*** Novinky ***

15.9. Aktualizace nabídky morčat.
18.7. Zúčastnili jsme se výstavy v Bohuňovicích, výsledky jsou zde. Aktualizace prodeje .
9.7. Narodila se nám nová mláďata, aktualizována nabídka.
1.7. Doplněny výsledky z výstav v Chebu a Písku. Aktualizace stránky prodeje morčátek.
12.6. Doplněny výsledky našich zástupců na výstavě v Sezimově Ústí a Ostravě. Aktualizace nových odchovů a nabídky morčátek.
15.5. Aktualizace nových odchovů a nabídky morčátek.
24.4. v sobotu jsme se zúčastnili již tradiční výstavy v Olomouci, naše barvy hájili nováčci a nevedli si vůbec špatně :), výsledky najdete zde.
21.4. Po delší odmlce způsobené technickými potížemi byly doplněny odchovy a aktualizována stránka nabídky morčátek. Zúčastnili jsme se výstav v Praze a Rychnově nad Kněžnou, výsledky najdete zde. Informace k chovným morčatům budou doplněny postupně.
17.1. Doplněny nové odchovy, aktualizace nabídky morčátek.
10.1. Zúčastnili jsme se první letošní výstavy v pražském Toulcově dvoře, výsledky našich dvou crestedek najdete zde. Yamamba i Tatooine splnily podmínky pro CZCH. Aktualizací prošla stránka nabídky morčátek.
2.1. Aktualizace chovných morčat a nabídky mláďat.

**********

2015

7.12. V sobotu jsme se zúčastnili vánoční olomoucké výstavy, výsledky najdete zde. Aktualizována byla stránka prodeje.
29.11. Aktualizace nabídky.
22.11. Doplněny výsledky z výstavy v Lysé n.L. Aktualizována byla nabídka mláďat.
17.11. Zúčastnili jsme se výstavy v Bohuňovicích a ve francouzských Métách, výsledky najdete zde.
Po delší době máme další odchovy nejen tradičních crestedů (černí, červení a aguti), ale také morčátka čokoládová a blue. Aktualizována byla nabídka mláďat.
8.10. O víkendu jsme se zúčastnili výstavy v jihočeském Písku, naši CHS reprezentovalo 6 zástupců, 3 nováčci a 3 adepti k zisku poslední karty na šampiona. Výsledky všech najdete zde.
30.8. Doplněny výsledky z 16. speciální výstavy morčat v Praze, černí američtí crestedi ostudu neudělali a získali všechna skupinová ocenění - pár, chovnou skupinu i kolekci :). Aktualizací prošly stránky chovných morčat.
8.8. Aktualizována nabídka morčátek.
9.7. Narodili se crestedi po Ellé, volná morčátka jsou v nabídce Zúčastnili jsme se výstav v Bohuňovicích, výsledky najdete zde. Svůj první BIS získala Black Beauty :).
22.6. Aktualizace nabídky morčátek. Doplněny výsledky z velmi úspěšných výstav v Chebu (2x BIS :)), Olomouci, Olešné a Kladně.
14.5. Aktualizace nabídky o narozené crestedy.
26.4. Aktualizována nabídka morčátek o nová mláďata z posledních vrhů. Doplněny výsledky z pražského For Pets.
14.4. Přidány dva nové vrhy, aktualizací prošla nabídka morčátek .
30.3. Po delší době se mi podařilo nafotit odchovy a aktualizovat nabídku morčátek .
8.3. Narodila se nám černá a solid aguti zlatá mláďata, volné crestedy najdete zde. Zúčastnili jsme se naší první letošní výstavy v pražském Toulcově dvoře. Američanka Elegant Beauty získala další ocenění Vítěz výstavy :), všechny naše výsledky najdete zde.
24.1. Nový rok začínáme novou abecedou, máme černé a červené crestedíky. Většina morčátek je na prodej, více v nabídce. Aktualizací prošla i stránka chovných morčat.

**********

2014

23.12. Máme předvánoční mláďata v barvě solid aguti zlatá, aktualizací prošla stránka nabídky morčátek. Doplnila jsem i výsledky našich zástupců z poslední výstavy v Olomouci.
7.12. Aktualizace nabídky morčátek .
25.11. O víkendu jsme se zúčastnili výstavy ve slovenské Nitře, kde byla možnost získání 4 posudků za dva dny. Dopadli jsme úžasně, Zannah má další BIS :), všechny výsledky najdete zde.

Máme další mláďata černých crestedů, volná mláďata najdete zde .
8.11. Konečně jsem doplnila výsledky z posledních výstav, kterých jsme se zúčastnili. Podzimní sezona je pro naši CHS neobyčejně úspěšná, a to především díky crestedkám Zannah a Elegant Beauty, která získala 2x BIS :), kompletní výsledky z Loun, Wroclawi, Bohuňovic, Brna a Trutnova najdete zde.

Narodily se další dva nové vrhy crestedů, aktualizací prošla také nabídka morčátek.
17.10. Přidány nové vrhy crestedů a aktualizace nabídky morčátek .
7.10. Přidány nové vrhy crestedů po Nyrvaně, Orinackře a Zaarin.Aktualizací prošla stránka nabídky morčátek . Výsledky z výstav v Lounech a ve Wroclawi doplním později.
19.8. Polovina srpna patří již tradičně speciální výstavě morčat v pražském Toulcově dvoře, naši chs reprezentovalo 9 zástupců a nevedli si vůbec špatně. Nejúspěšnější byla američanka Elegant Beauty, která jako jedna ze 3 morčat na celé výstavě, získala nejvyšší známku "V". Výsledky všech najdete zde.

Srpen je ve znamení samečkového babyboomu, máme mláďata po Maře Jade, Ellé , Quermii, Betsy a Vivian. Volná morčátka najdete v nabídce.
27.7. Máme nové crestedíky od Tu´aly, Dormé , Padawance a Umbaře . Většina je již rezervovaná, volná morčátka najdete zde . Zúčastnili jsme se výstavy v Horšovské Týně, výsledky našich zástupců najdete zde.
7.7. Narodila se mláďata po Xenyanně, Falleen a Nyrvaně. Aktualizována byla nabídka mláďat. O víkendu jsme se zúčatsnili bohuňovických výstav, výsledky jsou zde.
22.6. Velkým úspěchem skončila výstava v německém Selb-Plössbergu, červená američanka Zannah získala svoje první ocenění Best in Show :), výsledky a hodnocení všech najdete zde.
17.6. Zúčastnili jsme se výstav v Ostravě, polském Chorzově a Proboštově, výsledky a ocenění naší málopočetné výpravy najdete zde. Od minulé aktualizace se u nás narodilo několik vrhů crestedů po Padawance, Zaadje , Corellii, Quermii, Betsy a Vivian . Aktualizací tak prošla i nabídka morčátek.
27.5. Trošku se pozdržela aktualizace a tak doplňuji vrhy , které se u nás narodily. Měli či máme mláďata po Xashe, Farfalle , Maře Jade , Shaak Ti , Victory in Black , Tu´ale a Dormé . Některá jsou již v nových domovech, zbývající na nové majitele teprve čekají, volná morčátka najdete zde.
Zúčastnili jsme se několika výstav, nejprve v České Lípě, poté v Olomouci a Chebu. Naše CHS reprezentovala i na evropské výstavě v německém Qudrath-Ichendorfu, kde naše kolekce červených amerických crestedů ve složení Zaalbar, Zannah, Zaarin a Massassi získala titul Europameister. V Německu zůstali Massassi a Azrakel, domů přicestovali malí červení američané od Sandry Schlembach.
8.4. Narodila se mláďata po Vivian, Jaině a Jocastě. Aktualizována byla nabídka mláďat.
7.4. Koncem března jsme se zúčastnili výstavy v polských Gliwicích, naši zástupci si vedli skvěle, Belgaroth získal BIS adult a Exar Kun BIS junior. Další výstavou, kde byli vidět naši crestedi, byl Forpets v pražských Letňanech, výsledky najdete zde.
25.3. Narodila se nám černá mláďata po Falleen a červená po Xenyanně . Většina z nich je na prodej.
9.3. Zúčastnili jsme se českých výstav v Žitenicích, Praze a zahraniční v Prievidze, výsledky a ocenění našich zástupců najdete zde. Máme další crestedí mláďata po Orinackře, Bastile Shan , Giju Run a Zaadje. Volná morčátka najdete v aktualizované nabídce.
1.2. Narodila se nám mláďata po crestedkách Tu´ale, Betsy, Maře Jade , Jocastě a baldwince Marlence. Volná morčátka najdete zde.
26.1. Aktualizována stránka s nabídkou morčátek o zrušené rezervace a 3 červené anglické crestedy z hobby chovu naší kamarádky na mazlíčky.
12.1. Přidány crestedí vrhy po Cherry, Corellii a Vivian. Po měsíční rezervaci si paní nevyzvedla Typha a Qyzena, takže jsou opět volní. Nabídka se rozrostla i o nová mláďata.

**********

2013

31.12. Doplněny výsledky z posledních výstav roku - ve slovenské Nitře, Turkovicích a Olomouci, kde naše američanka Falleen získala BIS :). Máme nový vrh po Victory in Black. Aktualizací prošla i stránka nabídky morčátek.
18.11. Doplněny výsledky z výstav v Benešově nad Ploučnicí a Lysé nad Labem. Přidány nové vrhy po Bastile Shan, Zorině , Betsy, Vestaře Khai , Zaadje, Umay, Vendaxe a Jocastě. Aktualizována byla stránka nabídky morčátek o nová mláďata.
28.10. Zúčastnili jsme se výstavy morčat v Bohuňovicích, výsledky jsou zde.
20.10. Zúčastnili jsme se výstavy morčat v Brně, výsledky jsou zde. Aktualizována byla stránka nabídky morčátek.
22.9. Narodili se nám crestedi po Cherry, Jocastě , Xenyanně a Johance . Volná morčátka najdete zde.
Zúčastnili jsme se českých výstav v Lounech a Chotěboři, kde zabodovala naše crestedka Umbara a výstavy v polské Wroclawi, kde se nám dařilo na všech frontách, vše korunoval američan Belgaroth, který se stal vítězem výstavy a získal titul Polish Summer Winner 2013 :). Výsledky všech našich zástupců najdete z všech výstav zde.
25.8. Od minulé atualizace se nám narodilo několik vrhů. Máme bílá mláďata po crestedce Zorině, černo-bílé crestedy po Vivian , černé a aguti crestedy po Corellii a červené po Lexii Ginoře . Volná morčátka jsou zde.
V polovině srpna výstavní sezona vyvrcholila tradiční, v pořadí již 14. speciální výstavou morčat v pražském Toulcově dvoře. Nebyla změněna ani tradice zahraničních posuzovatelů, tentokrát přijeli ze Švédska. Výstava skončila obrovským úspěchem našeho černého američna Belgarotha, který se stal BIS krátkosrstým morčetem a zároveň i nejlepším krátkosrstým morčetem českého chovu. Ani ostatní se neztratili a získali pěkná ocenění. Výsledky všech našich zástupců najdete zde.

