :-)

Přišly k nám od nových majitelů krásné fotky Hakyho. Úplně nás překvapil jak narostl. Na dokrmovaného samečka, který měl jednu dobu už krizovou váhu kolem 60g, opravdu překvapil :-) Je vidět že se mu daří a dokonce se možná již brzy stane i tatínkem. Děkujeme za fotky, máme z nich velkou radost :)

1 2 3

2. 6.

Bohužel nemáme vůbec dobré zprávy :-(

Iberisek svůj dlouhý boj nakonec prohrál :-( Nemohu však napsat vzdal. Do poslední chvilky měl vůli silnější než tělíčko. Poslední noc ještě sebral všechny síly, vstal a po pohlazení naposledy zavrkal :-( Za svůj život splodil spoustu potomků, které se ve světě určitě neztratí. Bude se nám po něm velmi stýskat..

Znenadání nás dnes opustila i jeho maminka, Pia. Včera skoro nic nesnědla a odpoledne došlo k výhřezu dělohy. Vzala jsem ji tedy na veterinu, kde dali vše do pořádku, ale bohužel se zjistilo, že šlo jen o symptom, ne o samotný problém. Pia měla jakýsi útvar v bříšku, který dělohu vytlačil. Nechali jsme dnes provést zákrok, při kterém se měl odstranit. Bohužel se jednalo o nádor a to v takovém rozložení, že nebylo možné ho odstranit a další žití Pii by bylo dále už jen trápení. Proto jsme se na doporučení rozhodli pro uspání.. Už teď nám moc chybí :-(

Děkujeme všem co nám drželi palce a dali nám psychickou podporu. Takové chvíle jsou vždycky těžké. Doufáme, že jsme si neštěstí na nějakou dobu vybrali
:-(

Chiara je už otevřená, takže už porod očekáváme každým dnem. Miminka pořádně kopou a budoucí mamina se tváří jako by nic. Snad vše dopadne ..


19. 5.

Není chov jako chov - zamyšlení nad aktuální situací v českém chovu + nová anketa (vlevo) na toto téma

Plánované odchovy - nová krytí Haidy a Hayi

O CHS Bellis - přidáno několik fotek jak se u nás bydlí

Chiara je březí! Stále to nebylo jisté, ale bříško rostlo. Teď už miminka kopou ostošest. Tak nám držte palce, ať to zvládneme!

Iberis se vrátil z námluv. Bohužel ale vážně onemocněl. Má průjem a jeho váha rapidně klesla. Podáváme všemožné podpůrné léky, probiotika, vitaminy, minerály, acidomid, zkrátka co se dá pro trávení udělat. Iberis zatím nic nevzdává, zkouší občas něco zpapat. Je ale hodně slaboučký :-( Snažíme se, aby se jeho stav zlepšil. Snad mu léky pomohou.

Slečna Sličná se již vrátila domů, doufejme úspěšně nakrytá.

 

3. 5.

Prostějov - účastnili jsme se první výstavy v Prostějově

Iberisek byl na nedělní výstavě v Opavě zaregistrován. Děkujeme CHS Darling of Fortune :-)

Ze světa morčat:
Na klubmorcat.cz byly uveřejněny výstavní podmínky na speciálku v Praze. Velice lákaví jsou dva zahraniční posuzovatelé: Lena Tysk (standard A) a Mateusz Kozuch (standard B). Méně lákavé jsou však celkem vysoké výstavní poplatky.

  

25. 4.

Fotogalerie 33 - jarní fotky venku :-)

Uragán a Jasmínka - nové krytí, Uragán zapůjčen do CHS Bonanza :-)

Příští víkend se chystáme na výstavu do Prostějova.

 CHS Eleonora nabízí k prodeji dvě krásné bílé modrooké holčičky po naší odchovankyni Hathor Bellis. I přesto, že mají trochu toho pigmentu, myslím si, že mohu doporučit jak do chovu tak i na mazlíčka :-) Pokud byste měli zájem, obraťte se na elispol(a)seznam.cz

eter ...etc

11. 4.

Krytí - dřívější rubrika "Další" přejmenována na "Krytí" pro vrhy po našich samcích, zaktualizována (Náš chov - Krytí)

Gucci a Slečna - 9.4.10 k nám na připuštění přišla krásná samička zchovatelské stanice C1aavia Canis - www.morcisko.websnadno.cz - Slečna Sličná deGrande. Katka (majitelka) si ještě u nás vybírala ženicha. Favoriti byli Gucci a Uragán. Po dlouhém zvažování se nakonec rozhodlo pro Gucciho. Zezačátko to vypadalo, že si Gucci se Slečnou nebude vědět rady, ale už se role obrátili a Gucci má vše pod kontrolou. :-). Doufejme, že se zadaří a Slečna zabřezne. (P)

Gucci Bellis, Wanillka Bellis - nové fotky

Nový header: pokud ho budete chtít přidat na své stránky, zde je odkaz:
http://www.morcata.cz/bellis/main/title.jpg

Ze světa morčat:
6. 3. 2010 přibyl nový posuzovatel a to Mateusz Kozuch z Polska.


3. 4.

Třebechovice - s Guccim jsme vyjeli na nedalekou výstavu, moc se nám líbila a odvezli jsme si krásné hodnocení

fioafigaro


Plánované odchovy - 3. 4. k nám přijel Figaro na krytí Fionky, za zapůjčení moc děkuji Janče z CHS Bonanza

  

29. 3.

Plánované odchovy - 26. 3. byla připuštěna Chiara s Jimmym, samy posuďte jak jim to spolu sluší :-)

chiaraajimmy ..chiaraajimmy2

O víkendu se chystáme na výstavu do Třebechovic

Pia nám trošku už nějakou dobu zlobí. Jednu chvíli skoro přestala jíst. Ale vůbec nebyla apatická, ani nijak radikálně nezhubla. Tak jsme dali ATB s probiotiky a malinko se zlepšila. Trochu jí asi zlobí trávení. Naštěstí to nebylo nic akutního. Pia už papká o něco více, je i akční, tak snad to není nic vážného.

Berda - Vaše morčátka

 

22. 2.

Rychnov nad Kněžnou - jeli jsme se podívat na nedalekou výstavu

Plánované odchovy - Wanilka se stále nezdá být březí, a tak Filaga zastoupil Uragán

Stránky prošly rekonstrukcí a byly předělány do PHP.

Nová anketa

Ze světa morčat:
- z 8 adeptů na posuzovatele byl přijat pouze jeden a tím je Anna Havlínová
- Podle nového standardu se posuzovalo již na dvou výstavách, a to na výstavě v Opavě a v Rychnově nad Kněžnou. Celkově je bodování o něco přísnější, ale ve finále to bude určitě přínos pro český chov. Nový standard se přiblížil standardu evropskému a změny v něm jsou určitě k lepšímu.

  

16. 2.

Iberis před týdnem odjel na krytí do Ostravy do CHS Darling of Fortune za našimi odchovankyněmi Aidou a Arwen Bellis. Držíme palce ať holky zabřeznou a Iberis se tak stal opět hrdým tatínkem :-)

Aida Bellis se zúčastnila minulou neděli výstavy v Opavě a získala nádherných
97 bodů a stala se tak nejlepším mladým coronetem výstavy! Máme obrovskou radost, konkurence byla silná o to to potěší více :-) Gratulujeme majitelce a těšíme se na fotečky :-)

Plánované odchovy - na jaro plánujeme připustit Chiaru a Fionu

chico
Chico krásně roste a tak už se brzy vydá k novému majiteli :-) Má nádherný kukuč, sympaťák od pohledu. Bude těžké ho poslat do světa :-)

 

  

7. 2.

V časopisu Planeta zvířat (únor 2010) nám vyšel článek o 3. Pardubické výstavě :-) Věříme, že čtenáře výstava morčat zaujme a třeba i inspiruje k její návštěvě.

Tímto také oficiálně oznamujeme předběžné a plánované datum 4. Pardubické výstavy a to 2. 10. 2010. V plánu jsou stejně jako minulé roky předcházející expozice na Dožínkách a Svinčanech.

 

27. 1.

Videogalerie 1 - čtyři videa z běhání po pokoji

Bohužel nepřinášíme dobré zprávy :-( 25. 1. nás naprosto nečekaně opustila malá odchovankyně Cheryl, která měla zůstat doma. Zničehonic dostala velmi silný průjem při nemž byla apatická. Pokusili jsme se podávat probiotika, vitaminy, ale vše bylo marné a po pár hodinách už nebylo koho zachraňovat. Je nám to moc líto :´(

Po pěti letech nás opustil Wilém alias Vilda. Poslední dobou už nejedl tolik jako normálně, ale byl aktivní a čilý. Předevčírem ale přestal jíst skoro úplně a byl smutnější. Vypadal ale, že ho nic nebolí, jek jakoby usnul.. :´( Bude se nám stýskat, byl nedílnou součástí naší chs, po světě mu běhá spoustu potomků..

Ze světa morčat:
- Od února bude v prodeji nový standard barev a plemen morčat, který přinese několik významných změn. Hlavní bude rozdělení věkových tříd ne do dvou, ale do tří skupin. Lunkarye budou zařazeny do standardu A. Více změn a celkové srovnání a přiblížení Evropskému standardu přineseme později, až budeme mít standard v rukou :-)
- ÚOK vyhlašuje nové přijímání adeptů na posuzovatele morčat.

  

23. 1.

Haya Bellis - přidána do "Naše morčátka"

Haida Bellis - přidána do "Naše morčátka"

O CHS Bellis - přidány fotky bydlení 

Jednoho dne při krmení jsme u Belly zpozorovali absces na krku. Skoro to na ní nebylo znát, jedla jako vždy, nebyla apatická, nic. Při bližším prozkoumání jsme se rozhodli pro návštěvu veterináře. Verdikt jaký jsme očekávali. Jediné účinnější řešení vyříznutí pod narkozou. Byly jsme ale obeznámeny s rizikem. Operace může být neúspěšná nebo se absces může na místě znovu objevit. Nakonec jsme se na zákrok přeci jen objednali. Den předtím absces sám praskl. Ale i tak bylo potřeba ránu očistit a jak nám bylo doporučeno, zkontrolovat i zadní zuby. To jsem se trochu divila, ale nakonec to mělo svůj důvod. Hnis v abscesu nebyl ztuhlý a dal se snadno vyčistit. Šance máme prý veliké, tak snad. Zuby se hůře obrušovali, měli ostré hrany a za nimi zůstavalo jídlo. Takže stoličky upravily a ránu vyčistili. Momentálně dáváme léky proti bolesti, antibiotika, probiotik a ránu čistíme betadinem (máme případný hnis i vymačkávat, ale žádný se neobjevuje tak to vypadá dobře). Tak snad, držte nám palce! Bella žere a chová se jak kdyby se nic nedělo a celou věc nese velmi dobře.

 

11. 1.

Nové fotky "Cháček" + video z prvního dne života

haky

Haky z vrhu "H2" se přestěhoval do nového domova na Moravu. Věříme, že se bude mít moc fajn :-)Skinny - nový článek o "nahatých" morčatech (Sekce O morčatech - Chov)

 

2. 1.

Vrh "Ch2" je na světě! - Narodila se nám krásná bílá Novoroční miminka :-)

 

2009

 

13. 12.

Vrh "H2" - mimča z vrhu H statečně bojují dále a tak dostali nové fotky. Váhy se u všech pohybují už kolem 150g. Haya najde své útočiště u Pavlíny. 
Haida a Haky jsou na prodej, oba do chovu i na mazlíka, možno zkusit i výstavy, viz. Na prodej

Plánované odchovy - nový pár Wanillka + Filago, Ybi na 95% březí :)

Pár nových fotek: Samice, Samci
Babetka, Fiona, Faya, Fleur


6. 12.

