Vrh "U3"

22. 11. 2013

Vayla Bellis
šeltie, bílá modrooká
Logan Little Goldie
coronet, bílý modrooký
vayla logan

Ulliana Bellis
coronet, bílá modrooká

Uno Bellis
coronet, bílý červenooký
zemřel
Uppy Bellis
coronet, bílý modrooký

Urick Bellis
coronet, bílý modrooký

ulliana uno uppy uric

Datum připuštění: 15. 9. 2013

Byl to takovej normální den, kdy u nás byla na návštěvě Verča, procházela se tak kolem morčat a jen tak mimo řečí povídá: „Vayla se chová divně, kdy má rodit?“ Myslela jsem si, že máme ještě hodně času, u3než se dočkáme porodu. No, nedalo mi to a raději jsem se na ni šla podívat. A co nevidím, opravdu se chovala velmi divně, krčila se, chodila z místa na místo. Opravdu se něco dělo a taky že jo. Za chvilku bylo na světě první mimčo. Bylo to pro mě opravdu velké překvapení, jelikož jsem si myslela, že máme ještě hodně času. Při mém odhadu, že čekáme tak dvě miminka, jsem byla opět vyvedena z omylu. Na svět přišla rovnou čtyřčata. Všechno krásní coroneti, z toho jedna holčička a jinak samý bráškové. Jen jeden klučina se vymyká s červenými očičky. Jak kdyby to měla naplánovaný, všechna mají téměř totožnou váhu, a to 75 nebo 76g. Takže opravdu vyrovnaný vrh. Doufám, že hezky porostou a budou dělat jen radost. (P)

Bohužel mě následně čekala i nepříjemná zpráva. Vayla dne 11.12. zemřela. Bylo to opravdu nečekané. Celou dobu se vzorně starala o svá miminka a přitom se mi ztrácela před očima. Myslela jsem si, že je to kvůli tomu, že ji dávají čtyřčata zabrat, jako že vždy samičky shodí jen co porodí. Ale příčina byla jinde. Ve večerních hodinách již jen ležela a do rána zemřela. Bude mi moc chybět. Byla to úžasná morčice! Naštěstí miminka z vrhu „U“ už jsou dostatečně velká a rostou i bez maminčina mlíka. Tak držet palce, aby to všechno zvládla. (P)

Bohužel mě 4. 1. 2014 ráno čekal pořádný šok. Šla jsem nakrmit všechny svý morčiska, a když jsem začala dávat i mimčům po Vayle, tak mě čekalo velmi nemilé překvapení. Bohužel jsem našla malého coronetíka Una mrtvého :( Nevím, co se stalo, ještě večer běhal a jedl a dnes ráno .. :( Moc mě to mrzí, protože se držel tak strašně dlouho a hezky přibíral. Tak teď doufám, že všechna ostatní mimča jsou a budou v pořádku!! (P)

Porodní váhy: 76g (Ulliana), 76g (Uppy), 75g (Uno), 75g (Urick)

123

Ulliana   Uno

456

  Uppy  

78

Urick  

1. 3. 2014

uppyuppyuppy