foto: Ondřej Výšek
25.7. Zúčastnili jsme se výstavy morčat v Ostravě, výsledky jsou zde. Máme nové vrhy crestedů po Victory in Black, Githany a Bastile Shan. Po více než půl roce máme vrh baldwinů. Aktualizována byla stránka nabídky morčátek o nová mláďata a zrušené rezervace.
11.7. O víkendu se konaly tradiční výstavy v Bohuňovicích, nemohli jsme chybět, výsledky najdete zde. Narodila se také nová mláďata, neplánovaná po Leeanně, a plánovaná po Zaadje , Vestaře Khai a Vendaxe. Volná morčátka najdete zde.
17.6. Sobotu jsme strávili na výstavě v Proboštově u Teplic, výsledky našich morčátek najdete zde. Aktualizována byla nabídka morčátek.
11.6. O víkendu jsme vystavovali v německém Rehau, hodnocení našich crestedů najdete zde. Máme spoustu nových crestedů po Padmé, Lexii Ginoře, Umay, Red Rose a Xenyanně . Aktualizací prošla stránka nabídky mláďat.
8.5. Zúčastnili jsme se nedělní kladenské výstavy, výsledky najdete zde. Narodili se černí crestedi po Scrabble a Saltash . Volná mláďata jsou zde.
28.4. Zúčastnili jsme se výstavy v Přerově, výsledky našich zástupců najdete zde. Kromě ocenění jsme si přivezli nádherné figurky :)

Máme nová mláďata amerických crestedů. Aktualizace nabídky.
23.4. Výsledky výstav For pets Praha a Česká Lípa najdete zde. Jamaika a Zorina se staly Národními vítězkami. Máme nové šampiony - Zorinu, Belgarotha, Azrakela a Donovii.
Narodily se crestedky po američance Cherry . Aktualizace prodeje.
1.4. Zúčastnili jsme se rychnovské výstavy, výsledky najdete zde. Černobílý angličan Palpatine získal poslední kartičku na grandšampiona.
22.3. Doplněny vrhy černých crestedů po Warmley a Umay , dvoubarevných po Zaadje a Falleen . Po téměř roce máme malé baldwinky po ukrajinské samičce Rosince . Aktualizovaná byla nabídka morčátek.
Na začátku měsíce se konala krátkosrstá výstava v pražském Toulcově dvoře, výsledky a ocenění našich zástupců najdete zde.
16.2. Narodila se nová mláďata po Githany, Xenyanně a Victory in Black , letošní samečková tradice stále trvá. Volná morčátka najdete zde.
10.2. Máme nové vrhy crestedů po Bastile Shan a Red Rose. Aktualizace prodeje morčátek.
26.1. Máme nové vrhy černých a červených crestedů. Doplněna nabídka morčátek . Konečně nám dorazily šampionáty z evropské výstavy v Lipsku.

12.1. Narodili se dva crestedí samečci, aktualizace nabídky morčátek.
1.1. Slavíme 10. výročí naší CHS. Za tuto dobu se z ní stala stanice diamantová, v průměru jsme měli 2,29 vrhů za měsíc, ve vrzích bylo průměrně 2,87 mláďat a z toho 51,08% samečků a 48,92% samiček. Největší počet odchovaných mláďat ve vrhu bylo 7. Naši odchovanci se stali 66x českými šampiony, 39x grandšampiony, 18x interšampiony, 5x polskými šampiony, 14 x slovenskými šampiony, 5x evropskými šampiony a 2x se naše kolekce na evropské výstavě stala evropskými mistry. Za naše kulaté období se zástupci Cavia Bohemia stali 2x nejlepšími morčaty českého chovu a 12x BIS. Do dvorany slávy CHS Cavia Bohemia jsem přidala jednu z našich nejlepších amerických crestedek Independent Beauty, bílou saténku Eleganci in white satin, baldwinku Dášenku a černou američanku Jamaiku.

**********

2012

23.12. Výstavní sezonu jsme uzavřeli doma v Olomouci a v zahraničí na evropské výstavě v Lipsku. Do Německa bylo vysláno 6 amerických crestedů, všichni získali známku HV a každý si odvezl nějaké to ocenění, ať čestnou cenu nebo titul Europachampion a Europameister. To je neskutečný výsledek :). Body a ocenění najdete zde. Kromě našich morčat se s námi domů vrátil i červený američan Caetano z portugalské stanice Cavilandia . Na schůzi ZO nám byla udělena PLATINOVÁ a DIAMANTOVÁ CHOVATELSKÁ STANICE.
Doplněny resty ohledně vrhů po Valkýře , Falleen a Cherry . Aktualizována byla nabídka morčátek.
25.11. Doplněny výsledky z výstavy v Krakowě, Budapešti, Litoměřicích, Brně, Bohuňovicích, Gliwicích, Nitře a Lysé nad Labem. Velmi úspěšná byla anglická crestedka Bastila Shan, která se v Krakowě stala BIS krátkosrsté, za pár hodin v Budapešti nejlepším dvoubarevným morčeteme výstavy a v Gliwicích BIS juniorem. Neméně se dařilo i američance Jamaice, která se ve slovenské Nitře stala národní vítězkou (nejlepší samicí celé čtyřposudkové show). Díky velkému množství výstav máme velké množství nových šampionů. Českými šampiony jsou Padmé Naberrie, Palpatine, Scrabble, Warmley, Toby. Grandšampiony - Zaadja, Johanka, Belia Darzu, Hermione Bagwa. Interšampiony jsou Jamaika, Helga, Bastila Shan, Zaalbar, Darth Revan, Dášenka. A díky Nitře máme nové slovenské šampiony - Zaalbar, Han Solo, Bastila Shan, Viking, Darth Revan, Jamaika, Helga, Dášenka a Padmé je slovenská junioršampionka.
Na prodej máme již jen černého amerického cresteda Velmora, má méně bílé v korunce, takže není k registraci, ale jako mazlíček jistě udělá velkou radost.
2.11. Doplněn vrh černých crestedů , aktualizace nabídky morčátek.
26.9. Zúčastnili jsme se výstav v Hradci Králové, Lounech, Chotěboři a Proboštově, výsledky a ocenění najdete zde. Máme několik nových vrhů crestedů, volná morčátka najdete v nabídce.
27.8. Máme nová červená a solid aguti zlatá mláďata. Aktualizace nabídky morčátek.
21.8. Máme za sebou každoroční "vrchol výstavní sezony" - speciální výstavu morčat v pražském Toulcově dvoře. Letošní výstavu posuzovali Švýcaři Melanie Polinelli a Thomas Brunner, který je pověstný jsou přísností. Každé zvíře, které u něho získá známku HV je opravdu podle jeho slov excelentní. Hvéček bylo na letošní výstavě opravdu poskrovnu,a o to více můžeme být spokojeni s výsledky u našich caviabohemiáckých reprezentantů, kdy polovina tuto známku získala a v plemeni amerických crestedů ovládla všechny vypsané příčky :D. Dařilo se nejen domácím morčátkům, ale i těm co se pyšní přízviskem Cavia Bohemia v jiných CHS. Především děkujeme za skvělou prezentaci a umístění rodině Tryznových a jejich svěřencům - Quargovi, Onisovi, Chalactě, Xoraye a Bodo Bassovi a nesmíme zapomenout ani na bílou crestedku Kamino v péči mladé vystavovatelky Timey Kroftové :-). Celkové výsledky a umístění našich morčat najdete zde. Poslední kartičku na šampiona získal Lowbacca a grandšampionkou se stala Bastila Shan. Během speciálky odešlo do nových domovů několik odchovů a na Slovensko se přestěhoval černý američan Caracas. Poslední volné samečky najdete v nabídce.
5.8. Poslední červencový víkend jsme strávili na losenických výstavách, výsledky našich morčátek najdete zde. Máme nové šampiony - Falleen a Han Sola, grandšampionem se stal Darth Revan a Yanis. Narodila se "crestedí" mláďata po Valkýře. Aktualizací prošla nabídka morčátek.
10.7. Po téměř 2 měsíční pauze jsme se zúčastnili víkendové bohuňovické dvouvýstavy, naše morčátka si vedla dobře a červenobílá Xenyanna se v sobotu stala vítězkou výstavy. Výsledky našich zástupců najdete zde. Titul grandšampion získali Zaalbar, Cordé a Xenyanna. Máme nová mláďata ze spojení Zartaye a Mobelly. Volná morčátka najdete zde.
29.6. Narodili se černí a červení crestedi. Aktualizací prošla nabídka morčátek.
26.5. Zúčastnili jsme se morčecích výstav v Olomouci a Chebu, výsledky najdete zde. Šampionkou se stala Belia Darzu a grandšampionkou Victory in Black. Máme solid aguti zlaté - bílé crestedy po Vikingovi a Raise. Volná mláďata najdete v nabídce.
5.5. Doplněny výsledky z posledních výstav - pražská For Pets, Česká Lípa a Přerov. Díky nahloučení 7 akcí do měsíce, máme spoustu nových šampionů (Mobella, Victory in Black, Yanis, Darth Revan, Zaadja, Zaalbar, Bastila Shan, Cordé, Johanka a Ivánek). Narodili se červení američané po Barbaře , černí crestedi po Bessille , černobílí crestedi po Umay a baldwini po Chorušce . Většina mláďat je již zadaných, volná najdete zde.
8.4. Předposlední březnovou sobotu jsme strávili na první letošní zahraniční výstavě v německém Mnichově, posuzoval Herbert Janssen. Naši CHS reprezentovaly 4 černé americké crestedky, z hodnocení si všechny odnesly známku HV, navíc Jamaika se stala nejlepší samicí výstavy. O týden později se konala tradiční rychnovská výstava, na které jsme nemohli chybět. Je to jedna z nejoblíbenějších výstav roku, příjemná atmosféra, skvělá organizace a spousta cen. Polovina z našich morčátek měla výstavní premiéru a nevedla si vůbec špatně, výsledky z obou akcí najdete zde. Velkou aktualizací prošly stránky našich chovných morčátek, Yahoo, Vendetta, Cedrik a Barbara se přestěhovali mezi rentiéry a spousta mrňat bylo doplněno.
10.3. V neděli 4.3. jsme společně s Ivanou Velnerovou a Andreou Kroftovou pořádaly první letošní výstavu morčat v pražském Toulcově dvoře. Naší CHS reprezentovali Yanis, Victory in Black, Mobella a Jamaika, jejich umístění a body najdete zde. Doplnila jsem nové vrhy po Eowyn , Xenyanně a Amazing satin . Aktualizovala jsem nabídku morčátek.
12.2. Konečně se povedli solid aguti američané :), jejich rodiči jsou Zartay a Wasabi. Máme také neplánovaný vrh, který si sám zařídil náš rentiér Unique Cowboy. Je pravda, že se zasnažil a společně s Miou stvořil pěkné černo-bílé crestedíky. Volná morčátka jsou v nabídce .
6.2. Doplněny vrhy černých crestedek po Beauty a Jingles . Volná morčátka najdete v nabídce .
15.1. Aktualizována stránka nabídky morčátek. Nově jsou na prodej chovní samečci, genový baldwin Cedrik AndyMar a černý americký crested Westendorp´s Almost a star .
1.1. Rok 2011 byl pro naši CHS velmi příznivý. Stali jsme se platinovou CHS (za 30 odchovaných šampionů), naši odchovanci získali nová šampionská ocenění v ČR i v zahraničí, černí američtí crestedi (Independent Beauty, Viking, Valkýra, Caracas) se na evropské výstavě ve švýcarském Etzikenu stali Evropskými mistry.Bezesporu naším nejúspěšnějším morčetem je černá američanka Independent Beauty, která získala za rok 2011: 15x vítěz plemene, 10x vítěz krátkosrsté adult a 2x vítěz krátkosrstých. Nejcennější je ovšem Best in Show na evropské výstavě v Etzikenu v kategorii strukturovaných (podle evr. standardu sem američtí crestedi patří) a Best in Show v kategotii krátkosrstých na české 12. speciální výstavě společně s oceněním nejlepší morče českého chovu.