2. Vánoční výstava Olomouc - zúčastnili jsme se poslední letošní výstavy a s krásným úspěchem :-)

Mimča od Tutuši sama nepila, tak muselo dojít na dokrmování. Ve dne v noci prckové dostávají borisovku ze stříkačky a bojují. Po týdnu bylo konečně vidět zlepšení. Holky už se hodně snaží pít od Tutuši a dokonce nejslabší Haky už má snahu. Jednu chvíli skoro nejedl, ale naštěstí se konečně trochu rozjel. Snad to tak půjde i dál a ze všech miminek vyrostou statná morčátka.

 

28. 11.

Vrh "H2" - 27. 11. ráno Tutuš porodila svůj druhý vrh, mimča s menšími komplikacemi ale bojujeme

  

17. 11.

1. Brněnská výstava - zúčastnili jsme se první výstavy pořádáné ZO českomoravských chovatelů morčat10. 11.

Satén - nový článek v sekci O morčatech - Chov

Chov - upraven vzhled

Tutuša s Jimmym úspěšně zabřezla, miminka už se ozývají a budoucí maminka už pomalu otevírá. Odhad jsou 2-3 miminka. Doufejme, že se Tutuše bude dařit jako její první vrh :-)

Přinášíme nové zprávy o Belle. Nakonec to opravdu vypadá, že problémem byl zub. Dáseň máme pořát tak trochu nateklou, ale nejspíš už zoubek tolik nebolí. Bella byla pár dní na strouhané stravě a potom se parádně rozjedla. Už není naježená, baští dokonce i seno a váha se jí vrátila na skoro původní, teď má 940g. Už si dokonce občas i poskakuje. Snad to tak pude dál a zoubek už nebude bolet.

  

1. 11.

Umělý odchov - nový článek o dokrmování a umělém odchovu mláďat

Plánované odchovy - nový pár Ybi + Uragán, pravděpodobně se už zadařilo :-)

Funny a Gedzitka se odstěhovaly do nových domovů. Věříme, že o holkách ještě uslyšíme :-)

Bella nás trochu straší. Jeden den jsme si všimli, že nějak méně jí. Ne vůbec, ale méně. Tak jsem hned kontrolovala, zda nemá tvrdé bříško bolestivé na omak a špatné zoubky. Jelikož měla problém si potravu brát, zaměřila sem se hlavně na ně. U dolních zubů jsem uviděla malý otok, ale nic velkého. Odstranili jsme hnis a srovnali zoubky zkrácenim, jelikož správně nedoléhaly. Bohužel nevím, jeslti byl problém jenom v tomhle. Bella žere stále málo, podáváme strouhaná a lehce stravitelná jídla. Nad čerstvou trávou taky neodolá ale s přijímáním potravy se stále pere. Zadní zuby by měly být v pořádku, z pusy nejde žádný zápach ani neslintá. Pokrok je, že už není naježená a stráví u jídla více času než předtím. Snad to bude v pořádku.

Jsme přihlášení na výstavu do Brna, 14. 11. Na výlet s námi má jet Chiara, Gucci, Methisa a Uragán. V dlouhých bude posuzovat maďarský posuzovatel, takže o to více budeme zvědaví :-)

  

3. 10.

3. Pardubická výstava - třetí ročník naší výstavy je úspěšně za námi, přinášíme reportáž a fotografie :-) 

Vrh "G2" - Yolla porodila nádherná dvojčátka!

Gucci Bellis - Gucci z vrhu G2 zůstává :) u Pavlíny

Faya Bellis, Fleur Bellis- nahaté černošky Faya a Fleur zůstávají doma :-)

Chiara Z Poodří - z Pardubické výstavy jsme si přivezli krásnou bílou šeltijku :)

Vrh "F2" - nové fotky

Svinčany - po Dožínkách jsme se zúčastnili výstavy ZO Svinčany s expozicí morčátek :-)

Iberis se vydal na připuštění do chovatelské stanice Z Blanenského podhradí, kde na něj čekají tři krásné samičky. Držíme palce, ať se zadaří :-)

  

13. 9.

Dožínky 09 - i letos jsme pořádali společně s chs Bonanza a Eleonora expoziční výstavu při příležitosti Pardubických dožínek, akce se moc povedla :-)

Plánované odchovy - přijela k nám Tutuša na krytí za Jimmym

Jak to tak vypadá, dvě malé skinničky Faya a Fleur nakonec opravdu zůstanou doma :-) Jsou krásné, snad i dobře porostou. Zatím je vše na dobré cestě, váha trochu stoupla, mimča běhají i sají. Tak snad se nic nepokazí a bude to dobré. "Drátěnka" Funny je již zamluvená a poputuje do spřátelené chs Eleonora :-) 9. 9.

Vrh "F2" - Fionka porodila tři krásné černé holčičky! Porod byl s menšími komplikacemi, ale zvládli jsme to. Snad to bude dobré. Na prodej bude možná jedna holčička.

Smůla se nám ne a ne odlepit z pat. Naprosto nečekaně nás 7. 9. opustila dvojice dalmatinků z vrhu E2, a to holčička Ella a dalmatinek Elda. Vůbec nechápeme, kde se stala chyba. Den předtím ještě vesele všichni běhali, skákali a jedli. Všichni prospívali a měli už váhu přes 200g. Ella měla akorat menší průjem, který pak zmizel. Elda měl v den úmrtí průjem silnější. Místo jsme vydezinfikovali a umyli, doufejme, že alespoň Elton bude v pořádku. Vypadá naprosto zdravě. O to víc nás to mrzí, že to byli krásní dalmatinci, holčička dokonce měla zůstat doma, a Elda se měl s Eltonem odstěhovat k nové majitelce. Je nám to moc líto ... Nemohli jsme nic dělat, bylo to tak rychlé ... Teď už jen doufáme, že Eltonův stav se nezmění a bude furt tak v pohodě jako je teď.

 

5. 9.

Ella Bellis - frajerka s "lysinkou" přes oko zůstává doma :-)

Vrh "E2" - nové fotky dalmošů

Ybi Bellis - nové fotky

Po tom špatném období nás ještě navíc vyděsila Deny, která sice žrala ale nechtěla se pohybovat. Nebyla apatická, ale chůze jí dělala potíže. Nejspíš to bylo nafouknutí, a ještě průjem. Ihned dostala Bio-Lapis a vitaminovou bombu. Druhý den už se prošla, a dnes už vypadá dobře. Uf uf, pěkně nás holka vystrašila.

Fionka je už ve vysokém stadiu březosti. Je i otevřená, tak očekáváme miminka každým dnem.

Do naší CHS se brzy (na Pardubické výstavě) přistěhuje nový člen! Bude jím krásná šeltijka Chiara Z Poodří. Je to bílá tmavooká bezpigmentka. Těšíme se na posilu do chovu bílých a děkujeme tím CHS Z Poodří! Snad se jí u nás bude líbit :-) Foto CHS Z Poodří

chiara1.....chiara2

 

30. 8.

Bohužel nepřinášíme dobré zprávy :-( Citronka už byla ve vysokém stadiu březosti. V pátek k večeru začala rodit, respektive potrácet mrtvá téměř hotová miminka. Ven se dostala dvě, potom stahy ustaly a další zůstala v Citruš. Nečekali jsme dlouho a rozhodli se zajet na veterinu Aesculap. Tam jsme se dočkali, jako vždy, kvalitní odborné péče. Citronka dostala dávky oxytocinu. První zabrala a předposlední miminko šlo ven. Pak se už ale nedařilo. Tak dostala ještě glukozu pod kůži a poslední miminko se veterinář snažil dostat ven jiným způsobem. Naštěstí nemusela na císařský řez. Miminko šlo zadem, tak jej vytáhl kleštičkami. Byl to však jen poloviční úspěch. Udělali jsme co jsme mohli, ostatní bylo už na ní. Bohužel však byl problém asi v něčem jiném. Pár dní před "porodem" nejedla a byla zesláblá. Na to jak byla obvykle mohutná, byla po porodu hubená. Nebyla však apatická a statečně bojovala. Bohužel druhý den již neúspěšně :-( 
Další rána přišla hned další den. Po radostném zjištění, že Klea nečekaně zabřezla s Filagem na nás čekalo druhé, o to horší. Klea potratila 4 nedovyvinutá miminka, chyběly jim tak 2 týdny. Poté byla smutná, ale za pár hodin už zase pobíhala a žrala. Za dva dny nás ale z ničeho nic opustila :-( 
Je nám to moc líto, i jak to bylo nečekané. Doufejme jen, že máme na nějakou dobu "vybráno" :( ...

 

21. 8.

Vrh "E" - Bella konečně porodila, tři krásní dalmatini jsou na světě! 
Jeden sameček bude pravděpodobně na prodej :-)

A ještě jedna dobrá zpráva, Fiona úspěšně zabřezla, už jí roste bříško a dneska jsem ucítila i první pohyby :-)

 

20. 8.

Zcela nečekaně  nás opustil náš neodlučitelný pár Gigí s Badym :-(( Bady už nějakou dobu trpěl na ulomený přední zoubek, avšak potravu jsme mu strouhali, a dokonce dokázal křoupat i pásky tvrdé mrkve, takže brousil i stoličky. Jednoho dne sem se však probudila a Bady ležel hlavou k rohu, Gigí vedle něj. Bady byl apatický, a bylo vidět, že je zle. Gigí byla v pořádku, ale na krok se od něj nehla. Za pár hodin přes všechny snahy Bady zemřel :-( Gigí s ním ležela do posledního okamžiku. Pak se její stav rapidně zhoršil a druhý den nás opustila i ona :-( Bylo to hrozné. Naštěstí nepřišli do kontaktu s jinými morčaty, pokud by to bylo něco infekčního. Ostatní vypadají (zaťukávám) v pořádku. Je mi to moc líto, byli to moji první hlaďáčci se skvělou povahou. Byli na sebe tak fixovaní, že jsme si říkali, až jeden odejde, bude zle i druhému. Nikdy nelehávali zvlášť, vždy spolu. Bydleli spolu pak neustále, když Gigí už nemohla zabřeznout. Dožili se něco málo přes 4 roky. Budeme na ně vzpomínat ...

Fiona se nám vrátila z prázdnin v Olomouci :-) Očividně se tam měla moc fajn, tímto ještě jednou děkujeme chs Cavia Ania. Fio pupek má, ale těžko říct, jestlije březí. Ale začla nám víc chlupatět, tak třeba nějakáhormonální změna. Doufejme, že nakonec zabřezla a vše bude v pohodě. 

bellabrezi

Bella se nám zakulatila jedna radost. Má už pořádné bříško a váhu kolem 1200g. Je už otevřená a miminka kopou ostošest. Očekáváme tedy porod každým dnem.

Plánované odchovy - Filago nás zcela překvapil :-) Bydlel s Kleou jakožto sameček, který neplodí. A ejhle, Klea čeká miminka! Takže snad i Filago bude mít nakonec své potomky :-)

Praha - 10. speciální výstava - zajeli jsme se podívat na speciálku

Na prodej - tři miminka stále hledají hodné majitele!

 

24. 7.

Vrh "C" - Ara porodila nádherná dvojčátka!

