Haida Bellis

Haida je opravdu krásná červenooká bílá šeltie. Narodila se jako největší miminko z vrhu po Tutuše a Jimmym. Po dlouhém uvažování jsme se rozhodli, že ji prostě nemůžeme dát pryč. Tak bylo rozhodnuto a zůstala doma. Zatím bydlí se svojí menší sestřičkou Hayou.haida

Když jsem se narodila, tak si představte, neměla jsem vůbec chuť moc pít. Naštěstí mě nakonec přemohl hlad a jako první ze sourozenců jsem ochutnala mámino mlíko. Bylo to docela fajn. Sourozenci nějak zapomněli, že by máma mohla mít něco k jídlu a tak jsem se dlouho nemusela s nikým dělit. Když jsem povyrostla, tak mě nabízeli novým majitelům. Prý jich bylo hodně, ale pokaždé mě odřekli. Nevděčníci. Neví, o co přichází :-). V  jednu chvíli už to vypadalo, že se vydám do světa. Odjela jsem se ségrou Hayou k Páje. A co se nestalo. Zapůsobila jsem svým osobitým kouzlem a Páju jsem přemluvila, aby mě už nikam neprodávala, ale abych zůstala se ségrou doma. A tak bylo rozhodnuto. Jsem moc ráda, se ségrou si doma rozumím. Sice ji občas proženu, ale myslím, že jít o moc nevadí. (P)

V únoru 2014 nás bohužel úžasná morčice Haida opustila. Už delší dobu vypadala hůře, zhubla, ale stále byla hodně čilá. Na to, že byla jako miminko umělě dokrmována stříkačkou a měla za sebou těžký zákrok kastrace s císařským řezem při porodu ve věku 1,5 roku, dožila se nakonec pěkného věku 4 let a pár měsíců. Nikdy na ni nezapomenu! (P)

Potomci:

Leila Bellis
o: Uragán Falcon
Lentilka Bellis
o: Uragán Falcon
Lexa Bellis
o: Uragán Falcon
Luke Bellis
o: Uragán Falcon
Quenty Bellis
o: Logan Little Gold.
Quin Bellis
o: Logan Little Gold.
leila lentilka lexa luke quenty quin

Rodokmen - zde

456

23