V roce 2011 se v naší CHS narodilo mnoho nadějných odchovů, bohužel odešlo i několik skvělých samiček - Constance (máma naší Independent Beauty), Mirage (členka naší vítězné kolekce a grandšampionka), Engela (naše první evropská šampionka, BIS varšavské výstavy a především úžasná světle krémová hlaďanda). Dnešním dnem začíná nový rok, doufejme, že všem přinese jen radostné a úspěšné chvilky v chovu malých mořských prasátek.

Doplnila jsem výsledky našich morčat na vánoční výstavě v Olomouci. Jamaika se stala grandšampionkou.
Díky delší době neaktualizací, se nahromadilo spousta "nových" odchovů. Máme černé a černobílé crestedy po Eowyn , Xisi , Vendettě, Zartaye, Vivian , Bessille a Red Rose . Baldwiny po Skřípátku a červené crestedy po Queen Victorii , je to poslední vrh této američanky, která se stává naší rentiérkou. Odchovala krásná mláďata (v naší CHS zůstala Xenyanna a Zaalbar se Zaadjou), na výstavách byla několikrát vítězkou plemene a postupně získala titul grandšampion. Aktualizací prošly stránky chovných morčat a rentiérů, plánovaných odchovů. Do prodeje bylo zařazeno velké množství morčátek, více najdete zde .

**********

2011

20.12. Aktualizace nabídky morčátek.
26.11. Přidala jsem výsledky našich zástupců na 1st Double Cavy Show v Lysé nad Labem. Novou grandšampionkou se stala černá američanka Helga. Aktualizací prošla stránka chovných morčátek, plánovaných odchovů a nabídky o nově narozená mláďata po Mie , Umay a baldwince Emmanuel.
9.11. Aktualizace prodeje morčátek.
2.11. "Halloweenský víkend" jsme strávili v Bohuňovicích u Olomouce, kde se konaly dvě jednodenní výstavy morčat. Naše výsledky najdete zde. Eowyn splnila podmínky titulu grandšampion, šampionkou se stala i Everlasting Love CB Míši Sadecké (:-)). Aktualizace prodeje morčátek.
25.10. V sobotu se konala v polském Lublinu XVII. mezinárodní výstava morčat, na více než 12 hodinouvou cestu se vydalo 7 našich zástupců, kteří si vedli báječně a Independent Beauty se stala nejlepším krátkosrstým morčetem, výsledky všech najdete zde. Američanka Red Rose porodila jednu červenou crestedku . Genová baldwinka má 3 opadávající mrňata . Doplnila jsem volná morčátka na prodej.
18.10. Doplněn vrh crestedek po Barbaře . Aktualizace nabídky morčátek.
11.10. První říjnové dny jsme strávili na výstavách v Pardubicích a ve Velvarech, výsledky našich svěřenců najdete zde. Američanky Helga a Jamaika se staly českými šampionkami. Přidán červený američánek po Xenyanně . Aktualizace nabídky morčátek.
27.9. První podzimní výstava je za námi, výsledky našich morčátek na 4. a 5. chotěbořské najdete zde. Zartay se stal grandšampionem. Přidala jsem vrh genových baldwinů po naší baldwince Dášence a červeném hladkém Yanovi v. Hermannsburg. Aktualizována nabídka morčátek.
18.9. Včera jsme strávili celý den na podzimní chebské výstavě, premiérově se zúčastily naše malinké američanky a vedly si moc dobře, výsledky všech najdete zde. Amazing Satin dostala své poslední čekatelství na grandšampiona.
12.9. Máme mláďata po Wasabi, Valentýně , Vendettě , Cyrilce a Umay . Spousta nových morčátek hledá nový domov. V září jsme se zúčastnili výstavy v polské Wroclawi a českých Lounech, výsledky našich reprezentantů najdete zde. Interšampiony se stali Viking a Valkýra, Zartaya splnila podmínky k udělení titulu grandšampion.
22.8. Aktualizace nabídky morčátek. Přidán vrh po američance Stelle.
17.8. Doplněn vrh po Queen Victorii a aktualizována nabídka morčátek. Doplněny byly také výsledky z prázdninových výstav v Horšovském Týně, Velké Losenici, Kožlanech a z pražské speciální výstavy v Praze, kde se naší CHS velmi dařilo. Americká crestedka Independent Beauty se stala nejlepším morčetem českého chovu a BIS krátkosrstým morčetem. Pozadu nezůstala ani morčátka z naší CHS u nových majitelů (Columbia, Zoll, Usain), která se taktéž umístila velmi dobře, a je vidět, že se o ně dobře starají :). Řady našich šampionů rozšířili další zástupci - Zartay, Zartaya, Amazing satin a Eowyn. Do zahraničí odcestovali Morpheus a Jack Sparrow a také několik našich malinkých odchovů.
19.7. Konečně se mi povedlo nafotit naše nová mláďata a že jich máme :). Maminami jsou Beauty , Milka Boo , Mia , Raisa , Xisi a Emmanuel . Morčátka na prodej najdete zde.
9.7. Aktualizace nabídky morčátek, volný je poslední genový baldwin a černí američané Flop, Franc a Fabia.
3.7. Poslední sobotu v červnu jsme se zúčastnili velvarské výstavy, výsledky našich morčat najdete zde. Z CHS Fantom CHlum jsme si přivezli 3 crestedí samičky - CZCH Beauty Fantom Chlum, Umay Fantom Chlum a Xisi Fantom Chlum.
Na krytí k nám z CHS Pod Stránskou skálou přicestoval červený hladký sameček Yan v.d. Hermannsburg. Má překrásnou červenou barvu i pigment, takže snad se opět zlepší barva u našich baldwinů. Máme na prodej posledního genového baldwina a černé amicrestedy po Sunset, všechna volná morčátka najdete zde .
17.6. Doplněny výsledky ze dvou jednodenních výstav v Bohuňovicích, máme nové šampiony (Caracas, Xenyanna) a grandšampiony (Morpheus, Denis, Dášenka).
14.6. Aktualizace nových odchovů černých američanů po Sunset a Mirage . Morčátka k prodeji jsou v zde. Výsledky z víkendových bohuňovických výstav přibudou později.
6.6. Máme další mláďata genových baldwinů , volná morčátka jsou v nabídce.
26.5. Černá americká crestedka Independent Beauty se ve švýcarském Etzikenu stala evropskou šampionkou a BIS na evropské výstavě ! Kolekce černých americký crestedů ve složení I. Beauty, Valkýra, Viking a Caracas se stala EVROPSKÝMI MISTRY ! Elegance in white satin získala prestižní čestnou cenu :). Všechna naše vystavená morčátka obdržela známku HV. To je ve zkratce obrovský úspěch naší CHS :). Výsledky všech našich morčátek, která byla na "výletě" ve Švýcarsku najdete zde.
Kromě evropské výstavy, jsme se zúčastnili také tradiční hanácké výstavy na olomouckém výstavišti Flora. Red Bull splnil podmínky k zisku titulu český šampion a Valkýra se stala grandšampionkou.
Narodili se genoví baldwini , jejich rodiče jsou oba import z Ruska. Volná morčátka jsou v nabídce.
9.5. Výsledky našich reprezentantů z Chebu, České Lípy a Hradce Králové.
8.5. Doplněn vrh červených a červeno-bílých crestedů po Barbaře. Volná zatím zůstává červená američanka s malým zastoupením bílé v korunce. Později budou doplněny výsledky našich morčat z výstav v Chebu, České Lípě a Hradci Králové. Novými šampiony se stali Terry, Denis a Dášenka.
18.4. Doplněny výsledky z Mnichova a 1.-4. Cavy show For Pets v Praze.
7.4. Konečně jsem připravila stránky nových odchovů po Constance , Valentýně , Valkýře , Vendettě a Isoldě. Volná mláďata najdete zde. Postupně budou doplněny výsledky našich morčátek z německého Mnichova, kde se Elegance stala nejlepší samicí výstavy a pražské čtyřvýstavy For Pets, kde si naši osrstění i neosrstění zástupci vedli výtečně a díky tomu máme i nové šampiony (Morpheus, Red Rose, Hawaya) a grandšampionem se stal Viking.
13.3. Zúčastnili jsme se první letošní výstavy morčat v Rychnově nad Kněžnou, výsledky našich zástupců najdete zde. Aktualizována nabídka morčátek.
Koncem února nezvládla těžký porod naše multišampionka Engela Cavia Bohemia, bohužel i takový je chov morčat. Její úspěchy najdete na stránce dvorana slávy .
20.2. Narodila se nám mláďata po Sunset, Queen Victorii a Milce Boo . Aktualizací prošly plánované odchovy a i nabídka morčátek.
Den před svými 8 narozeninami odešel do věčných pastvin náš nejstarší američan, Elmo vom grünen Tal. Patřil mezi úplně první černé importované crestedy, úsměvné je, že byl pořízen se slevou, protože při koupi byl značně nemocný (hnisavý zánět plic) a tak se počítalo, že dlouho nevydrží. Od podzimu stále přemýšlím nad omezením světlé skupiny morčátek a nyní přišlo rozhodnutí o jejím zrušení. Doma zůstanou jen Fantomas, Engela a Elegance, ostatní jsou na prodej. Everlasting Love a Yamaica již našly nový domov u Míši Sadecké (CHS Pod Stránskou skálou), ostatní - Charlotte, Amidala, Legenda a Hawaya na nové majitelé zatím čekají.
8.2. Aktualizace nabídky morčátek.
21.1. Včera se narodila první letošní mláďata . Doplněn byl i poslední vrh baldwinů z konce loňského roku. Aktualizován byla nabídka morčátek o nově narozená a obměněny byly také fotky loňských odchovů .
1.1. Ač novoroční novinky, stali se ještě v loňském roce. Těsně před vánočními svátky jsme se rozloučili se dvěma našimi "rentiéry", s krémáčkem Winnie the Pooh, po kterém se narodila poslední mláďata a s naší první odchovankyní Amálkou Cavia Bohemia, jejíž věk 7 let, je i stářím naší CHS. A protože jde vše dále, narodila se spousta vánočních mláďátek. První "mamkou" byla Trinity , pokračovala Raisa , Legenda , Mirage , Jingles a Red Rose . Naplnila se stránka nabídky , kde najdete volná morčátka. Aktualizací prošly stránky našich morčátek, přibyla některá nová chovná a naopak chovná starší, se přestěhovala do skupinky rentiérů.