Vrh "D" - Wanillka, naše prvorodička, se může pochlubit nádhernými trojčátky

Na prodej - miminka z nových dvou vrhů jsou k mání :-) 

Zipp Bellis - Zipp se přestěhoval do nového domova, CHS U tří sedmikrásek, přejeme mu jen to nej :-)

Dále se nám odstěhovaly holky Arwen s Aidou, společně do Ostravy ke Katce, věříme že se budou mít moc fajn :-)

Tutuša Bellis - nové fotky

13. 7. 09 nás Máša naprosto nečekaně a náhle opustila :-(. Byl to den jako každý jiný, vyčistila jsem morčáky a dala jim jídlo. Když jsem ale dávala Máše, pro jídlo si nepřišla. Ležela v rohu a rychle dýchala. Ještě před hodinou byla v pořádku. Máša jakoby už myšlenkami byla jinde, úplně apatická, bezhybná. Dýchání se zrychlovalo. Zvažovala sem zajet na veterinu ale po telefonátech se segrou a Janou (Bonanza) - díky, jsme usoudili, že už to asi nemá smysl. Za pár minut začala Máša dýchat pomale až nakonec vůbec. Vypadalo to na infarkt. Bůh ví z čeho, teplo zas takové ten den nebylo. Nějak se nám s dalmatinky nedaří :-(. Je mi to hrozně moc líto :-( Máša byla můj dalmatinní drobek a oblíbenec :(. Budu vzpomínat ..

Bohužel, smůla se nás stále drží. 5.7. po svém boji nás opustila malá Brixie. Už delší dobu odmítala i jídlo ze stříkačky, ale i tak jsem se snažila. Bohužel, to nebylo nic platné a ráno jsem Brixie našla mrtvou. Naštěstí alespoň Yolla je v pořádku. (P)

 

30. 6.

Vrh "B" - Yolla porodila dvě miminka, jedno bylo mrtvé, o druhé bojujeme

Plánované odchovy - Fiona odjela na krytí ke krásnému černému skinníkovi Angelovi do Olomouce

Výstava Brno Propet- Jeli jsme se podívat na výstavu, kde jsme si vyzvedli Aru, Mášu a Bellu, které byly na krytí v Pískových dolech. Ještě jednou děkujeme! Druhý den jsme naopak zavezli Fionu, kterou jsme předali Anně z chs Cavia Ania, které taktéž děkujeme. Doufáme, že se miminka u všech holek zadaří :-) Výstava samotná se nám líbila, škoda jen, že hned vedle morčat bylo podium, kde nešetřili na hlasitosti.

 

7. 6.

spolPlánované odchovy - Připuštění Citronky s Eldorádem :)

Nové fotky: Citronka, Ybi, Fionka

 

 

31. 5.

Vrh "A2" - 28. 5. nám druhou abecedu úspěšně započala Klea se svými třemi holčičkami :-) Bohužel jedna nás po dvou dnech opustila. Další dvě jsou ale čilé a veselé.

Na prodej - dva krásní morčáci hledají nové domovy! :-) samička a sameček

  

19. 5.

Vrh "Z" - přítelova morčice Tutuša Bellis porodila 18. 5. krásného klučinu Zippa ! :-) Ten už hledá nový domov, takže pro zájemce více zde: Na prodej

  

17. 5.

Olomouc - 5. Hanácká výstava - účastnili jsme se s krásným úspěchem :)

Plánované odchovy - tři nové plánované odchovy, moc děkujeme CHS Pískové Doly za zapůjčení samečků :-)

Walter Bellis - nové aktuální fotky odchovance Waltíka, děkujeme majitelce :-)

  

10. 5.

Ybi Bellis - Ybi zůstává doma :-)

Fotogalerie 32 - nové fotky na zahrádce

Vrh "Y", Wanilla Bellis, Arabela od Ajušky, Uragán Falcon - nové fotky

Knížky - vydána nová kniha od nakladatelství Robimaus

wanillaauragan

Plánované odchovy - Wanilka byla připuštěna s Uragánem. Moc jim to spolu sluší, snad se zadaří :-)

 


 22. 4.

Vrh "Y" je na světě! :-) - Deny porodila krásnou bílou modrookou merinku Ybi, máme velikou radost, vše vypadá zatím v pořádku :-) V odkazu najdete i malé video.


20. 4.

denytehuleK našemu velkému překvapení a radosti jsme před nedávnem zjistili, že Deny úspěšně zabřezla. Dnes už má obří bříško a otevírá se, takže miminka očekáváme každým dnem :-) Snad nám bude štěstí přát. Viz. Plánované odchovy

 

3. Pardubická výstava morčat - 26. 9. 2009

Datum již třetího ročníku bylo nakonec domluveno na 26. 9. - sobotu. Výstava bude jednodenní. Netradičně bude pro všechny chovatele čistokrevných morčat, členství v klubu tedy není podmínkou. Posuzování pro standard A zaopatří Eva Dýnková, pro standard C Lenka Turnerová. Standard B - skinníci jsou v jednání. Ocenění vítězů bude podobné jako v minulých letech.
Výstavě bude předcházet:
... - 12. 9. expozice při příležitosti Pardubických Dožínek (viz. Dožínky 2008) 
... - 19. 9. expozice při výstavě králíků v nedaleké vesnici Svinčany 
Bližší informace, přihlášky, výstavní podmínky, apod. budou brzy dodány. Přihlášky začneme přijímat od 1. července. Doufáme, že i letos se výstava podaří a sejdeme v hojném počtu :-)

 

8. 4.

Na prodej - naše spřátelená CHS Bonanza nabízí nádherné dva klučíky, kudrnatého modroočka a naháče :-) Věříme, že najdou moc hodné majitele

 

6. 4.

Fotogalerie 31 - ačkoliv se u nás moc nového neděje, přinášíme alespoň pár fotek morčounů jak si užívají první jarní trávu :-)

Stejně jako předešlé dva roky plánujeme uspořádat i letos pořadově už 
3. Pardubickou výstavu. Výstava bude opět jednodenní. Bohužel nám štěstí v organizování zatím moc nepřálo, a tak je dosti komplikované vymyslet datum, aby to všem vyhovovalo (hlavně prostory, klece a posuzovatel). Zatím nejlépe vyhovovalo datum 26. 9., tento termín se však kryje se čtyřdenní (26. - 29. 9.) výstavou v Rychnově. Další možností je ještě datum 31. 10. - to už je ale dost pozdě a trochu se bojíme, aby už nebyla zima. Proto budeme rádi, když zahlasujete v anketě a pomůžete s rozhodováním :-). 

 

22. 3.

Plánované odchovy - nové tři plánované odchovy

Babetka - tři nové fotky naší malé rychlerostoucí slečny :-)

Badyho potíže se zubama stále přetrvávají. Mezitím si vylomil zuby i šikula Vilda, ale tomu se naštěstí téměř neuvěřitelnou rychlostí spravily :-). Bady se ještě trápí s dolními řezáky, ale snad se i jemu co nevidět také spraví.

Iberis zítra vyrazí na prázdniny do chs Bonanza za Eleonorkou. Problémy se zabřezáváním nejsou jen u nás, a tak doufáme, že se Iberisovi zadaří :-).

 

12. 3.

Omlouváme se za výpadek stránek. Chyba byla na straně serveru, a tak se nedalo nic jiného dělat, než počkat. Teď už je vše v naprostém pořádku, tak snad se už situace nebude opakovat.

Vrh "X" - bohužel žádné dobré zprávy, obě miminka z vrhu zemřela :-(

 

17. 2.

Stáří - nový článek v sekci "Praktické rady"

Bezsrstá morčata - rozšířen článek stávající

Pia vom Feenwald, Fiona Modrá Orchidea - pár nových fotek holek

Meerzwijn - Vaše morčátka

tehotnacitrus


Konečně přinášíme dobrou zprávu ohledně Citruš, která na 100% zabřezla :-). Miminka v bříšku už krásně kopou, dokonce se už i otevírá, takže porod očekáváme velmi brzy.

Deny a Gigí ani po téměř půl roce nezabřezly, takže jsme je vyřadili z plánovaných odchovů. Holky i nadále budou bydlet s klukama, ale těžko říct, jestli se ještě někdy zadaří. Je to škoda. Co se dá dělat.


Bady už nějakou dobu hubnul a stále jsme nemohli najít příčinu. Čilý byl, pro jídlo si vždycky přišel. Dnes večer nás napadlo mu kouknout na zuby.. ještě štěstí. Ačkoli si pro jídlo chodil, nemohl ho celé sníst. Horní zuby měl přerostlé, dolní jeden zlomený u kořene a druhý přerostlý. Hned co jsem to zjistila jsem zuby zkrátila. Dáseň měl celou nateklou, takže pořát něco nehrálo. Po bližším prozkoumání jsem našla zaražený kousek sena, který jsem následně vytáhla. Chudák :-( Hnedka jsme nasadili kašičkovou stravu, do které se Bady okamžitě s chutí pustil. Budeme doufat, že váha ještě není kritická a Bady bude brzy opět v pořádku. 


2. 2.

Plánované odchovy - aktualizace

tutusaauragan

8. 1. Tutuša přijela za svým ženichem Uragánem :-). I když z něho byla zezačátku nesvá, nakonec si zvykla a rozumí si. Doufáme, že se zadaří a povedou se zdraví běloušci :-).

Deny s Gigí však nejeví žádné známky březosti, ačkoliv jsou se samci už dlouhou dobu. Bohužel to vypadá, že holky už zabřeznout nemohou. U Gigí a Badyho to možná bude i vzájemné. Deny jsme zkoušeli dát podruhé s Jimmym, a po dvou měsících žádná změna. Nejspíš už na to nebudou mít věk. Co se dá dělat, alespoň si mohou dělat vzájemně společnost :-).3. 1.

Plánované odchovy - aktualizace

15.12. v ranních hodinách mě v ubikaci, kde bydlela Klea, čekalo velice nemilé překvapení. Klea bohužel potratila. Vypadalo to na 4 miminka, která ještě nebyla vyvinutá. Nejvíce jsem se v tu chvíli bála o Kleu, aby všechno zvládla. Nevypadalo to s ní moc dobře, nekomunikovala a ani pro jídlo si nechodila jako obvykle. Naštěstí se nám do pár dnů spravila a už je to opět v pohodě. (P)

 

2008

7. 12.

1. Vánoční výstava Olomouc - 6. 12. jsme se jeli zúčastnit Olomoucké výstavy :)

Nabídka kalendářů - nabízíme Vám kapesní kalendáře s motivem morčátek na rok 2009

Walter Bellis - od Kamči dostáváme spoustu krásných fotek, tak i Waltíkovi jsme udělali vlastní stránku :-)

 

5. 11.

Jak uspořádat výstavu - nový článek pro budoucí organizátory výstav :)

Dne 31. 10. se Walter odstěhoval k novým majitelům bydlícím nedaleko od našeho bydliště :-). Setkání bylo moc fajn, o Walterovi dostáváme milé zprávy a tak věříme, že se bude mít krásně a v novém domově bude dělat jen radost :).

 

29. 10.

28. 10. Klea připuštěna s Jimmym, více v Plánovaných odchovech

Fotogalerie 30 - nové podzimní fotky

Chov bílých - nový článek v sekci "Chov"

  

15. 10.

2. 10. 2008 nás zcela nečekaně opustila krásná samička Katie Aurora. Katie vždy trochu trpěla na zažívání. Občas například po trávě chytla menší průjem. Vždy jsem ji na to dala pastu, aby se ji trávení zlepšilo a pak vše bylo v pořádku. I tentokrát nám chytla v pátek menší průjem. Dala jsem ji opět pastu na trávení, aby to bylo lepší. Bohužel, tentokrát se ji to už nezlepšilo. Večer už jen ležela v koutku, bez jakéhokoliv výrazu a do rána zemřela.  Katie byla nejen krásná ale strašně hodná samička. Nikdy na ni nezapomeneme!!!

