2017

29. 11.

Vrh "Ch4" - Debbie porodila krásnou krémovou holčičku

Honey Bellis - nové fotky

V listopadu nás bohužel opustil Zetien Nickola :-( Delší dobu se potýkal s hubnutím, na které nic nezabíralo. Chvíli se stabilizoval, ale nakonec se stejně nedalo už nic dělat. Je nám to velmi líto, doufali jsme, že se stane tatínkem mnoha dětí. Bohužel tomu tak osud nechtěl. Zeťák byl velký bojovník a je ho opravdu veliká škoda :(

 

4. 11.

Vrh "H4" - nové fotky, Haymitch a Hedvika odcestovali do nových domovů, věříme, že se budou mít báječně a přejeme jim do života jen to nejlepší :)

Ginny Bellis - Ginny z vrhu G4 zůstala bydlet u Pavlíny a konečně dostala svou stránku

Honey Bellis - krém-bílá šeltijka Honey zůstává doma :)

Plánované odchovy - Ginny připuštěna s Ernestem

 

30. 10.

Vrh "H4" - nové fotky

Plánované odchovy - Fannynka připuštěna se zapůjčeným krém-bílým šeltiákem Ernestem

 

23. 9.

Vrh "H4" - Pepper porodila krásná šeltií trojčátka :)

 

14.9.

Genetika plemen - nový článek o kombinacích plemen v chovu v sekci O morčatech - Chov

Plánované odchovy - Pepper je březí :) Debbie byla oddělena od Zeťáka (Zeťák je ve špatné kondici, tak snad když bude chvíli bydlet sám, tak se spraví) a byla připuštěna s Orestem.

 

1.8.

Plánované odchovy - Debbie připuštěna se Zeťákem a Pepper s Orestem

Fili Bellis, Fanny Bellis - nové foto

O chovu Bellis - přidáno foto bydlení morčat

Na jaře nás opustila v necelých pěti letech Daenerys Bellis :( Její odchod byl pro nás velkým nemilým překvapením. Neměla žádné příznaky, které by předpovídaly nějaký problém, naopak byla na svůj věk v dobré kondici. Je nám to velmi líto. Za svůj život porodila 9 nádherných miminek, které se v chovatelském světě dalmatinů dodnes objevují v leckterém rodokmenu.

 

24. 2.

Zetien a Barbie - foto a info o vrhu po Zeťákovi a Barbie, která u nás byla na krytí

Gared Bellis se 23.2. vydal na cestu do nového domova v Ústí nad Labem do chovatelské stanice
Z Blanenského podhradí. Nepochybujeme, že se u Lenky bude mít skvěle a přejeme mu, aby se mu zadařilo tolik krásných miminek, jako je on sám :)

 

21. 2.

Vrh "F4" - nové fotky

Vrh "G4" - nové fotky

Fanny Bellis, Fili Bellis - Fannynka i Filík zůstají doma :)

Mám obrovskou radost! Na krytí se Zeťákem u nás cca půl roku pobývala bílá modrooká merinka Barbie z Bonanzy. Domů jsem ji vracela s tím, že březí není. Předpokládala jsem, že se tímhle už definitivně potvrdilo Zeťákovo nekrytí. Opak je ale pravdou! Barbie zhruba měsíc po příchodu domů porodila! Na světě tak jsou tři krásná kudrnatá krémová miminka. Doufám, že to Zeťák i příště zvládne (a snad i rychlejc) zas :) Na foto a bližší info zatím čekáme.

 

25. 1.

Vrh "F4" - nové fotky

Vrh "G4" - nové fotky

 

23. 1.

Pepper porodila vrh G4 - máme obrovskou radost, Pepper vše zmákla na jedničku :)

A je to tady! Konečně máme webovky v novém kabátku. Jelikož jsem nechtěla výrazně měnit styl a vzhled stránek, rozdíly nejsou na první pohled tolik patrné. Ale věřte, že jich tu proběhlo spousta :) Mezi nejdůležitější kroky patřila oprava všech článků v sekci "O morčatech", které už o svou korekci přímo křičeli. Mnohým morčomilům určitě neuniklo, že svět morčat se již řídí novým standardem plemen a barev, tudíž i tyto sekce prošly opravou podle aktuálního znění. Dalšími body bylo zjednodušení hlavního menu, nový banner, změna vzhledu některých částí, jako jsou odchovy, fotogalerie a mnoho dalších.Věřím, že změna potěší i Vás a doufám, že se na těchto stránkách budeme i nadále setkávat :)