**********

2010

20.12. První prosincový víkend se konala výstava morčat v Olomouci, zakončení letošní výstavní sezony bylo velmi úspěšné, výsledky najdete zde. Queen Victoria se stala českou grandšampionkou. Do nových domovů se přestěhovala nejen mláďata, ale i naše některá chovná morčátka - Helmut Stupsnasen, US star a X´Lady. Narodila se nám první baldwinní mláďata po "ruské" genové baldwince Astil´bě . Aktualizována byla stránka prodeje .
30.11. Zúčastnili jsme se výstavy ušlechtilých morčat ve slovenské Nitře, američanka Independent Beauty se stala v sobotu vítězem výstavy, výsledky všech najdete zde. Independent Beauty, Darth Vader a Noblessa splnili podmínky titulu Slovenský šampion. Máme další mláďata, tentokrát crestedíky po Constance . Volná morčátka jsou v nabídce .
23.11. Na schůzi naše CHS získala ocenění ZLATÁ CHOVATELSKÁ STANICE. Máme nové stádečko mláďátek, bílého cresteda po Valentýně, barevné crestedíky po Yanině , červené crestedy po Barbaře a genové baldwiny po Skřípátku . Spousta morčátek je nově na prodej . Navíc nabízíme několik našich chovných morčátek, červeného američana US STARa , bílého tmavookého hlaďáčka z Rakouska Helmuta Stupsnasena , saténového cresteda Extreme Creme a krémovou hladkou samičku X´Lady. Více o nich v prodeji a na stránkách chovných morčátek.
9.11. O víkendu se konala 1. a 2. bohuňovická výstava, naši CHS reprezentovali 4 zástupci, jejich ocenění najdete zde. Viking se stal českým šampionem. Narodila se mláďata saténové crestedce Everlasting Love. Aktualizací prošla stránka nabídky morčátek.
30.10. Před týdnem se konala jubilejní 10. výstava morčat v Rychnově nad Kněžnou, naši zástupci si vedli výborně, jejich výsledky najdete zde.Ještě máme několik volných morčátek na prodej.
17.10. Zúčastnili jsme se podzimní výstavy ušlechtilých morčat v Chebu, naši CHS zastupovali pouze černí američtí crestedi, výsledky najdete zde. Díky velkému počtu výstav máme další šampiony - Valkýru a grandšampionkou se stala Mirage. Doplněn Engely vrh a crested po X´Lady .
14.10. Doplněny výsledky z Bohdalova a německého Bruchhausen- Vilsenu. Novou šampionkou je Legenda, grandšampionkou Barbara a interšampionkou Independent Beauty. Narodila se mláďata Isoldě a Milce Boo . Volná morčátka najdete v nabídce . Aktualizací také prošly plánované odchovy , spolu se stránkou našich morčat, byly doplněny nové posily Yamaica od Julie, Samurai Fantom Chlum i náš dorost Valkýra a Viking, Raisa a Zoretta. Koncem září odešla do nekonečných morčecích pastvin naše první baldwinka Olinka, která nezvládla poporodní komplikace, držela se statečně, ale příroda byla mocnější.
21.9. V září probíhá spousta výstav, zúčastnili jsme se akcí v Hradci Králové, Lounech i Chotěboři. Výsledky našich reprezentantů najdete zde. Máme nové české šampiony - Extreme Creme, US Star, Mirage a grandšampiona Independent Beauty. Z výstav jsme si dovezli nové morčecí posily - hladkou bílou Yamaicu Od Julie a černého američana Samouraie Fantom Chlum, jejich fotky a info přibudou později. Narodila se mláďata Queen Victorii a Yanině . Volná morčátka najdete v nabídce .
6.9. Zúčastnili jsme se speciální výstavy v Praze, naši zástupci si vedli skvěle, máme nejlepší krátkosrstý pár, kolekci i juniora :), výsledky všech jsou zde. Valentýna Pod Stránskou skálou se stala českou šampionkou. Přidány fotky mláďat Everlasting Love a Amidaly .
Ve věku 5 let nás opustila černá američanka Harriette.
16.8. Doplněny výsledky našich morčátek z Kožlan, Helmut Stupsnasen se stal českým šampionem. Amidala a Everlasting Love mají bílá a krémová mláďata, baldwinka Olinka zase jednoho červeného crestedíka. Fotky přibudou později. Aktualizována byla nabídka morčátek.
1.8. Na stránky byly přidány fotky červených američanů od Caroly Heise. Před týdnem se narodila mláďata Klaudii. Aktualizována byla nabídka morčátek. Zúčastnili jsme se 2 jednodenních výstav ve Velké Losenici, výsledky našich morčátek najdete zde .
20.7. Máme další malá morčátka od Baily a X´Lady , volná mláďata jsou v nabídce. Zúčastnili jsme se "Pigi Pikniku" v polském Hajduki Nyskie, zde najdete naše výsledky a ocenění.
V neděli se do morčecích nebeských pastvin odebrala naše 6ti letá zakladatelka černých američanů, Black Lady vom Pfälzer wald. Ač sama nebyla výstavní, ani nemohla dostat registrační číslo, její potomci a pra pra potomci jsou dnes šampiony a pokračovateli v mnoha liních černých američanů v ČR i v zahraničí. V předcích ji mají Harriette, Hector, Klaudie, Constance, Trinity, Independent Beauty a mnoho dalších.
11.7. Po delší době nastal v naší CHS baby boom, máme 5 nových vrhů černých a aguti crestedů. Crestedíky má Milka Boo, Trinity , Yanina , Barbara a Vendetta . Spousta malých morčátek je tak v nabídce. Aktualizací prošly plánované odchovy . Winnie the Pooh a Watapon se stali zasloužilými rentiéry. Máme novou genovou baldwinku, solid aguti zlatou a červenou američanku a američana od Caroly Heise, za přivezení děkujeme Daně Schrollové z CHS Brusinka . Nyní pobývají v karanténě a po jejím absolování přibudou na stránky.
4.7. V sobotu se Olinka zúčastnila výstavy bezsrstých morčat, získala své poslední čekatelství a splnila podmínky českého šampiona. Máme nového samečka genového baldwina Cedrika. Velkým překvapením bylo narození krémové crestedky po Legendě, Fantomas je a byl prostě všude :). Crested Rafael je opětovně v nabídce, zájemkyně co ho měla přes měsíc rezervovaného, přestala komunikovat. Všechna naše volná morčátka najdete zde.
29.6. Máme za sebou další výstavy ve Velvarech a slovenské Bošáci, výsledky našich morčátek najdete zde. Američanka Independent Beauty splnila podmínky k získání titulu český šampion. Máme červená mláďata po Queen Victorii, volná morčátka jsou v nabídce.
14.6. Zúčastnili jsme se výstavy morčat v Berouně a polských Katowicích, výsledky najdete zde. Darth Vader, Elegance in white satin a Noblesse splnili podmínky získání titulu polský šampion (klub MSMSM).
29.5. Tradičně patří předposlední sobota v květnu hanácké výstavě v Olomouci, i letos tomu nebylo jinak. Výsledky našich morčátek najdete zde. Noblesse a Yahoo se stali grandšampiony, červená američanka Katrina se přestěhovala do nového domova, kde bude plnit mazlíčkovskou roli.
Máme další májová mláďata - krémová po La Belle a černá-aguti po Infinity . Volná morčátka jsou v nabídce.
8.5. První květnový den se konala první výstava morčat v Prostějově, výsledky našich morčátek najdete zde. Kromě ocenění a dobré nálady jsme si z výstavy přivezli hladkou bílou samičku Valentýnu.
Máme první májová mláďata po Kaikovi a Charlottě. Volná morčátka najdete v nabídce .
Bohužel ne vždy dopadá vše dobře, v den chebské výstavy začala rodit červená američanka Penelope, vrh se nevydařil a přežilo je jedno mládě s hrozivou váhou 41g. Poporodní komplikace byly tak těžké, že po dvou dnech Penelope uhynula a tento malinkatý prcek zůstal sám. S pomocí své "zahřívací" tety Harriette a své ohromné bojovnosti samička přežila, ale protože není ve "fotící" kondici, fotka bude doplněna o trošku později.
24.4. Drobné aktualizace stránek našich chovných morčat. Černá američanka Geischa se přestěhovala do dalekého Slovinska, nově mezi naše morčátka byly zařazeny američanky Jingles a Katrina. Dále byly přidány výsledky našich reprezentantů na chebské výstavě.
8.4. Doplněny výsledky našich morčátek z velikonoční výstavy v Třebechovicích.
2.4. Zúčastnili jsme se zahraničních výstav v německém Mnichově a polském Chorzówě, naše morčátka si vedla báječně, jejich výsledky najdete zde. Aguti američanka Noblesse se stala interšampionkou.
Ještě zůstávají volné dvě crestedí samičky po Trinity, koukněte do prodeje.
14.3. Minulý víkend jsme se zúčastnili výstavy v polském Lublinu, výsledky našich morčátek najdete zde. Máme nová mláďátka po La Belle , Trinity a Isoldě. Volná morčátka najdete v nabídce.
26.2. V sobotu jsme se zúčastnili první letošní výstavy v Rychnově nad Kněžnou, naše výprava byla velmi úspěšná, výsledky najdete zde. Narodila se nám červená mláďata po američance Barbaře , některá mláďata zůstávají zatím volná.
Díky Míše Sadecké nám přibyla "posila" do světlých hlaďáčků a crestedů. Téměř ve stejnou chvíli jsme přišli o crestedí saténku Yesabelle, která patřila mezi naše nejúspěšnější morčátka na výstavách a také byla mamkou našich tmavookých satének Elegance a Everlasting Love.
2.2. Narodila se mláďat po angličance Infinity , upravena stránka s nabídkou morčátek.
3.1. První den v novém roce nám přinesl příjemné i smutné chvilky v chovu morčecích prasátek. Jedno z našich nejstarších morčátek, aguti američanka Clair, nás opustila ve věku úctyhodných 6,5 roku, klidně ve spánku.
Během dopoledne se narodila mláďata po Milce Boo a zanedlouho Constance porodila překrásnou američanku.
Úpravami prošly i stránky našich morčátek, přibyla některá nová chovná a naopak chovná starší, se přestěhovala do skupinky rentiérů. Máme naše první bezsrsté morče, a sice baldwinku Olinku AndyMar, ještě jednou děkuji Andree Kroftové :). Aktualizací prošla také nabídka morčátek.