Wanilla Bellis - Wanilka zůstává v naší chs :) (u Pavlíny)

Vrh "W" - nové fotky

Zbarvení dalmatin - nový článek v sekci "Chov"

Citronka, Uragán - nové fotky

Na prodej - na prodej je stále volný krásný buffák Walter rezervace

aktualizace odkazů

  

8.10.

2. Pardubická výstava morčat - reportáž z naší druhé pořádané výstavy :)

Fiona Modrá Orchidea - máme novou krásnou skinničku :)

 

1. 10.

Vrh "W" - 30. 9. Yolla porodila tři nádherná morčátka :)

Na prodej - klučina z vrhu "W" na prodej

Plánované odchovy - Deny a Gigí připuštění :)

Tutuša Bellis - nové fotky odchovankyně Tutuš :)

Babetka - nové fotky

Nový header

  

18. 9.

Pardubické dožínky - pořádali jsme menší expozici morčat při pardubické akci dožínek jako malou upoutávku na chystanou výstavu morčat :)

Uragán Falcon, Citronka Z Poodří - nová morčátka v naší chs :) (P)

1. Pardubická výstava - dodáno info o naší loňské výstavě

Knížky - nové tři knížky, v seznamu označeny červeně

Testy o morčatech - zprovozněno

  

7. 8.

Bohužel ani dnes nemohu přijít jen s lepšími zprávami. Naprosto nečekaně nás opustila Dicky se Sebastianem :-((. Byla to velká rána s nejasným odůvodněním. Den předtím byli oba naprosto v pořádku, druhý den sme odjeli na výlet a když sme se vrátili, čekal nás hrozný pohled. Nevíme, jak se to mohlo stát. Vše jsme vydezinfikovali, tak doufáme, že už se podobné věci nestanou :(. Bude se nám moc stýskat po Dicky, byla s námi skoro 4 roky a za tu dobu úctyhodně porodila spoustu nádherných miminek..

Na druhou stranu očekává Pavlína hned dva nové přírůstky, a to Uragana Falcon - bílý modrooký coronet a Citronku Z Poodří - krémová šeltijka s bílou. Jsou oba moc krásní a doufáme, že se nám také stanou chovnou posilou :). Už se na ně moc těšíme.

citronka .. ..uragan

Dále se k nám vrátili z výletu Arabela s Methisou od dvou ženichů. Jelikož Bártovi se s holkama zezačátku moc nedařilo, byli holky dány ještě s druhým ženichem, a to s Vašíkem - černý hladký morčák s bílými chlupy, tudíž možný skrytý dalmatin. Těžko říct, zda se zadařilo, ale u Ary je mírně znatelné jinačí bříško, tak uvidíme. Ještě jednou tímto děkujeme CHS Velvet za opravdu ochotnou spolupráci, dokumentaci i zprávy a neposledně také za výtečnou péči o holky :).

Bady byl zapůjčen k panu Fenclovi na krytí za čoko dalmatinkou, držíme palce, ať se zadaří :).

Vaše morčátka: Pusinka, Jessí

  

18. 7. 2. Pardubická výstava
Po dlouhém zvažování jsme se rozhodli uspořádat druhý ročník Pardubické výstavy :). Tentokrát se bude konat v jiných, avšak velmi podobných, prostorách kulturního domu Dubina.
Doufáme, že se vše zadaří a budeme se těšit na Vaši účast i návštěvu :).

Letos ještě více spolupracujeme s CHS Bonanza a CHS Eleonora. I díky tomu se můžeme více zaměřit i na samotnou reklamu a propagaci výstavy. 

Díky poskytovatelům prostor se nám naskytla příležitost účastnit se 
Dožínek 13. 9. 2008 (slavnost v Pardubicích, trhy). Při této akci zde budeme mít rozložený stan s menší expozicí cca 20 morčat z našich CHS :). Tímto jim moc děkujeme za příjemnou spolupráci.

Další informace, přihlášku, podmínky i dopravu najdete pod odkazem.


Bohužel další zprávy z naší CHS nejsou vůbec příznivé :-(. Všechna miminka z vrhu "U" nás nakonec všechna opustila. Dokrmovali jsme a zpočátku vše vypadalo, že by to mohli zvládnout. Bohužel se pak první dalmatinek začínal horšit a poté i další dva. Nejspíš to způsobila velmi nízká porodní váha (kolem 40g), miminka tedy mohla být ještě nedovyvinutá. Těžko říct :(.
Smůla nás ale stále neopouští. Felí 10. 7. zemřela, tři dny po potratu (6. 7.) třech nedovyvinutých miminek :-(. Důvod není známý, přeléčení proti kokcidiím před připuštěním proběhlo. Nedalo se už nic dělat. Je nám to moc líto :(.

 

4. 7. Máša porodila po dlouhém čekání vrh "U" - bojujeme o tři malé prcky, dokrmujeme

Nová morčice Babetka ze zverimexu :)

Bella porodila dva dalmatinky, bohužel mrtvé :(

Pia opět potratila :(. Těžko říct co to způsobilo. Už při druhém vrhu potratila 4 nedovyvinutá miminka, teď jich bylo dokonce 5 a z toho každé v jiném stádiu vývoje. Jedno už téměř vyvinuté velké miminko a druhé ještě vůbec. Je nám to líto :(.

Konečně přinášíme dlouho připravovanou novou verzi stránek. Na první pohled se až tak moc nemění, spíše ze strany tvorby webu a malých detailů. Stránky by nyní měly nabíhat ještě rychleji a také případné chyby v zobrazování v některých prohlížečích jsou odstraněny. Stránky jsou validní v html a css. Drobné nedostatky se mohou nacházet pod tlačítkem "Výstavy", které nejsou ještě celé předělané. Budu ráda za případná upozornění na nějaké nedostatky. Doufám, že se vylepšení bude líbit :).

 

5. 6. Jen co jsme si mysleli, že se smůla v naší chovatelské stanici otočí ve štěstí, tak přišla další strašná rána. Opustila nás naše malá slečna Lexy. Každý ji měl strašně moc rád. Získala si každého kdo k nám přišel na návštěvu. Vždy všechny vítala a vykukovala, aby ji něco neuniklo. Bohužel, již delší dobu byla nemocná. Začlo to kýcháním, poté i zvracením jídla. Poté se to na chvíli uklidnilo a vypadalo to, že už bude zase vše v pořádku, ale najednou Lexy přestala jíst, až už jen ležela zkrčená v rožku. Po dlouhém rozhodování jsme se se sestrou rozhodli pro uspání. Mooooc nám Lexy chybí. Nikdy na ni nezapomeneme!!!! (P)

  

4. 5. Katie porodila, na světě plánovaný vrh "T" :)

Na prodej - aktualizace, je možnost rezervace na miminka z vrhu "T"

  

17. 5. Plánované odchovy - velká aktualice

bohužel, ani Menymu se tentokrát nepovedlo, aby Katie zabřezla. Proto Katie odedneška bydlí s Filagem. 
pozn.: Pokud byla rezervace na spojení Katie-Meny, tak tyto rezervace jsou ponechány, ikdyž je změna samce (pokud samozřejmě změna nevadí).

 

11. 5. jela Arabela a Methisou na velký výlet do Prahy. Na konci cesty je čekal krásný černý dalmatin v chovatelské stanici Velvet-skinny. Tímto bych chtěla  poděkovat paní Tiefenböckové za umožnění připuštění s holkama. Doufám, že se Brát bude snažit a že se budeme moc brzy těšit na další miminka. 
Fotografie Methisy v plánovaných odchovech není aktuální. Co nejdříve bude zaktualizována.

 

8. 5. bohužel se Kevinovi ani během 2 měsíců nepovedlo, aby Felí s Yollou zabřezly. Proto jsem si zajela vypůjčit jiného samce z chovatelské stanice Bonanza. Tímto ji děkuji za zapůjčení :-).
pozn.: Pokud byla rezervace z tohoto spojení: Kevin-Felisima, Kevin-Yolla, tak tyto rezervace jsou  ponechány, ikdyž je změna samce (pokud samozřejmě změna nevadí).  

 

26. 4. připuštěna Pia s Jimmym

 

21. 4. připuštěny Bellissima a Máša se Sebastianem. Fotografie v plánovaných odchovech u Belly a Mášy jsou neaktuální. Brzy budou nahrazeny aktuálnějšími.

 

4. 5. Esťa a Iberisek - trochu opožděně přidáno narození miminek :)

Na prodej - pomáháme chovatelské stanici Bonanza najít nové hodné majitele pro krásného Diega Bonanza

 

20. 4. Přijel se k nám podívat sameček z našeho odchovu - Sebastian. Bohužel se u mě nezdrží příliš dlouho. Brzy bude pokračovat v cestě k Martině k samičce Maischelle Bellis :-). (P)

1...2.. 3

 

11. 4. Vaše morčátka:

Bambulka, Bobík, Snowball, Ginger
Bambulka a Jessy
Candy Asterix

Do odkazů přidány nové webové stránky na chovatelské stanice Lentilka, CHS Od Julie a CHS Morisek.

 

6. 4. Aktualizace fotek: Katie, Klea a Lexy

 

23. 3. Připuštění:

Klea a Meny 
Katie a Meny

 

12. 3.Na prodej - Pomáháme najít nové majitele pro morčátka z chovatelské stanice Bonanza.

 

7. 3.Přijel k nám na námluvy Kevin z Bonity z chovatelské stanice Bonanza. (P)

Připuštění Kevina s Felí Bellis

Připuštění Kevina a Yolly Sněhurka

Sabrina odjede zítra k nové majitelce Lucce ze Zbýšova. Doufám, že se ji tam bude líbit a bude dělat jen samou radost. (P)

 

3. 3.

Nejprve se omlouváme za dlouhou neaktualizaci webu, která vznikla kvůli omezení časových možností. Doufejme, že se takto dlouhá neaktualizace nebude opakovat :-). (P)

Nově plánované odchovy:
Felisima Bellis a Kevin z Bonity
Yolla Sněhurka a Kevin z Bonity
Katie Aurora a Meny Štěchovický poklad
Klea Bellis a Meny Štěchovický poklad
Tímto chci poděkovat za půjčení Kevina z chovatelské stanice Bonanza.

 

2007

6. 12. Arabela porodila krásná 4 miminka! :)

Smutné zprávy: opustili nás rovnou 3 členové. Nejprve nás opustil Benaimino Rugantino. Během pár dní přestal najednou jíst a třetí den jsme Benaimina našli mrtvého. Bude nám moc chybět. Byl to výjimečný dalmatin. Po dlouhém boji nás v lednu opustil Persík. Nikdo nevíme, copak mu scházelo. Už před Vánocemi jevil známky nemoci, ač jsme se snažili mu dávat prášky podle veterináře, bohužel mu to nepomohlo. A nejvíce z nenadání zemřela naše "slečna" Aďa Bellis. Bylo to pro nás smutné překvapení. Když jsme ráno všem dávali snídani, Aďa si pro ni už nepřišla. Budou nám všichni mooooc chybět :-(.

Aby smutných zpráv nebylo málo, tak se nám nevedlo ani příliš v chovu. Plánovaný vrh R ze spojení Yolla Sněhurka a Iberis Bellis, skončil špatně.Yolla porodila krásný 3 morčátka, bohužel hned jedno bylo mrtvé. Druhé zemřelo chvíli po porodu a poslední morčátko Yolla sama zakousla. Nikdy jsem se s tím nesetkala a byl to pro nás opravdu velký šok. 

 

 

30. 8. Dicky porodila 11. 7. krásná dvojčátka! :)

Bella 7. 8. nečekaně porodila 4 černoušky! :)

Nathan Bellis,  Nathálie Bellis,  Odysea Bellis,  Orfeus Bellis
Oliver Bellis - Naši odchovanci se vydali do nových domovů, doufáme, že se jim bude dařit fajn a budou dělat radost :-).