**********

2009

19.12. Drobné úpravy stránek a aktualizace nabídky mláďat.
7.12. Poslední letošní česká výstava v Olomouci je za námi, vystaveno bylo okolo 300 morčat. Pořadatelka vše zvládla na jedničku, za což jí patří obdiv. Výsledné hodnocení našich reprezentantů najdete zde. Aguti američanka Noblesse se stala šampionkou, černý američan Darth Vader grandšampionem. Koncem listopadu se premiérově předávaly ceny za CHS, naše CHS se může pyšnit titulem STŘÍBRNÁ CHOVATELSKÁ STANICE.
26.11. O víkendu skončila evropská výstava drobného zvířectva na nitranském výstavišti. V evropské konkurenci si naši reprezentanti vedli naprosto báječně, všichni si odvezli známku HV. Navíc evropskými šampiony se stala Elegance in White Satin a Engela, které navíc obdržely, společně s američanem Darth Vaderem, čestnou cenu. Kromě naší chs, se vedlo dobře i ostatním vystavovatelům z České republiky a většina evropských šampionů, evropských mistrů a čestných cen jde k nám :). Je vidět , že chov morčátek u nás, je na nejlepší cestě a náš přísný standard nese své ovoce při porovnávání se zahraničím.
Narodily se nám černé crestedky po Isoldě a Darth Vaderovi. Volná morčátka najdete zde.
8.11. Doplněny vrhy po Charlottě, Gaby , Yanette , Vendettě a Arwen . Aktualizována byla i nabídka morčat o některá narozená mláďata a bílého anglického cresteda First Knighta.
Zcela netradičně v pátek jsme se zúčastnili 1. výstavy v Klatovech, Engela a Elegance in White Satin se staly nejlepšími dospělými krátkosrstými morčaty. Výsledky všech našich zástupců najdete zde.
2.11. Narodila se mláďata po Baile, volná morčátka najdete zde. V sobotu se konala v jihočeské Blatné 3. výstava morčat, zde najdete výsledné známky a hodnocení našich zúčastněných morčat. Máme nové šampiony, First Knight se stal Českým šampionem, Elegance in White Satin a Constance Grandšampionem.
29.10. Po delší době máme krémová mláďata po bílé saténce a buffovi Robinovi. Byly doplněny výsledky našich zástupců na výstavách v Bohdalově a polském Lublinu. Darth Vader, Constance, Infinity, Elegance in White Satin a Yahoo se stali Interšampiony.
17.10. Přidány fotky z vrhu po Geische, aktualizována byla i nabídka morčátek.
28.9. Víkendová výstava morčat v Rychnově je za námi, naše morčátka se neztratila a ukořistila i nějaká ocenění, jejich výsledky najdete zde. Narodil se nám vrh černých američanů po Westendorp´s Angelovi a naší Geische, fotky a morčátka na prodej, budou v nejbližší době přidány.
20.9. Včera proběhla první výstava morčat v Chotěboři, výsledky našich morčat najdete zde.
17.9. Výsledky z velmi úspěšné lounské výstavy morčat, Elegance in White Satin se stala celkovou vítězkou výstavy :). Máme nové vrhy po Sunset, La Belle a Laře. Volná morčátka najdete v nabídce. Po delší době byly aktualizovány plánované odchovy.
2.9. Další víkend a další výstava morčat v Polsku, tentokrát dvě mezinárodní ve Wroclawi. Posuzovalo se podle českého a evropského standardu, našich sedm statečných si vedlo naprosto skvěle, máme samé výborné z českého a HV z evropského standardu :). Výsledky najdete zde. Navíc Yesabelle se stala naší první polskou šampionkou.
28.8. Speciální výstava morčat v pražském Toulcově Dvoře je za námi. Myslím, že se velmi vydařila a jsem ráda, že i příští rok v srpnu, nám umožní pořádat již 11. speciální výstavu ve stejných prostorách :). Morčata byla hodnocena holandskou posuzovatelkou Anneke Vermeulen - Slik, která se během "přiřazování známek" podělila i o nějaké ty přínosné rady. Naši zástupci si vedli skvěle a získali nejhůře ocenění SG, což je báječné. Výsledky i se slovním hodnocením najdete zde.
Narodila se nám červená mláďata po Barbaře a Penelopě. Aktualizací prošla i nabídka morčátek.
Na konec pár fotek z radomské výstavy morčat v Polsku.
10.8. V sobotu proběhla výstava morčat v Kožlanech, výsledky našich zástupců najdete zde. Od čtvrtka do neděle se bude konat jubilejní speciální výstava morčat v Toulcově Dvoře, jestli nevíte, co dělat, určitě se přijďte podívat. Po celé 4 dny budou vystavena krátko a dlouhosrstá morčata, v pátek výstavu obohatí potkani a v sobotu morčata bezsrstá a myšky.
1.8. Doplněny výsledky našich morčat z dvou jednodenních výstav ve Velké Losenici, naši zástupci si vedli skvěle a máme nové šampiony - Darth Vadera, Constance, Elegance in White Satin a Queen Victorii, grandšampionem se stal Unique Cowboy.
Narodila se nám mláďata po američankách Sweet Harmony a Klaudii . Volná morčátka najdete v nabídce .
19.7. Doplněny slíbené výsledky našich zástupců na mezinárodní výstavě v Brně a České Lípě, novými šampiony se stal Yahoo, Vendetta, Baila, Charlotte, Barbara a La Belle; grandšampiony potom Fantomas a Yesabelle, a máme první interšampiony Yesabelle a Engelu. Zaktualizována byla také nabídka mláďat.
6.7. Informací mnoho, času málo... To je v posledních dnech evergreen našich stránek. Během června se narodilo několik početných vrhů crestedíků po Jasněnce, Geische, Sunset, Isoldě a Lady in Red. Volná mláďata naleznete v nabídce.
Také jsme se zúčastnili několika českých i zahraničních výstav, velikým úspěchem skončila výstava ve Varšavě koncem května, kde Engela získala titul Best of best :). Jsou doplněny výsledky všech našich morčátek právě z Varšavy, Velvar a německého Zerbstu. Brněnský Propet a výsledky z České Lípy budou doplněny v nejbližší době.
7.6. Pouze aktualizace prodeje morčátek, výsledky a info z výstav ve Varšavě, Velvarech a nové vrhy po Jasněnce a Geishe budou doplněny později.
28.5. Zúčastnili jsme se výstav morčat v Olomouci a Žatci, výsledky najdete zde. Máme nové crestedíky po Arwen , Queen Victorii , Mirandě a Gaby . Některá z mláďat jsou ještě volná, najdete je v nabídce .
2.5. Velkým úspěchem pro naši CHS skončila výstava v České Lípě, výsledky najdete zde. Máme černá a aguti mláďata po američance Laře . Volná morčátka jsou v nabídce .
20.4. Narodila se nám mláďata po Sweet Harmony a Lady in Red . Zaktualizována byla stránka nabídky morčátek.
7.4. O víkendu jsme se zúčastnili výstavy morčat v německém Röhrsdorfu. Naše morčata neudělala vůbec ostudu a každé si dovezlo nějaké ocenění.
V neděli nás opustil Dexter vom grünen Tal, černý americký crested, jeden ze zakladatelů našich černých američanů. Jeho syn Lord Cavia Bohemia (nyní v CHS Amanita) je otcem mnoha našich úspěšných američanů - Winnie, Harriette, Night Shadow, Yanosch. Ve svých 6 a 3/4 byl naším nejstarším morčetem.
28.3. Máme mláďata po červené američance Penelopě. Zaktualizována byla nabídka morčátek.
12.3. Aktualizována stránka prodeje morčátek, do nabídky se vrací buffoví samečci, které si nakonec zájemci nevyzvedli a u ostatních byly dodány aktuální fotky. Saténový crested Yenda se o víkendu přestěhoval do jedné z polských chovatelských stanic.
1.3. Máme nová mláďata po američankách Klaudii a Sunset , bílé crestedce Yesabelle a krémové crestedce Charlottě. Ještě nezadaná morčátka najdete v nabídce.
Víkend 21.- 22.2. patřil první letošní výstavě v Rychnově nad Kněžnou, naši zástupci neudělali vůbec ostudu a jejich výsledky najdete zde. Nový domov nalezlo také několik našich odchovanců a Odetta Savonnier odcestovala do sousedního Polska.
13.2. Narodila se nám černá a červená mláďata po Jasněnce, Barbaře, Isoldě a Baile. Některá z nich jsou ještě volná, najdete je v nabídce. V nejbližší době by se měla narodit také mláďata po Klaudii a Sunset, obě samičky si dávají opravdu načas.
Milo´s Alfa se přestěhoval do CHS Pod stránskou skálou , kde se na něho (snad) těší červené samičky :).
31.1. Máme červená mláďata po Queeny a Alfovi. Aktualizace nabídky morčátek.
17.1. Začátkem měsíce se narodila černá a aguti mláďata po Gaby a hned druhý den po Winnie , volná "morčecí prasátka" najdete v nabídce. Na stránkách chovných morčátek proběhlo několik změn, nejsmutnější z nich je ztráta krémové crestedky Blondie, která nezvládla těžký porod. Bílá hlaďanda Sapfó se přestěhovala do rodiny z Prahy, kde bude plnit funkci mazlíčka. A další změny jsou opravdu jen kosmetické.
2.1. O vánočních svátcích se narodila červená mláďata po Arwen, upravena byla nabídka morčátek.

**********

2008

19.12. O víkendu proběhly v polské Varšavě dvě jednodenní výstavy morčat. V sobotu probíhalo posuzování podle švédského standardu pod taktovkou Cariny Jansson, v neděli pak se role porotce ujal nám dobře známý posuzovatel z pražské speciálky, Thomas Brunner, který se zaměřil na evropský standard. Díky Andree a Martinovi Kroftovým se zúčastnili i naši zástupci Charlotte, Engela, Yesabelle a Hector, kteří v zahraničí neudělali vůbec ostudu, hodnotilo se slovně a v polštině, takže jediné, co lze z posuzovatelského lístku vyčíst je konečné hodnocení a příp. umístění. Výsledky najdete zde.
Včera odpoledne se narodila nová mláďata po krémové crestedce Odetě.
15.12. Máme za sebou poslední letošní českou výstavu v Olomouci, která byla spojena s národní výstavou koček, což byl od pořadatelů skvělý nápad. Navíc pozvali více posuzovatelů a registrace byly zajištěny po celý den, takže se vše stihlo podle plánu. Naše morčátka se zúčastnila také, jejich výsledky naleznete zde. Engela získala své páté čekatelství a stala se šampionkou.
Aktualizována byla také stránka s nabízenými morčátky , jsou zde "odřeknutá" a nově narození crestedi po američance Laře. Solid aguti zlatý-bílý crested Elrond se přestěhoval do jižních Čech, kde si bude užívat "mazlíčkovského" života.
26.11. Od pátku do neděle probíhala na výstavišti v Letňanech výstava drobného zvířectva s mezinárodní účastí. Naše morčátka se také účastnila a získala krásné body a ocenění, výsledky našich zástupců najdete zde. Na výstavě byla předána většina našich odchovů do nových domovů, některá cestovala až do dalekého Maďarska.
V polovině minulého týdne se narodili červení crestedi po Queen Victorii a Mirandě. Kromě malých morčecích prasátek, se nám v pátek narodila také čivaví štěňátka , i když na stránky s morčecí tématikou pejsci nepatří, svou porodní hmotností 100 g (na čivavy je to hezká váha :)), se morčátkům zcela vyrovnají :).
Na stránky našich morčátek přibyla krásná hladká bílá tmavooká samička La Belle Pod Stránskou skálou.
26.10. Od minulé aktualizace se nashromáždilo spousta novinek. Narodila se nám mláďata po američankách Geische , Penelopě , Sweet Harmony a bílé hlaďandě Sapfó . Některá z morčátek jsou ještě volná. Také přibyly nové plánované odchovy . V říjnu proběhly výstavy v Brně a Litoměřicích, výsledky našich morčat naleznete zde. Blondie splnila podmínky k zisku titulu Šampion, Hector dosáhl již na titul Grandšampion.
Do chovných zvířat byli přidáni importovaní crestedi z Holandska, ještě jednou děkuji Andree a Martinovi za jejich dovezení.
8.10. Poslední víkendy jsou nabité výstavami morčat, naše CHS se zúčastnila expozice v Rychnově a Bohdalově. Obě výstavy byly pro nás úspěšné, Gaby, Yesabelle a Yenda se stali šampiony. Celkové výsledky našich morčátek naleznete zde.
17.9. Konec minulého týdne se konalo několik "morčecích" akcí, naše CHS dala přednost výstavě v Lounech, která se koná při lounské akci Člověk v přírodě. Na městském výstavišti během tří dnů probíhá mnoho doprovodných akcí, od pouti přes agility a psí výstavy po expozice drobného zvířectva. Letos kromě morčat byli přítomní i potkani a samozřejmě drůbež, králíci a další zvířátka, která na podobné akce patří. Letošní morčecí expozici posuzovaly Petry, Švarcová standard A a Mydlářová standard B a C. Naši zástupci si vedli skvěle, Unique Cowboy nasbíral již 5 čekatelství a stal se šampionem, výsledky všech reprezentantů naleznete zde.
Na další víkendové výstavě ve Chvalnově byl předán (děkuji tímto Andree Kroftové) černý američan Thor nové majitelce, od teď bude působit na Slovensku.
Aktualizovány byly plánované odchovy a nabídka morčátek, z nového vrhu po Yanette .
4.9. Od pátku do neděle se v Praze konala 9. speciální výstava morčat. Naše morčátka si vedla báječně i ve velké konkurenci, jejich slovní hodnocení a příp. umístění naleznete zde.
17.8. Máme za sebou další letošní výstavu, tentokrát v jihočeské Blatné. Opět to byla akce s výbornou atmosférou a setkání se sympatickými vystavovateli, začíná to být již tradice :). Naše morčátka si vedla velmi dobře, jejich výsledky naleznete zde. Milo´s Alfa, Fantomas a Hector splnili podmínky k udělení titulu ŠAMPIÓN :).
Máme další mláďátka - bílou a krémovou samičku. Volná morčátka jsou v nabídce.
28.7. O víkendu se konala výstava morčat ve Velké Losenici. Loni zde byla jen ukázková expozice (máme odsud naše achatiny), která byla přijata s velkým nadšením a proto letos pořadatelé vyrobili výstavní klece a pozvali i posuzovatele. Výstava byla rozdělena na sobotní posuzovanou a nedělní ukázkovou. Sešlo se okolo šedesáti morčat, což oproti ostatním výstavám není mnoho, ale o to byla atmosféra uvolněnější, přátelštější a navíc na každého se dostalo nějaké to ocenění. Naše morčátka si také nějaké ceny odvezla, jejich výsledky naleznete zde.
Trošku poupravena byla také nabídka mláďátek především díky odchovu po Laře , kde se nám narodily crestedíci v černé a solid aguti zlaté barvě.
15.7. Za dobu, za kterou jsme se snažili zprovoznit internet se nashromáždilo mnoho zpráv, veselých i smutných. Na místo věčných pastvin se odebrala bílá hladká samička Dollores, kterou zradilo její srdíčko.
A protože život jde dál, máme spousty "letních miminek" od Black, Odetty, Yanette a Klaudie . Od vrhu crestedky Odetty se zlomila "samečková kletba" a máme dokonce i holčičky, volná morčátka na prodej najdete v nabídce. V plánovaných odchovech přibylo spojení Fantomase a Engely, některá morčátka získala nové podobenky a přibyly i nové fotky našich šnečků .
Začátkem července se konala výstava morčat v České Lípě, výsledky našich zástupců najdete zde.
24.6. V sobotu jsme se zúčastnili první velvarské výstavy drobných hlodavců, výsledky našich morčátek najdete zde. Máme také další vrh červených crestedů. Volná morčátka jsou v nabídce.
17.6. Klučičí nadílka pokračuje, tentokrát máme čtyři crestedy po černo-bílé Gaby . Aktualizací prošly stránky prodeje morčátek.
9.6. O víkendu se konala evropská výstava v holadském Twellu a my byli při tom. Máme spousty novým mláďátek, narodila se morčátka po Mirandě, Leile, Sapfó a Penelopě. Některá z nich ještě nejsou zamluvená, více v nabídce.
25.5. V sobotu se konala již tradiční olomoucká výstava morčat. Pověst z minulých let a delší výstavní "pauza" udělaly své a prezentovaných zvířat bylo opravdu požehnaně, okolo dvou set. Díky tomu byla k vidění opravdu kvalitní zvířata a velká konkurence v jednotlivých plemenech. Výsledky našich zástupců, kterým se velmi dařilo, najdete zde. Sobota byla také dnem, kdy se většina zamluvených morčat dostala k novým majitelům, nejen v České republice. Volný tak zůstává už jen černý američánek.
8.5. Máme nové američánky po Geische. Aktualizací prošly stránky plánovaných odchovů. a nabídky morčátek.
29.4. Po delší době se rozrostla skupinka našich rentiérů o další samičky (Queeny, Winnie a Angelinu), které svůj aktivní chovný život završily nepříjemnými komplikacemi při porodech, které u Angeliny vedly až k císařskému řezu. Nově je na prodej hladká krémová samička Ingrid. Doplnila jsem také několik termínů nových plánovaných akcí.
19.4. Drobné úpravy v nabídce morčat, aktualizovány plánované odchovy.
6.4. Máme krásná mláďata po krémové hlaďandě Ingrid a crestedce Blondie . Některá morčátka jsou ještě volná, tak koukněte do nabídky.
Nově přibylo na našich stránkách povídání o achatinách , šnečci přinesení z loňské výstavy ve Velké Losenici se nám za péči odvděčili malými přírůstky, takže kromě morčátek nabízíme i šnečky :).
8.3. Narodila se nová mláďata, volná morčátka na prodej naleznete v nabídce.
23.2. Máme za sebou další letošní výstavu, tentokrát v České Lípě. Naše morčátka dopadla velmi úspěšně, Fantomas a Dollores získali ocenění za nejlepší krátkosrstá morčata výstavy :).
Drobné úpravy proběhly v nabídce morčat. Volná zůstává crestedka bílá s červenou.
17.2. Včera proběhla výstava drobných hlodavců v Rychnově nad Kněžnou. Naší CHS reprezentovalo osm zástupců a to velmi úspěšně, Fantomas vyhrál mladé angličany, Gaby byla v dospělé kategorii druhá, podobně jako Amálka v seniorech. Druhé místo nám bylo souzeno i v soutěži kolekcí, kde bojovali Thor, Night Shadow a Harriette, která i když již má svá nejlepší výstavní léta za sebou, získala nejvyšší bodový zisk v američanech. Na výstavě byli zaregistrováni naši první solid aguti američané Lara a Joey.
Přímo na Valentýna Arwen porodila krásnou bílo-červenou crestedku. Aktualizací prošly plánované odchovy.
7.2. Narodila se nám mláďata po krémové angličance Odettě a po černé američance Klaudii . Morčátka na prodej naleznete v nabídce.
26.1. První malá morčátka roku 2008 jsou na světě a protože ještě není žádné zamluvené, koukněte do nabídky , kde si můžete nového kamaráda zarezervovat. Drobnými úpravami prošly i stránky našich chovných morčat.
13.1. Pátek až neděle patřila letošní první výstavě morčat, která se konala v rámci středočeské výstavy drobného zvířectva NÁŠ CHOVATEL. Výsledky našich morčat naleznete zde.
6.1. Drobné úpravy stránek a prodeje mláďat.