Olomouc,  Frankfurt,  Brno - Propet - výstavní sezóna v plném proudu :-)

 

Omlouváme se za dočasnou neaktualizaci webu, která vznikla kvůli omezení časových možností. V několika příštích dnech (pokusíme se co nejdříve, jak jen to půjde)  bude stránka opět uvedena do aktuálního stavu. Děkujeme za pochopení.

Ve zkratce, co je u nás nového (později bude přidáno širší info i foto):

Dicky porodila superní dvojčátka :-). Dva krémáčky: krém holčičku coronet s trochou pigmentu - na prodej, a klučinu merino krém téměř bezpigment, jen opravdu malý názna - také na prodej.  Na prodej je stále sameček Oliver, krémový meriňáček.

Otakar z vrhu po Deny bohužel zemřel :-(( ... ve věku cca dvou týdnů začal mít značné problémy s požíváním potravy a slintal. Bohužel už jsme mu nedokázali nijak pomoci ... :-((

Bella se nám kulatí jedna radost a miminka zvesela kopou. Zatím se neotvírá, takže termín je nám momentálně záhadou :-).

A nakonec do nových domovů odcestoval Nathan, Natálka a Odysea :-).

 

26. 6. Denuš má krásná čtyřčátka! :)

Na prodej - nový domov hledají tři krásní krémoví klučinové! :)

Bady a Afinka - Bady se vydal již podruhé do Prahy za Afinkou :)

 

7. 6. Yolla porodila krásná miminka! :)

Arabela od Ajušky - máme krásnou novou černošku! :) bydlí u Pavlíny

Beny a Desdemona, Beny a Yasmin- Beny se vydal ke krásným nevěstám do CHS Pískové doly

Perseus a Hathor - Persik se vydal za nevěstou Háťou do CHS Eleonora

Na prodej - krémový šeltiák Nathan hledá nové majitele :)

26. 5. jsme se účastnili Olomoucké výstavy a 27. 5. jsme se jeli podívat na výstavu v Německém Frankfurtu :-). Info a foto dodáme později.

  

17. 5.Larry Bellis, Kipper Bellis, Jack Bellis - Larry, Kipp a Honzík odjeli k novým majitelům

Do naší morčecí bandy se v poslední době přidalo hned několik morčáků, ačkoliv ne zcela plánovaně, nedalo se odolat :-):  Jimmy Bellis 
Maischella Bellis
,  Methisa Bellis
 A stejně i u Pavlíny přibyli další 
morčice :-):  Klea Bellis  Lexy Bellis

Fotogalerie 28 - velikonoční fotky

Fotogalerie 29 - venkovní výběh na trávě

Hašlerka a Perseus - Hašlerka porodila nádherná dvojčátka! :)

Iberis a Chartlotka - Iberis se vydal na výlet k nevěstě

Na prodej - aktualizace prodeje

svetemzviratV časopise Světem zvířat nám vyšel další článek "Krátkosrstá morčata" :-).

 

 

 

 


23. 4. Jeremy Bellis - Jerry se vydal do nového domova

Ostrava - dodáno info o první výstavě v Ostravě

Miminka rostou - nové fotky vrhu "L"

  

5. 4. Katie porodila 2 nádherná modroočka! :)

Gigí porodila krásná čtyřčátka! :)

Amálka porodila! :) - Vilda má dalšího krásného potomka

Miminka rostou - nové fotky vrhu "J"

Miminka rostou - nové fotky vrhu "K"

Deny a Perseus, Dicky a Perseus - nové plánované odchovy

Na prodej - aktualizace prodeje

Vaše morčátka: Bobík, Lucka a Árný, Timmy

svetemzviratV časopise Světem zvířat nám vyšel další článek "Odchov mláďat u morčat" :-).

 

 

  

12. 3. Corry porodila 3 krásné kluky! :)

Felí porodila krásná bílá dvojčátka! :)

jimmyModroočko z vrhu "J" nám odmítá pít od maminy, ale běhá, poskakuje, už ozobává i tuhou stravu, takže dokrmujeme jedna radost. Malýmu to ze začátku moc nejelo, ale teď jak vidí stříkačku už ji nepustí :-). Snad to dobře dopadne.

 

 

Na prodej - aktualizace prodeje

 

25. 2. Rychnov nad Kněžnou - 17. února se konal již třetí ročník výstavy v Rychnově

Iberisek roste - nové fotky Iberiska od 1. 2. - 24. 2. 07

Corry už má krásné veliké bříško a její váha se pohybuje kolem 1200g. Miminka kopou ostošest :-). Stejně tak kopou už i u Felí, která se blíží k váze 1000g. Držíme holkám palce.

corry corry feli feli

U Yolly jsme nezaznamenaly větší změny, díky kterým bychom si byli jisti, že zabřezla. Váhu sice nabírá, ale to spíše sama ještě roste. Pro jistotu jsme k ní tedy zkusili dát Menyho.Yolla na všechny stále vrkala (jako by měla nepřetržitou říji) a tím samce asi mátla. Filago, když ji takhle viděl (bydlel s Persikem, se kterým na sebe též vrkali), začal vrkat taky, běhat, poskakovat, prostě hrát si. Takže těžko říct, zda v ní viděl samičku. Yolla začala vrkat i na Menyho, ale ten na ni hned začal cvakat zubama (jako na samce). Po chvíli Yolla přestala, poté ji Meny očuchal a začal se předvádět a vrkat. Od té doby Yolla na Menyho nevrká :-). Nikdy jsme se s takovým chováním ještě nesetkali :-).

yollaameny1 yollaameny2

 

10. 2.Máme dva nové přírůstky! :)

Beniamino Rugantino a Bellissima Rugantino

Iberis Bellis - Iberisek zůstává doma :)

Charlie Bellis - Charlie se odstěhoval do Přerova

Perseus a Hašlerka - Perseus na námluvách

Vaše morčátka: Phoebe

  

28. 1. Pia porodila jedno nádherné mimčo :)

Checkie Bellis - 28. 1. se Checkie vydal do Ústí nad Labem

Charlota Bellis - 28. 1. se Charlotka přestěhovala k Janě

Czert Bellis - 28. 1. se změnil Czertík majitele

Na prodej - aktualizace prodeje, nabídka z CHS Rugantino

Těšíme se na nové přírůstky z chs Rugantino, Bennyho a Belí :-).

 

20. 1. Vrh Afi + Bady - Afi v CH Rugantino porodila 4 nádherné dalmatiny

Lysá nad Labem - první výstava v roce 2007 je za námi

Hathor Bellis - 14. ledna se Háťa odstěhovala do CHS Eleonora

Miminka "Ch" rostou 2 - pár nových fotek kudrnáčů :)

Katie Aurora - nové aktuální foto

Pia úspěšně zabřezla :-). Bříško se krásně kulatí a miminka jsou již cítit :-). Váha se pomale začíná pohybovat kolem 1 kila. Doufáme, aby vše dobře dopadlo.

pia .....pia

 

7. 1. Herry Bellis - 2. ledna se Herry vydal do Kutné Hory

Ginger a Bady - připuštění

Katie a Meny - připuštění

Miminka "Ch" rostou - nové fotky cháček

 

2006

 

28. 12. Hádes Bellis - 24. 12. Hádes odcestoval k novým majitelům

Amálka a Vilda- Vilda odjel na námluvy :-) Další

Miminka "H" rostou 2 - nové fotky "háček" :-)

Na prodej- aktualizace prodeje

svetemzviratPlánované odchovy- nové páry

Elfi Bellis- nové fotky Elfína

Zuzka a Bety - Vaše morčátka

V časopise Světem zvířat nám vyšel již druhý článek "Čistokrevná morčata" :-).

  

 

22. 12. Corry a Perseus - připuštění 17. 12. 06 :-)

Dicky porodila 3 krásná bílá miminka!!! :-)
Více + foto naleznete Zde

Ve středu 22. 12. jsme museli nechat Bubušku uspat :-((. Bylo to opravdu moc těžké, Bubuška s námi strávila téměř 8 a půl let, které opravdu stály za to. Užili jsme si s ní spoustu zábavy. Opravdu nejučenlivější morčátko. Moc nám chybí. Zašli jsme k veterináři, jelikož se Bubuš nadmula tak, že jí bříško znemožňovalo pohyb. Bohužel se jednalo o vážný problém. Nejspíš odcházeli orgány. Po poslechnutí byla zjištěna voda na plicích (u starších zvířat). Konkrétní důvod zhoršení zdravotního stavu by byl určen po mnoha vyšetřeních, které by však, na radu veterinářky, byly zbytečné. Možná by se našel důvod, ale řešení už by nebylo možné. Nakonec jsme se rozhodli pro uspání, jelikož stav by se už jen horšil a zbytečně by se prodlužovalo trápení (už teď jí nejspíš nebylo nejlépe). Bubuška jako vždy bojovala, do úplného konce byla komunikativní, jako by tušila ... Je nám to moc líto a zároveň jsme rádi, že s námi mohla být 8 a půl let. Bubuško, byla jsi jedinečná, nikdy nezapomeneme!

  

Dva klučíci z vrhu "H" hledají nové domovy! Více se dozvíte Na prodej

 

7. 12. Felisima a Perseus- připuštění :-)

Yolla a Filago - připuštění :-)

viz. Plánované odchovy

 

4. 12. Fotogalerie 27 - vánoční fotky :-)

Miminka H rostou - nové fotky malých "háček" :-)

Dicky se nám krásně kulatí a miminka už kopou jedna radost :-).

Bady se nám 25. 11. 06 vrátil z námluv u Afinky :-). Moc držíme palce a děkujeme za výbornou péči!

  

24. 11. Deny porodila 3 krásná bílá modrooká miminka!!! :-) Jsou perfektní. Dva kluci budou nejspíš Na prodej
Více + foto naleznete Zde

 
23. 11.

Dne 21. 11. nás Faťa navždy opustila ve svých 4,5 letech :-(((. Poslední dobou dost kolísala na váze. Předcházející 3 dny už za moc nestály ... Divili jsme se, že leží většinou pod stříškou. Ale normálně jedla a běhala, tak jsme to nechali. Předevčírem mi však začala odmítat potravu a měla špinavou srst pod tlamičkou. Vypadalo to, jako-by zvracela (stáhla bříško a vyplivla), morčata však zvracet nemohou. Situace se ale horšila. Vzali jsme ji k veterináři, který jí vyčistil a odplynil žaludek. Zhodnotil, že je to velmi vážné, žaludeční šťávy nerozkládali potravu, která se již nedostala dál. Navíc nalezl i krev. Špatná funkce trávení a také nejspíš selhání jater. Nasadil prášky a navrhl, že pokud se do druhého dne nezlepší, bylo by nejmoudřejší uspání. Nakonec jsme ji nechali uspat již tentýž den, jelikož se už jen trápila ... Je nám to moc líto, budeme na Faťu vzpomínat jako na jedinečného a neuvěřitelně hodného medvídka ...

Lara - Vaše morčátka
Mišulka - Vaše morčátka

Denuška se nám krásně kulatí :-). Většinou už jen polehává a odpočívá s nataženýma zadníma nožkama. Ale občas nám ukáže, že skákat na domeček se zvládne i s takovým krásným bříškem :-). Váží dobrých 1180g. Očekáváme každým dnem. Dicky též vypadá, že s úspěchem zabřezla :-). Doufáme, že to v pořádku dopadne. Na obrázcích dole: Deny.

denz.......denz

 

7. 11. Máme dvě nové morčecí slečny :-))
Corry Bellis 
a Katie Aurora
Odchovankyně Corry (vrh "C") se k nám po cca dvou letech vrátila z daleké Olomouce i se svou dcerkou Katie. A tak nám přibyli dva neplánované přírůstky :-). Obě holky jsou suprový, doufáme, že se jim u nás bude líbit.