**********

2007

26.12. Poslední letošní mláďata jsou na světě. Volná morčátka jsou již tradičně v nabídce . A co je dále nového? Černý američan Vagabond se přestěhoval do CHS U Filipa, byla vytvořena stránka pro naše malé aguti američany a také pro více než úspěšná výstavní morčátka malá dvorana slávy .
19.12. Máme mláďata po červeno-bílé angličance Mirandě. Doplněna byla nabídka mláďat.
4.12. Narodila se mláďata po červené američance Leile. Aktualizací prošly stránky nabídky a plánovaných odchovů.
29.11. Druhý neplánovaný vrh , který si sám zařídil Pooh, je na světě. Vše jsou hladcí, bílí a fotky nic moc, rozespalá miminka se moc dobře nefotí, takže až budou mít lepší náladu, přefotím je. Většina je na prodej .
V sobotu jsem si přivezla další dvě prasátka do našeho stádečka z CHS Pod Stránskou skálou , bílou tmavookou hlaďandu Sapfó a červeného samečka Alfa , kterého mi přivezla z Dánska Míša Sadecká, ještě jednou i touto cestou děkuji.
22.11. Máme nová mláďata a poprvé v naší CHS solid aguti americké crestedy po Black Lady a po Winnie . Dále červená mláďata po Annabelle a po Penelope . Většina morčátek je v nabídce.
17.11. Právě probíhá celostátní výstava drobného zvířectva CHOVATEL v Lysé nad Labem, které se zúčastníme. Výsledky našich morčat naleznete zde.
Narodil se nám zcela neplánovaný vrh hlaďáčků, na prodej jsou dva pěkní samečci.
8.11. Díky výpadkům techniky se od poslední aktualizace nahromadilo mnoho nového.
1. - 4.11. proběhla v prostorách Muzea dětské kresby u pražského Staroměstského náměstí speciální výstava morčat. Naše barvy hájili jen černí američtí crestedi. Hector a Thor zvítězili ve svých kategoriích, výsledky všech našich reprezentantů naleznete zde.
Proběhla také aktualizace chovných zvířat, Oliver vom Pfälzer Wald a Urra z Westminsteru se přestěhovali do CHS Gantos, Amálka se stala zaslouženou "rentiérkou" . Čas letí a 27.11. tomu budou už 4 roky, co se v naší CHS narodil první vrh ušlechtilých morčat, a shodou náhod byla právě Amálka i tím prvním narozeným morčetem :). A protože vše jde stále kupředu, tak na stránkách přibyla naše nová generace (Blondie, Engela, Fantomas a Geischa) ze zářijových vrhů.
23.10. Máme nová mláďata po Queeny (červené američanky) a po Amálce (černé crestedy). Volná morčátka jsou v nabídce.
Hladký krémáček z Anglie, Artush, našel svůj nový domov v CHS Cavia Olympia.
14.10. Aktualizace prodeje.
9.10. V sobotu proběhla výstava morčat v brněnské ZOO, díky celodennímu vytížení jsem nestihla ani navštívit ZOO, ani udělat nějaké fotografie a to jsem se těšila, jak si udělám pěkný výlet spojený s výstavou. Tím pádem není na stránkách žádná reportáž z akce.
I ve velkém počtu přihlášených zvířat se naše morčata neztratila a získala pěkná ocenění. Během dne bylo předáno několik malých odchovanců do nových domovů, někteří až do dalekého Maďarska :). Prodej se tedy zúžil a nově je v nabídce 1,5 letý hladký krémový sameček dovezený z Anglie.
27.9. Přidán vrh po Klaudii. Aktualizovány byly také podzimní plánované odchovy a ještě byla upravena nabídka o dvě chovná morčátka.
23.9. O víkendu se konala prémiérová výstava morčat v Třebechovicích. Výsledky našich zástupců naleznete zde.
V úterý se bílé hlaďandě Yanette narodila dvě krémová mláďata . Aktualizací prošel i prodej morčátek, především byly doplněny rezervace a nová krémová hladká samička.
18.9. Prázdninové pobyty u samců mají své výsledky v podobě mláďat po Ingrid , po Gaby a samičky s neuvěřitelnou porodní váhou 175g po Angelině . Volná morčátka jsou v nabídce.
O víkendu proběhla výstava morčat a drobných hlodavců v Rychnově nad Kněžnou. Výsledky našich morčat najdete zde.
8.9. Přidány fotky mláďat po Uře a zároveň přibyli narození krémáčci po Dollores. Volná morčátka jsou v nabídce. Dnes přicestoval na krytí červený hladký sameček Yan von der Hermanssburg, za půjčení děkuji Míše Sadecké z CHS Pod stránskou skálou .
26.8. Telesto porodila v úterý tři červená mláďata. Volná morčátka jsou v nabídce. Kvůli časovému vytížení budou nově narozená morčátka po Uře přidána na web až koncem dalšího týdne. Aktualizovány některé fotografie chovných zvířat.
19.8. Máme za sebou další prázdninovou výstavu morčat, tentokrát v Blatné. Naši zástupci si vedli velmi dobře, jejich výsledky naleznete zde. Aktualizovány byly i plánované odchovy a každým dnem by se měla narodit mláďata po červených američankách.
12.8. V sobotu se konala výstava morčat v Kožlanech. Naše barvy hájili američané Harriette a Hector.
7.8. V těchto horkých dnech nastalo velké stěhování, kromě ještě malé Yolandy, jsou již všechna mimi morčátka u svých nových majitelů, Artush odjel na krytí krémových samiček do CHS Pod stránskou skálou , naopak z krytí se nám vrátila březí Dollores a s ní k nám nebo spíše k Yanoschovi, přicestovala černá dalmatinka z CHS Savonnier . Naše stádečko se navíc rozrostlo o krémovou angličanku Odettu. Aktualizovány byly plánované odchovy , dále byly doplněny termíny výstav a novou image dostala i stránka odkazů.
29.7. Zúčastnili jsme se ukázkové výstavy morčat ve Velké Losenici.
15.7. Arwen se narodilo jedno mládě - červená američanka.
5.7. V sobotu 30.6. se konala 1. výstava morčat v Pardubicích, naše morčátka se v početné konkurenci neztratila, jejich výsledky naleznete zde.
Minulý týden se narodili černí crestedi po Black Lady a Hectorovi. Po rodičích zdědili sytou černou barvu a krásné kulaté hlavičky, škoda, že nepodědili také plnobílé korunky. Volná morčátka jsou v nabídce.
27.6. Výstava Propet je za námi, naštěstí nenastala slibovaná tropická horka, takže všechna morčátka přestála tři dny zcela v pořádku. Pro naši CHS to byla výstava úspěšná nejen v oceněních našich reprezentantů, ale také v umístění všech našich odchovanců do nových domovů. Navíc se bílé hlaďandy Dollores a Yanette přestěhovaly do CHS Savonnier k anglickým crestedům v barvě buff, takže budou krémová morčátka a snad tam budou i nějací crestedíci :).
Červenou crestedí skupinu rozšířily dvě americké crestedky z CHS Westminster .
Večer po návratu z výstavy nás čekalo překvapení v podobě 4 červených mláďat po Annabelle. Volná morčátka jsou v nabídce.
7.6. Aktualizována nabídka morčat o chovnou americkou crestedku Quendy Cavia Bohemia, k odběru bude po odstavu mláďat.
29.5. V sobotu proběhla na výstavišti Flora v Olomouci 3. hanácká výstava morčat s posouzením, kterého se ujali Petr Tejml a Petra Švarcová. Vystaveno bylo přes 150 morčat a tentokrát i několik od našich polských sousedů. Naše morčata se ani v takto početné konkurenci neztratila, jejich výsledky naleznete zde.
Aktualizována byla chovná zvířata, u některých byly doplněny údaje, u jiných fotografie a některá se přestěhovala do kategorie rentiérů :).
Několik morčátek z posledních vrhů je již u svých nových majitelů, některá ještě čekají. Takže jestli sháníte společníka, koukněte do nabídky.
19.5. Černí crestedíci po Lady a Night Shadowovi. Volná morčátka jsou v nabídce.
12.5. Nové vrhy černých crestedů po Fioně , Winnie a Quendy . Volná morčátka jsou v nabídce.
1.5. Máme další morčecí miminka, tentokrát krémová po Yanette a Dollores . Volná morčátka jsou v nabídce.
26.4. Minulý týden se narodil dlouho očekávaný vrh po Tanye a hladkém "angličanovi" Artushovi. Bohužel porod provázely velké komplikace, které nakonec vedly k úhynu Tanyi. Mláďat se ujala Amálka, ale i přes její snahu se podařilo zachránit pouze krémového samečka. V dalším vrhu, který se narodil toto úterý večer, jsou červená morčátka po Queeny a Wataponovi. Volná mláďata naleznete v nabídce.
22.-24.6.2007 proběhne na brněnském výstavišti mezinárodní výstava morčat. Zájemci o účast si zde mohou stáhnout propozice výstavy a přihlášku .
15.4. Začátkem tohoto týdne se Amálce narodili tři černí crestedí samečci. Volná morčátka jsou v nabídce.
7.4. Narodila se první jarní mláďata a hned tři červeno-bílé "kravičky".
25.3. Včera jsem se zúčastnila výstavy morčat ve Velkých Pavlovicích. Výstava se zde konala poprvé, ale nebylo to vůbec znát. Pořadatelky vše zvládly na jedničku, příjemně strávený den kazilo pouze deštivé počasí. Posuzování se ujala Petra Švarcová, která nasadila velmi přísné, ale spravedlivé, hodnocení přítomných zvířat. Morčat nad 95 bodů bylo pomálu, o to mne ještě více těší výsledky mých morčat.
Zpět domů se vrátil Jason, který u nás pobýval na krytí bílých hlaďand, tak uvidíme, jak se zadařilo.
25.2. V pondělí se narodil vrh červených crestedů. Volná morčátka jsou v nabídce.
18.2. Včera se konala v Rychnově nad Kněžnou druhá letošní výstava morčat. Tradičně se jednalo o výstavu výborně organizačně zvládnutou, v příjemném prostředí. Kladné pocity jsou samozřejmě umocněny skvělými výsledky našich morčat, američanka Harriette vyhrála dospělé morče výstavy :). Výsledky ostatních najdete zde.
13.2. Od minulé aktualizace se nahromadilo spousta novinek, ve zkratce. Začnu "personálním" obsazením, Robin vom Eidertal se přestěhoval na Slovensko, počet morčat zůstává nezměněn díky novému krémáčkovi z Anglie, kterého mi dovezli Milan Mydlář a Hanka Drhovská. V sobotu se narodila dvě černá crestedí mláďata po Black Lady a Dastinovi. V neděli jsme si přivezli ze spřátelené CHS Pod Stránskou skálou saténového krémového cresteda Jasona na krytí našich bílých hlaďand, děkujeme za půjčení.
16.1. V neděli skončila první letošní výstava morčat, naši zástupci si vedli velmi dobře, jejich výsledky najdete zde. Dále byla provedena aktualizace našich chovných zvířat o nová mláďata, která zůstávají doma.
12.1. Tento víkend probíhá na výstavišti Lysá nad Labem výstava drobného zvířectva NÁŠ CHOVATEL 2007. Kromě morčat je k vidění velké množství králíků, holubů a drůbeže. Výstava je otevřena pro veřejnost v sobotu 9 - 17h. a v neděli 9 - 12h.
Prvním vrhem v roce 2007 jsou červení crestedi.
6.1. Provedeny drobné úpravy stránek a aktualizován prodej morčat.

**********

2006

21.12. Máme hlaďandy. Dollores nám dala krásný předvánoční dárek, dvě nádherné holčičky. Aktualizována nabídka morčat, volný zůstává již jen černý američánek.
16.12. Začátkem týdne se narodila nejprve mláďata po Winnie a druhý den přivedla Fiona na svět obříka , vážícího neuvěřitelných 175g. Volná morčátka jsou v nabídce.
12.12. Od pátku do neděle proběhla v německém Lipsku Evropská výstava drobného zvířectva včetně morčat. Pocity z této akce jsou opravdu rozpačité, jakákoliv výstava u nás je na organizačně vyšší úrovni než tato. Studená sprcha začala doručením vstupního listu z německé strany, kdy správně byla uvedena pouze dvě zvířata z pěti (peruánce opravdu nechovám), přejímka byla chaotická, žádný garant, který by se staral o informovanost právě přijíždějících vystavovatelů, některá z morčat již v úterý měla na sobě plíseň (američan ob jednu klec od nás), zima v hale a mnoho dalších potíží. Vše pokračovalo i při naší druhé návštěvě v neděli, kdy jsem za 8 euro vstupného viděla pouze prázdné klece a opravdu obrovskou frontu odjíždějících vystavovatelů (ještě před oficiálním koncem výstavy), kteří byli pouštěni pouze jedním vchodem, takže konflikty a i jinak skvělá nálada panovala až do doby odjezdu. Těšila jsem se jak udělám fotečky a nějakou reportáž z "vrcholu" výstavní sezony, ale nějak mi mé nadšení na místě vyprchalo. Z našich morčat byl nejúspěšnějším Night Shadow, který obdržel HV (jako u nás výborná) a i když se nevyhlašovala podobná cena, těšilo mne, že byl bodově nejlepším američanem :). Ostatní výsledky jsou sepsány na stránkách výstav.
Jedním z pozitivních okamžiků uplynulých dní je import pěkných červených crestedů a narození dvou SAMIČÍCH crestedek.
24.11. Máme dvě nová mláďata červených crestedů po Annabelle a Orlandovi. Volný je pouze sameček, je bez zálomků, s tmavou červenou barvou a sytým pigmentem. Více v prodeji.
16.11. Z CHS Elegans nám byl zapůjčen černý američan Dastin, děkujeme :). Nová aktuální fotka přibyla u nabízeného buffáčka a také u Yanette.
7.11. Po delší době způsobené kolapsem počítače a dat v něm obsažených, proběhla aktualizace stránek.
Z posledního vrhu zůstává volný již pouze buffový sameček. Doplněny byly také plánované odchovy.
Z CHS Savonnier k nám přicestovala bílá samička a protože ještě veškerá data a soubory v počítači nejsou hotovy, na stránkách je použita fotka ze stránek CHS Savonnier, v dohledné době bude samozřejmě samička přefocena :).
8.10. Máme další mláďata, tentokrát hladká v barvě buff a bílá.
5.10. Od čtvrtka do první říjnové neděle proběhla v pořadí již sedmá speciální výstava morčat. Každoročně se jedná o nejprestižnější českou výstavu, letos tomu nebylo jinak, navíc posuzování se ujal německý posuzovatel Dr. Christian Koch, takže žádné nadržování nepřicházelo v úvahu. Výstavy se zúčastnili samozřejmě i zástupci z naší CHS. Vystavena byla také naše morčátka ve vlastnictví jiných majitelů - Urica - nejlepší saténové morče výstavy ( CHS Pod Stránskou skálou ), Romance ( CHS z Cukrkandlu ), Raphaela a Quickie ( CHS Čertovo kvítko ), Winona ( CHS Elegans ) a Arlette ( CHS Westminster ). Děkujeme :).
Aktualizovány byly plánované odchovy, za zapůjčení černého anglického cresteda děkujeme CHS Savonnier .
21.9. O víkendu se konala Podorlická výstava morčat, je již tradicí, že rychnovští pořadatelé mají vše výborně připravené a na výstavě vládne příjemná atmosféra, která v našem případě byla ještě umocněna skvělými výsledky zástupců naší CHS.
V plánovaných odchovech přibyla nová spojení červených crestedů, zatím ale opravdu pouze předběžná, za zapůjčení samečka děkujeme CHS z Cukrkandlu.
12.9. V pondělí se narodila červená mláďata po Lady a Oliverovi. A opět se ukázalo, jak je chov američanů nevyzpytatelný. Ač oba rodiče dostatečně bíle "korunkatí", jedno z mimin je angličan :). Aktualizován byl prodej morčat a také plánovaný odchov , Angelina je 100% březí, takže počátkem října očekáváme světlé hlaďáčky.
23.8. Aktualizována nabídka morčat. Některá mláďata z posledních vrhů jsou již u nových majitelů, zbývající na ně teprve čekají. Kromě miminek jsou nově v nabídce také dva chovní samečci, oba úspěšní účastníci výstav.
14.8. V pátek se Fioně (černá američanka) narodili dva crestedíci. Volná morčátka jsou v nabídce.
1.8. Aktualizovaná nabídka mláďat o dva červené crestedy.
22.7. Jeden den - tři vrhy, to je bilance jednoho červencového úterka :). Nejprve porodila Amálka černé crestedíky, následovala Honey Bee a její coroneti a "plodný den" uzavřela Queeny s krásnými červenými mláďaty. Volná morčátka na vás čekají v nabídce.
8.6. Od minulé aktualizace se nahromadila spousta novinek. Konečně se nám narodily crestedí holčičky v barvě červené a černé :))). Volná morčátka jsou v nabídce.
Změny jsou i v našem morčecím stádečku. Raphaella (černobílá anglická crestedka) nakonec nezůstane doma, ale přestěhuje se do CHS Čertovo kvítko . Počet prasátek se však nesníží, protože z výstavy ve Frankfurtu nad Mohanem jsme si přivezli červenou americkou crestedku .
Aktualizací prošly též plánované odchovy . Čekáme hlavně červené a černé crestedy. Jestli se vám nějaké spojení zamlouvá, napište si o předběžnou rezervaci.
28.5. V sobotu se konala v pořadí druhá výstava morčat v Olomouci přímo na výstavišti Flóra. Organizátoři zvládli výstavu na jedničku :). Naše morčata se v početné konkurenci neztratila. Výsledky jsou sepsány na stránkách výstav. Na olomoucké výstavě bylo také vystaveno několik našich odchovů; Padmé ( CHS Savonnier ) zvítězila v kategorii mladých krátkosrstých, Night Moon ( CHS Fantom Chlum ) se stal druhým nejlepším mladým americkým crestedem a Urica ( CHS Pod stránskou skálou ) získala cenu pro nejsympatičtější morče. Všem vystavovatelům děkujeme za prezentaci našich odchovů :).
23.5. V neděli se nám narodila další krémová mláďata, pohlaví mimin již nemusíme vůbec kontrolovat, protože již několik vrhů je stále shodné (kromě jedné výjimky, která potvrzuje pravidlo :)). Takže se v odkazu můžete kouknout na fotky klučíků po Angelině a Dollores. Volná prasátka najdete v nabídce.
20.5. Byly dodány slíbené fotografie hlaďáčků. Všichni jsou opravdu krásní, mají kulaté hlavičky a obrovská ouška. No, mají být po kom :).
16.5. V sobotu jsme se zúčastnili již 4.ročníku výstavy v Náchodě. Po návratu na nás čekalo překvapení v podobě bílých a krémových hlaďáčků po Tanye. Fotky přibudou později.
Z předchozích vrhů jsou ještě volní dva černí crestedi a meriňáček, jejich nové fotky jsou v nabídce.
30.4. Naše stránky dostaly nový vzhled a trošku se změnil i obsah, nemoci morčat stále zůstávají v nezměněné podobě a časem přibudou i další témata. Největší změnu podstoupila stránka s našimi morčaty. Protože náš chov je postaven na chovných skupinách, nebudou již samci a samičky uváděny v celistvých "pásech", ale podle příslušnosti k jednotlivým barvám a plemenům. Myslím, že nový způsob bude přehlednější.
A nyní již k opravdovým novinkám. Na stránkách plánovaných odchovů přibyly nové páry, jestli Vás nějaké spojení zaujalo, napište, o jaké morčátko by jste měli zájem. Aktualizovaná byla též nabídka mláďat, neboť se ve středu Honey Bee narodili dva buff dlouhosrstí kluci .
18.4. Obě černé samičky porodily, máme tedy o 4 crestedíky více :), vrh po Fioně a po Else. Volní jsou pouze dva samečci, více v nabídce.
V sobotu se konala první výstava morčat v Hradci Králové, posuzování se ujala Petra Švarcová, která ohodnotila okolo 140 morčat, za to jí patří velký obdiv :). Výstava se opravdu povedla a již se těšíme na další ročník. Naši stanici reprezentovalo šest zástupců v kategorii hladkých, anglických a amerických crestedů. Všichni získali krásné bodové hodnocení . Vystaveni byli také naše odchovy, shodou náhod oba sourozenci, Wigo a Winona CB, jejich majitelům děkujeme za prezentaci :).
30.3. První jarní vrh je na světě, šest černých crestedíků rozšířilo naše řady :). Volná prasátka jsou v nabídce.
V polovině března byly vyhlášeny výsledky klubové soutěže CHOVATEL MORČAT 2005, naše CHS si od loňského ročníku o dvě místa polepšila a umístila se na vynikajícím třetím místě :).
12.2. První letošní výstava se konala v sobotu v Rychnově nad Kněžnou. I když se jednalo o premiérový ročník, výstava se povedla :). Z našich morčat se výstavy zúčastnil Robin a Harriette, která zvítězila v kategorii mladých krátkosrstých morčat. Výsledky zde.