Pia a Czert - připuštění Pii :-) Plánované odchovy

svetemzviratNové aktuální fotografie morčáků: Felisima, Yolla, Filago, Perseus

V časopise "Světem zvířat" nám vyšel článek: Jak se o morčátko postarat aneb základní péče :-).

Deny přibírá a miminka už krásně kopou :-).

 

 

 

29. 10. Základy genetiky, Jak se dědí: Kudrnatá srst, Rozety 
- nové články týkající se genetiky v sekci Chov

Adélka Bellis - nové fotky

Nová knížka  - Na trhu se objevila nová knížka "Naše morče"  :-)

Na prodej - CHS Pískové doly prodává krásného hladkého samečka po Desdemoně a Badym.

Deny vypadá že úspěšně zabřezla, přibírá ostošest a bříško má čím dál větší :-)
K Pie přijede 6. 11. na prázdniny Czertik Bellis :-).

 

12. 10.Brno - Slatina - konala se poslední výstava v tomto roce, na které jsme nemohli chybět :-)

Dicky a Vilda - připuštění Dicky :-)

  

3. 10. Máme novou morčici :-))  Yolla Sněhurka 
buff sheltie SG, bydlí u Pavlíny

Praha - 7. speciální - Výstavy

Bady a Afi - Bady odjel na prázdniny do Prahy za Afinkou

Plánované odchovy - aktualizace (4 plánované páry)

Jsme přihlášení  na výstavu v Brně, která se bude konat 7. 10. 06

  

19. 9.Rychnov nad Kněžnou - Účastnili jsme se další výstavy :-) Výstavy

Filago (od Pavlíny) dostal jednoho dne silný průjem a začal být trochu apatický. Byl takový smutný a na to, jak obvykle bývá čilý, většinou polehával. Přemýšleli jsme, zda mu dát santalinu a chvíli počkat. Poté jsme se však raději rozhodli zajet na veterinu. Tam ho prohlídli a Filago dostal probiotika Bio-Lapis. Druhý den to ještě za nic moc nestálo, za to další dny už bylo vidět zlepšení. Teď už v pořádku a dělá zase pěkné bobečky :-).

  

10. 9.Deny a Vilda - Připuštění Deny s Vildou :-) Plánované odchovy

Elfi - nové fotky odchovance Elfíka :-)

Chov - nová kolonka v sekci "O morčatech", postupem času přibudou další články o chovu morčat, první a nový článek se nazývá
Jak poznat šlechtěné morče

Jsme přihlášení na výstavu do Rychnova nad Kněžnou, která se koná 16. - 17. 9. 06.

  

2. 9. Máme nového morčáka :-))  Perseus Aurora 
saténový krémový coronet, bydlí u Pavlíny

Desdemona porodila 4 miminka! - Bady je hrdým tatínkem :-)

Adélka Bellis - u nových majitelů

Árný Bellis - u nových majitelů

  

16. 8.Fotogalerie 26 - Nové fotky ze 13. 8. :-)

Tak jsme 12. 8. vyrazili na výstavu v Kožlanech, ale co se nestalo. Dojeli jsme ke Kolínu a z našeho auta se začalo záhadně kouřit. Chladič nás zradil a začal vytékat. A tak nebyla jiná možnost, než se vrátit a výstavu nenavštívit. Škoda :-( ... co se dá dělat.

 

8. 8.Fergus Bellis - 5. 8. se Ferda vydal do nového domova, do chovatelské stanice Anamsunamon

Miminka rostou 2 - fotky už téměř tříměsíčních "miminek" z vrhu F :-)

Gigí nám dělá radost, cit v nožičce se trošku vrací :-). Není to ještě stoprocentní, ale lepší se to :-)). Snad to tak bude i dál.

Dostali jsme smutnou zprávu ... Edie 30. 7. zemřel :-((. Důvod není přesně znán. Edie začal zvečera špatně dýchat a ráno už nebyl ... těžko říct, co se stalo. Je nám to moc líto :-(((.

  

31. 7. Péče o srst - údržba čistoty, koupání, česání, stříhání ...

Esťa s miminkama - nové fotky

Felisima BellisFilago Bellis - aktualizované fotky

Jerry, Monty a Sendy - Vaše morčátka

 

15. 7. se nám Bady vrátil z Ostravy z chs Pískové doly :-). Už se nám po něm stýskalo. Vzhledem ke zprávám, které jsme obdrželi, Desdemona nejspíš s úspěchem zabřezla. Moc moc držíme palce, aby v pořádku porodila a měla krásná zdravá miminka :-).

gigiapiaGigí nám dělá radost, hodně zhubla, ale teď už si váhu docela drží a od doby, co bydlí s Piou, je radikálně lepší. Samotu snášela (a celkově snáší) velmi špatně, ale jelikož nebyla žádná samička, s kterou by si rozuměla, musela být nějakou dobu sama. To se však s příchodem Pii změnilo. Obě holky si skvěle rozumí, až mě to (opravdu mile) překvapilo. Doufám, že to tak bude i nadále :-).

  

12. 7.  Máme novou morčici :-)) Pia vom Feenwald
Je jí krásná krémová coronetka z Rakouska :-).

Esťa má miminka- 8. 7. 06 Esťa porodila tři krásná miminka :-). My i Meny máme radost :-).

 

2. 7. Fotogalerie 25- Bubuška, Faťa, Áďa a Vilda na trávě :-).

Edie Bellis- 30. 6. se Edie vydal na Slovensko do CHS Salome

Gigí zhubla, ale prochází se a poskrovnu i papá. Rána se už hezky hojí, tak se to snad bude jen a jen lepšit ... Nožku (šlapku na pravé noze) má stále necitlivou - nejspíš jde o poškození nervu, uvidíme, zda se spraví. Je to šikulka, hned jak má příležitost, tak by vesele pobíhala. Snad to bude v pořádku ...

Faťa už se naštěstí zbavila nachlazení. Pár dní pořádně chrchlala, ale jedla, běhala, tak jsem dala jen kapky proti nachlazení pro hlodavce - Santalina N6. Po dotazu veterinářce jsme se dozvěděli, že ve velkém horku, které bylo, je nachlazení u morčat časté. Horší by bylo, kdyby se jednalo o zánět dýchacích cest. Faťa se ale rapidně zlepšila a už nám nechrchlá :-)).

 

Přes všechnu snahu černoušek 27. 6. svůj boj o život prohrál :-((. Byl to velký bojovník a držel se ... Doufali jsme, že to zvládne. Zprvu to tak vypadalo. Ačkoliv ho už nechtěla kojit ani Deny ani Gigí, stále pil (přidržovali jsme a trochu i dokrmovali) a pobíhal. Byl to opravdu velký bojovník, který to nechtěl vzdát. Moc se snažil ... Bohužel ho tělíčko neposlouchalo ... Je nám to moc líto :-(( ...

Moc děkujeme všem, kdo nám drželi palce ...

 

24.6.Vrh "G" -Zrovna v den stěhování Gigí začala rodit, nedopadlo to však nejlépe :-(. Gigí se naštěstí drží. Stále bojujeme o posledního maličkého ...

Oznamujeme změnu: odstěhovali jsme se z Pardubic do nedaleké (cca 10 km) vesničky Dubany (viz. Kontakt). Ségra - Pavlína ale zůstává v Pardubicích a jelikož si na morčáky zvykla, chce se jim taky věnovat :-). Nechává si Felisimu a Filaga Bellis :-). Jinak řečeno, zůstává "u nás". Takže teď bude naše chs na dvou stanovištích. U morčátek v sekci "Moje morčátka" bude vždy vyznačeno, kteří bydlí u ségry ("Bydlí u Pavlíny").

Meny se vrátil 21. 6. z  "líbánek" s Esťou, vypadá to, že byl úspěšný.

 

13. 6. Elfi Bellis- 11. 6. se Elfík odstěhoval k nové majitelce

 

4. 6. Frankfurt- 3. 6. jsme se vydali na výstavu do německého Frankfurtu :-)

Miminka rostou- Fotky vrhu "F" ze dne 1. 6.

Miminka rostou 2- Fotky vrhu "E" ze dne 1. 6.

Gigí na 99% zabřezla :-). Jsem moc ráda, jelikož to ještě nedávno vypadalo, že ne. Ale teď se nám krásně kulatí a nabírá na váze :-). Připustili jsme ji s váhou 720g, teď má 915g. Moc doufáme, aby Gigí vše zvládla.

gigi ...gigi.

  

28. 5. Olomouc - 27. 5. se konala již druhá výstava v Olomouci

Bady a Desdemona - Bady se vydal za nevěstou Desdemonou :-)

 

21. 5. Deny porodila 3 krásná bílá modrooká miminka!!! :-) Deny je moc šikovná a my jsme moc rádi, že je v pořádku :-). Více Zde

 

České Budějovice - ve dnech 17. - 21. 5. 06 se konala další výstava :-) (Výstavy)

Miminka z vrhu "E" rostou - Kluci rostou neuvěřitelnou rychlostí :-)).

Knížky - Na trhu se objevily dvě nové knížky o morčatech, takže nemohou chybět v mé sbírce :-). Jsou krásné, moc doporučuju!

Rozetka - (Vaše morčátka)

  

14. 5. Náchod 06 - 13. 5. se konala již třetí výstava v Náchodě, které jsme se zúčastnili spolu s Badym :-). (Výstavy)

 

12. 5. Dicky porodila 2 krásná bílá modrooká miminka!!! :-) Máme obrovskou radost :-)), více se můžete dozvědět Zde

 

30. 4. Brno - Židenice - Dne 29. 4. se konala výstava v Brně (Výstavy)

Meny a Esťa - Meny vyjel na prázdniny za Esťou :-) (Další).

Bobinka - (Vaše morčátka)

Deny a Dicky přibírají na váze jedna radost :-). Obě už se pohybují okolo váhy jednoho kila. Hlavně Dicky je bříškem už znavená a většinou polehává a odpočívá. Oběma miminka kopou "jako o život" :-). Už cca za týden má Dicky začátek termínu.

dicky. dicky. deny. deny

  

17. 4. Hradec Králové Dne 15.4. se konala výstava v Hradci Králové (Výstavy)

Deny a Dicky už nám krásně tloustnou :-). Vildu jsme (16.4.) oddělili, aby měly holky dostatek klidu.

 

14. 4. Fotogalerie 24 - Veselé Velikonoce! :-) (Fotogalerie)

15. 4. se koná výstava v Hradci Králové, které se zúčastníme spolu s Badym :-).

 

3. 4. Připuštění Ginger s Badym - Od 1.4. bydlí Ginger s Badym :-). (Plánované odchovy)

Deny, Dicky a Vilda - Přidáno pár fotek (Plánované odchovy)

Jak začít - Nový článek  (Praktické rady)

 

19. 3. Doba Vašich nápadů a návrhů na stránku - nové články, kolonky, ...  Své návrhy můžete přidat přímo zde v novinkách (nalevo, přidej zprávu).

Chip a Ketčitka - Přibyla další morčátka (Vaše morčátka)

 

4. 3. Připuštění Deny a Dicky s Vildou - Od 3. 3. bydlí holky společně          s Vildou :-)  (Plánované odchovy)

26. 2. Soužití morčat - Nový článek, sekce (Praktické rady)

Změna titulku a pozadí

22. 2.  Máme nového morčáka!!! :-)) Wilém od Grácie Tímto ještě jednou mockrát děkuju všem, kteří mi pomohli s dovozem Vildy - Honzovi, Zdence a Monice! Děkuju!

Corrynce (vrh "C") se narodila tři krásná miminka! :-) Bohužel bílá samička zemřela :-(. Kluci krémáčci se mají fajn a jsou krásňoučcí! :-). Zde (viz. Mláďata, vrh B). A další fotky miminek i Corry Zde. Držíme palce, ať se všem jen a jen daří!

Zaktualizováno: Plánované odchovy, Samice, Samci

 

12. 2. Rychnov nad Kněžnou - 11.2. se konala první výstava v roce 2006

 

5. 2. 2006 Krmení - upraven a doplněn článek o krmení (Péče)

Na výstavě - nový článek (Zajímavosti)

Ferdík, Hugo a Kelly - přibyl nový článek v sekci Vaše morčátka

Upraven vzhled: Plemena, Zbarvení, Zajímavosti, Příbuzenstvo, Jména morčat

 

 

28. 1. 06 Fotogalerie 23 - nové fotky ze života našich morčáků :-)

Bezsrstá morčata - info o "naháčích" v sekci Plemena

Neobvyklá plemena - zajímavá avšak neuznaná plemena morčat (Plemena)

Kvído - nový příběh zaslaný od Ivy (Vaše morčátka)

O Škutce a Hubíkovi - druhý nový příběh zaslaný od Šárky (Vaše morčátka)

Bady a Ginger jsou přihlášení na výstavu v Rychnově nad Kněžnou, která se bude konat 11.2.2006.

bady gigi

 

18. 1. 06  Plánované odchovy

Meny se stal dědečkem! A Kiki by byla babičkou ... Delphík Bellis má krásné čtyři potomky, dva krémové a dva oranž kluky :-)) http://www.eridan.websnadno.cz

Deny začala mít kolem 13.1. zdravotní potíže. Jeden den měla silný průjem a byla skleslejší, druhý den hlen a třetí den opět průjem, a ačkoliv byla neděle, tak jsme raději zajeli na veterinu. Naštěstí se nám dostalo dobrých zpráv. Bříško je naprosto v pořádku, takže je to nejspíš jen tím, že jí něco nesedlo. Každopádně jsme dostali léky protexin a nastolili "suchou" dietu (seno, zrní, voda s vitaminy a glukozou). Teď už Deny průjem nemá a chová se velmi čile :-)), takže nám dělá velkou radost a doufáme, že jí to vydrží!

 

Dne 3. 1. 2006 nás navždy opustil Bucky :-(((. Přes těžký a dlouhý boj už nebylo pomoci. Jednalo se nejspíš o selhání některého z vnitřních orgánů  ... Bucky byl úžasný, nezapomenutelný, veselý, na morčátka i lidi moc hodný a mazlivý. Na jeho kouzelný kukuč se nedá zapomenout ... Dožil se tří a půl let. Je nám to moc líto a moc se nám po něm stýská :-(((.

Smůla nás bohužel dále provází :-(((. Bucky je na tom moc zle. Jeden den (29.12) běhal jak ratlík s Badym po zemi, a druhý den už nevylezl z domečku. Zhubl a papá jen velmi zřídka, spíše když mu něco podstrčíme, tak něco málo ukousne. Leží a očividně mu není dobře. Špatně se mu chodí. Hned jak jsme na to přišli, jeli jsme k veterináři. Ten nám bohužel tentokrát nedokázal pomoci. Nejspíš je to vyvrcholení dlouhodobějšího onemocnění. Takže užíváme jen "podporovací" léčbu střev, antibiotika by mohla všechno zhoršit ... ale nejhorší na tom je, že to může být kolaps jakéhokoliv vnitřního orgánu ... :-(((

 

2005

 

Dne 3.1.2006 nás navždy opustil Bucky :-(((. Přes těžký a dlouhý boj už nebylo pomoci. Jednalo se nejspíš o selhání některého z vnitřních orgánů  ... Bucky byl úžasný, nezapomenutelný, veselý, na morčátka i lidi moc hodný a mazlivý. Na jeho kouzelný kukuč se nedá zapomenout ... Dožil se tří a půl let. Je nám to moc líto a moc se nám po něm stýská :-(((.

Smůla nás bohužel dále provází :-(((. Bucky je na tom moc zle. Jeden den (29.12) běhal jak ratlík s Badym po zemi, a druhý den už nevylezl z domečku. Zhubl a papá jen velmi zřídka, spíše když mu něco podstrčíme, tak něco málo ukousne. Leží a očividně mu není dobře. Špatně se mu chodí. Hned jak jsme na to přišli, jeli jsme k veterináři. Ten nám bohužel tentokrát nedokázal pomoci. Nejspíš je to vyvrcholení dlouhodobějšího onemocnění. Takže užíváme jen "podporovací" léčbu střev, antibiotika by mohla všechno zhoršit ... ale nejhorší na tom je, že to může být kolaps jakéhokoliv vnitřního orgánu ... :-(((

Tak už máme zase po Vánocích. Ježíšek u nás naděloval a to samozřejmě i morčátkům, která si to bezesporu zaslouží :-). Dostali tyčinky, laskominky, nové napáječky, tři super misky, kouli na salát, mandlový olej (na srst), ... a po celý štědrý den luxusní papání v podobě mnoha druhů zeleniny a ovoce :-).

28.12.05 Fotogalerie 22 - Estefanie Metropol :-)

Vaše morčátkaHubert a Bílá

Jak zabavit morče - nový článek, sekce "Praktické rady"

12.12.05 Péče o drápky - nový článek v sekci "Praktické rady"

Vnější cizopasníci - nový článek v sekci "Nemoci"

Upraven vzhled: O morčatech › Pořízení, Péče, Rozmnožování, Praktické rady

Bohužel jsme dostali velmi smutnou zprávu z chs. Štěchovický poklad. Sonja znenadání 5.12. potratila jedno velké mládě, druhé už ven nedostala a po té vyčerpáním zemřela :-(( . Je nám to moc líto ...

4.12.05 Praktické rady - nová sekce v  kategorii "O morčatech"        Cestování s morčetem  - nový článek

21.11.05 Fotogalerie 21 - 1. vánoční fotky :-)

21.11.05 Plánované odchovy - aktualizace

20.11.05 Lysá nad Labem - Poslední výstava v roce 2005 se konala v Lysé nad Labem, spolu s králíky a nutriemi.

6.11.05 Máme nová morčátka! :-))Černou hladkou dalmatinku   Ginger von Maharani a černého hladkého samečka Badyho von Maharani

Fotogalerie 20 - Fotografie z chovatelské stanice Maharani :)

 

Dne 28.10.2005, v pátek kolem deváté hodiny nás Kikinka po dlouhém boji navždy opustila :-(((. Nemoc se táhla kolem týdne, návštěvy u veterináře, braní antibiotik, ani pravidelné dokrmování stříkačkou už jí život nezachránilo. Příčinou bylo nejspíš selhání ledvin. Je nám to strašně líto, že nebylo v našich silách jí pomoci a je nám už teď po ní moc velké smutno ... Kiki nikdy na tebe nezapomeneme!

23.10.05 Fotogalerie 19 - Nové podzimní fotečky

Kikinka je bohužel nemocná. Po tři dny nechtěla moc papat a byla skleslá. (Není to dlouho, co se chovala podobně, ale po podání kapek proti střevním potížím byla druhý den v pořádku). Byli jsme s ní u veterináře, kde jí byly zkontrolovány přední i zadní zoubky - naštěstí v pořádku. A tak dostala antibiotika a vitamin C. Zatím se moc nelepší, ale snaží se už papkat, tak doufáme, že bude brzy v pořádku a fit.

16.10.05 Ťulinkasekce: Vaše morčátka

8.10. 05 Spuštěna nová verze stránek - nový design. Pro lepší orientaci zde uvedu změny: Novinky:  zůstaly vcelku ve stejné podobě, jen novinky za rok 2003 a 2004 byly dány do archivu. O morčatech: jestli se vám na první pohled zdálo, že je zde o mnoho méně informací, tak opak je pravdou. Všechny obecné informace o morčatech se nacházejí pod tímto tlačítkem. Nově zde můžete nalézt ve Zbarvení info o tan a fox, jinak v plemenech i ve zbarvení jsou zaktualizované fotky, v příbuzenstvu přibyl nový článek KapybaraVaše morčátka: ke článkům o vašich morčátkách přibyly i Vaše příběhy. Odkazy: aktualizace. A přibyla také nová Fotogalerie 18. Do sekce O morčatech - zajímavosti přidány Ankety, a nakonec zaktualizované Odkazy. Doufám, že se vám nový vzhled stránek bude líbit :-).

Pozn. Tyto stránky jsou optimalizovány rozlišení 1024x768 pixelůPři nižším rozlišení se mohou objevit posuvníky. Doporučuji prohlížet v Internet Exploreru.

24.8.05 Miminka rostou 3 - pár nových fotek miminek "D" :-)

24.8.05 Moje morčátka - dodáno info u Deny a Dicky :-)

13.8.05 Zajímavosti - Nová kategorie v menu a nové články :-): Pojmenování, Zvuky morčat, Smysly, Učenlivost

8.8.05 Deny a Dicki Bellis zůstávají doma!!!! :-))))))))

8.8.05 Změněna barva u titulku a menu :-)

7.8.05 Výstava Kožlany - V sobotu 6.8. proběhla první výstava v Plzeňském kraji :-)

2.8.05 Miminka rostou 2 - nové fotky ze dne 2.8.05

2.8.05 Miminka rostou - nové fotky ze dne 27.7.05 :-)

25.7.05 Péče o mláďata - nový článek v sekci - Mláďata morčat

25.7.05 upravena tlačítka

19.7.05 Kiki porodila 3 krásná bílá miminka!!! :-) - více v sekci: Náš chov

9.7.05 Moje morčátka - vylepšeno

6.7.05 Brno - Propet 2005 - Ve dnech 2. - 3.7. proběhla další výstava morčátek :-).

1.7.05 Pořízení morčete - vylepšena kapitola o pořízení

1.7.05 Jména morčátek - vylepšeno

1.7.05 Faťula si bohužel vylomila horní zoubky. Naštěstí to není nic vážného a zoubky by měly co nejdříve dorůst. Tak prozatím strouháme zeleninku, kterou Faťa vždy uvítá. Foto zde (detail na tlamičku).

24.6.05 Viky, Vločka, Fanynka a Kulíšek - Přibyla další morčátka do sekce "Vaše morčátka" :-)

29.5.05 Výstava Olomouc - dne 28.5. proběhla výstava v Olomouci

29.5.05 Fotogalerie 17 - několik fotek z bydlení na balkoně

21.5.05 Výstava Hluboká nad Vltavou - dne 21.5. se konala další výstava, tentokrát v Hluboké

15.5.05 Výstava Náchod - dne 14.5. se konala další výstava v Náchodě :-)

15.5.05 Bubuška po operaci - máme ooooobrovskou radost! Bubuška zákrok zvládla! :-)))

15.5.05 Kiki a Meny - ode dne 5.5.05 je Kiki společně s Menym. Více v sekci: Náš chov

4.5.05 Den Země - nový příběh od Ivy, sekce "Vaše příběhy"

3.5.05 Výstava Brno - Židenice - 30.4.-1.5. se konala první výstava v roce 2005 a my jsme nemohli chybět :-).

3.5.05 Corry Bellis - Corry jsme na výstavě v Brně dne 30.4. předali nové majitelce do Olomouce.

3.5.05 Bohužel přináším smutnou zprávu. Bubušce jsme nahmatali jakýsi útvar v bříšku :-(( a po konzultaci s veterinářkou jsme se dozvěděli, že jsou to cysty na vaječnících. Jelikož by se mohli zvětšit a dojít k nejhoršímu, rozhodli jsme se pro zákrok, na který jdeme 11.5.05. Bubušce moc držíme palečky a doufáme, aby to jako statná bojovnice zvládla...

10.4.05 Bydlení pro morčáky :-) - sekce Moje morčátka

2.4.05 Velikonoce 2005- Nová fotogalerie 16 - Velikonoce

30.3.05 Casper a Cepheus - kluci odcestovali k nové majitelce do Tábora

19.3.05 Czertík jde do světa- Czertík odcestoval 18.3.205 do nového domova

13.3.05  Meny Štěchovický poklad - Máme nového morčáka!! :-)

8.3.05 Miminka rostou 2 :-)- Nové fotky

8.3.05 Porod - Nový článek v sekci: Mláďátka morčat

10.2.05 Miminka rostou :-) - Nové fotky miminek

26.1.05 Kiki porodila 4 krásná miminka!!! - více v sekci: Náš chov

22.1.05 Fotogalerie 15 - Ikdyž se spožděním fotky z Vánoc

8.1.05 Kvído, Betyna a Laura- Další morčátka v sekci: Vaše Morčátka

 

2004

 

30.12.04 Bětka a Majda - Dvě morčecí slečny v sekci: Vaše morčátka

27.12.04 Co nám Ježíšek nadělil :-) - aneb Vánoce 2004

7.12.04 Fotogalerie 14

7.12.04 Kiki a Frodo

14.11.04 Evropská výstava Praha

24.10.04 Kiki a Bucky -Dne 24.10.04 jsme dali Kiki a Buckyho spolu (i s Faťou):-)

17.10.04 Česká Skalice - Dne 16.10. jsme se účastnili výstavy v České Skalici.

13.10.04 Fotogalerie 13- Nové fotky

29.9.04 5.speciální výstava v Praze

13.9.04 Faťa a Bucky - Od 4.9.04 jsou Bucky a Faťa opět spolu :-).

13.9.04 Návštěva z chs. Od Kukačky

1.9.04 Náš chov - Zaktualizována sekce náš chov.

6.8.04 Šmudla - Přibyl další morčák do sekce: Vaše morčátka :-).

6.8.04 Fotogalerie 12 - Další nové fotečky z letní ubikace :-)

3.8.04 Nová tlačítka

2.8.04 Nové levé menu

30.7.04 Barvy morčat - Vytvořena kompletně nová sekce o zbarvení morčat. Tlačítko je umístěno vlevo v menu pod tlačítkem: Plemena morčat.

19.7.04 Odkazy - Přichystala jsem další novou stránku (tlačítko na odkazy je umístěno vlevo v menu) plnou různých odkazů na internetové stránky morčat.

3.7.04 4.Test - Další testík o morčátkách :-)

1.7.04 Další fotky Kikinky - Kikinka už je bez všenek a tak jsme ji dali společně s Faťou a Áďou do jedné ubikace :-).

28.6.04 Propet 2004 - Ve dnech 25.-27.6.2004 se konala výstava morčat při výstavě Propet a my jsme jeli vystavovat Áďu :-)

25.6.04 Anketa - Vytvořena další nová anketa na téma věku morčat.

21.6.04 Pegy - Přibyla další morčecí slečna Pegy do sekce: Vaše morčátka

6.6.2004 Circle of Light - Kikinka Máme nové morčátko!!!

30.5.04 Výstava Frankfurt - 29.5.04 jsme navštívili německou výstavu ve Frankfurtu :-)

25.5.04 Výstava České Budějovice - Ve dnech 19.-23.5.2004 se konala výstava v Českých Buějovicích, kde jsme vystavovali :-)

21.5.04 Fotogalerie 11 - přemístili jsme morčátka na balkon a tak jsem opět udělala pát fotek :-)

19.5.04 Dne 19.5.04 se Bucky stal už po třetí tatínkem! Bianca porodila v chs. Štěchovický poklad 3 krásná miminka :-) Více

8.5.04 Výstava Náchod - 15.-16.5.04 se konala výstava v Náchodě, na které jsme nemohli chybět :-)

12.5.04 Po dlouhé pauze jsou moje stránky opět v provozu. Všechny odkazy by měli fungovat, ale chybička se může vloudit, ale doufám, že ne. Jinak co nejdřív stránky zauktualizuju.

24.4.04 Čajda - Přibilo další morčátko do sekce: Vaše morčátka

11.4.04 Stříhání Fati - 10.4. jsme Faťulku ostříhali na "letní sestřih" :-)

11.4.04 Ankety - Aktualizovány a u dvou pozměněny otázky

26.3.04 Nipina - Přibyla další morčecí slečna do sekce: Vaše morčátka

22.3.04 Jména morčátek - Zprovozněna další sekce: Jména morčátek.

22.3.04 Matýsek - Další morčátko v sekci: Vaše morčátka

12.3.04 Registrace morčat - Nový článek o registraci morčat do klubu i o umístění plomby do ouška.

12.3.04 Náš chov - Aktualizováno

12.3.04 6.3.2004 Angreštík se vrátil zpět ke svým majitelům

29.2.04 Bucky a Bianca - Dne 28.2.04 Buckymu přijela nevěsta Bianca :-)

29.2.04  Ankety - Měla jsem nachystané další ankety, ale bohužel mi všechny spadli z neznámých důvod. Takže momentálně není možno hlasovat, pokusím se to co nejdřív dát do kupy.

Více  Dne 22.2.2004 přes veškeré usilí a snahu zemřela obě miminka :-(((

17.2.04 16.2.2004 Faťa porodila dvě krásná miminka!!!:-) 

3.2.04 Áďa s Angreštem - Tak jsme se rozhodli a přivezli Ádě ženicha :-).

26.1.04 Krátkosrstá morčata - Dodělána krátkosrstá plemena morčat

- Faťulka už nám krásně přibírá a miminka už začínají pomalu kopat :-).

Miminka očekáváme začátkem února.

 

18.1.04 Fotogalerie 10 - Novoroční fotky našich morčátek :).

12.1.04 Venca, Bobík a Miluška - Další morčátka v sekci "Vaše morčátka".

12.1.04 Stuart - Přidány další fotečky morčáka Stuika :-).

4.1.04  Náš chov - Nová sekce v levém menu. Stručný přehled chovu a plánovaného chovu s odkazy na podrobnosti.

 

2003

 

28.12.03 Fotogalerie 9 Vánoce - Několik Vánočních fotek našich morčátek  :-).

Přejeme všem šťastné a veselé Vánoce a mnoho úspěchů v novém roce 2004

22.12.03 Fotogalerie 8- Nafotila jsem další fotky našich morčátek :-).

21.12.03 Krmení morčátek - Dodělán další článek v sekci "Péče o morče".

20.12.03 Návštěva u zvěrolékaře - Vyprávění o mém zážitku s Bubuškou u veterináře :-).

20.12.03 Anketa - Přidána další anketa tentokrát téma o Vánocích s morčátky :-).

20.12.03 Stuart - Přibyl další morčecí sympaťák v sekci "Vaše morčátka".

7.12.03  Faťa a Bucky - Páření našeho párečku :-). Doufejme že úspěšné.

23.11.03 Celostátní výstava Lysá nad Labem Navštívili jsme tuto výstavu.

19.11.03 Výstava Brno-Židenice - Vystavovali jsme na této výstavě Faťu a Áďu a to s velkým úspěchem :-).

10.11.03 Anketa - Vytvořila jsem anketu o morčatech. Nachází se na Úvodní stránce. Časem přidám další anketu.

1.11.03  Plemena morčat - Částečně udělaná Plemena morčat. Nyní obsahují: Dlouhosrstá morčata.

19.10.03 Vrní a Vrže- Další dvojice morčátek v sekci "Vaše morčátka" :-).

19.10.03 Ájinek- Další morčátko v  sekci "Vaše morčátka" :-).

17.10.03 Balů a Javan I.- První morčátka z CHS Od Gumídků v sekci "Vaše morčátka".

16.10.03 Upraveno menu V sekci "Pořízení morčete" je: Před pořízením, Domov morčete, Koupě morčete, Jedno, nebo více? V sekci "Péče o morče" je: Česání morčat, Koupání morčete, Krmení morčat, Vitaminy, Nemoci morčat.

11.10.03 Fotogalerie 7 - Nafotila jsem další fotečky :-).

6.10.03 Mláďátka morčat - Částečně dodělána další sekce. Postupně ji budu dodělávat. Momentálně obsahuje: Ještě před mláďaty, Námluvy, Březost.

26.9.03  Koupání Faťuly a Ádi- Tak jsem holky musela vykoupat. Áďu jsem koupala poprvé :-)

23.9.03 4.speciální botanická výstava v Praze - Navštívila jsem tuto výstavu :-).

13.9.03 Fotogalerie 6 - Další fotečky. Áďa už nám pořádně vyrostla :).

13.9.03 3.Test - Opět jsem vymýšlela :).

8.9.03  Fotogalerie 5- Další fotečky mých morčátek :).

7.9.03  Áďa zůstává u nás! :o)- Tak jsme se rozhodli. Áďa zůstane u nás :)

7.9.03  Chovatelská stanice Bellis - 6.8.2003 Jsme se stali chovatelskou stanicí morčat Bellis!:o)

5.9.03  2. Test - Dodělán druhý test o morčatech.

28.8.03  Výstavy morčat - Tak jsem dodělala další sekci výstavy :-).

26.8.03  Fotogalerie 4Tak jsem opět nafotila několik foteček :-).

26.8.03  Testy o morčatech - Tak mě napadlo, udělat na této stránce nějaký testík o morčátkách. Celý test je mnou vymyšlený doslova, proto ho berte s rezervou.

22.8.03  10.8.2003 Poslední den s Atíkem u nás doma - Tak už nadešel den, kdy se Ťulda přestěhoval k novým majitelům.

22.8.03 Pořídila jsem si nové knížky - Je to knížka Morčata, Genetika, Meerschweinchen.

22.8.03 Suvenýry z dovolené :) - Byly jsme na dovolené a tak jsem si přivezla nějaké ty blbůstky o morčatech :).

11.8.03 Výstava v Novém Bydžově

7.8.03 Přidána do Příbuzenstva morčete Mara stepní, Aguti zlatý Aguti azarův

7.8.03 Návštěva zoo Olomouc a Lešná

3.8.03 Nové menu

31.7.03 Dodána příbuznost morčete a tam morče divoké

29.7.03 Doděláno Česání morčat

28.7.03 Koupání Buckyho

19.7.03 Mé první morčátko Bibča

19.7.03 Dodána fotogalerie 3 v sekci: Moje morčátka

17.7.03 Nový příbytek pro morčata - Nové letní bydlení pro morčátka.

11.7.03 Dodána fotogalerie 2 v sekci: Moje morčátka

3.7.03 Dodány fotky mrňousů

3.7.03 Dodána fotogalerie v sekci: Moje morčátka

29.6.03 Udělány obrázky na zvětšení v sekci: Moje morčátka (některé obrázky, i když zvětšíte, zůstávají stále malé, nebo nepatrně zvětšené.  Není to chyba, nýbrž že  fotky nejsou ve vysoké kvalitě.)

27.6.03 Dodány obrázky k 1. Buckyho výstavě ve Velké Bíteši

25.6.03 1.Buckyho výstava ve Velké Bíteši

23.6.03 Dočasně nepřístupná plemena

23.6.2003 Faťuldě se narodila 2 krásná miminka!!!!!

20.6.03 Dodělána rozetová morčata

14.6.03 Dodělána všechna krátkosrstá morčátka

14.6.03 Přidána všechna dlouhosrstá morčátka

7.6.03 Návštěva rozeťáka Jerryho