Perseus Aurora

Perseus je krásný krémový saténový coronet :-). Přivezli jsme si ho ještě jako malinkého měsíčního drobečka a ubytovali jsme ho s Filagem. Pochází z chovatelské stanice v Olomouci Aurora ( http://www.odtrebcina.webz.cz ). Je to moc hodný klučík, tak doufáme, že se mu u nás bude líbit :-)

Nebyl mi ještě ani měsíc a už jsem začal být "akční" morčák. Teda na maminku Anetku. Mám ještě tři ségry, Pandoru, Penelopu a Plejádu. A tak jsem se přestěhoval k jinému spolubydlícímu. Pak jednou persikzačal ten zmatený den. Panička mě vytáhla a schovala do přepravky. Koukal jsem a nevěděl, co se děje. Po chvíli cestování jsem se dostal na nějaké hlučné místo, nádraží. Stačila chvilka a už jsem byl zas venku a opět jsem se ocitl v jiné přepravce. To sem koukal ještě víc. Pak to se mnou kodrcalo, to moji noví majitelé chodili po městě a prohlíželi si místní památky, dokud nám zase nejel vlak. Tam se mi líbilo, začal jsem i trošku vykukovat. Pak to zase začalo houpat. A to už jsem si myslel, že si trochu odpočnu. Zanedlouho mě zase vyndali a dali do výběhu s jakýmsi bílým velkým morčákem, Filagem. Začal tam běhat jako blázen, kolem mě, dokola, přes mě, tak jsem si řekl, že se taky zapojím. A zapojil sem se. Pak už jsme byli oba docela unavení tak nás dali do bydlení, kde bydlel Filago, naštěstí mě přijal i bez šarvátek :-). Pak jsme dostali ještě něco na zub a šli spinkat.

Prosinec 2007 - Po dlouhém boji nás v lednu Persík opustil. Nemůžeme bohužel říct, co bylo hlavním důvodem. Už před Vánocemi jevil známky nemoci, ač jsme se snažili mu dávat prášky podle veterináře, bohužel mu to nepomohlo. Bude nám mooooc chybět :-(

Potomci:

Jeremy Bellis
m: Corry Bellis
Jack Bellis
m: Corry Bellis
Jimmy Bellis
m: Corry Bellis
Klea Bellis
m: Felisima Bellis
Kipper Bellis
m: Felisima Bellis
Durago Eleonora
m: Hašlerka z Doubí
jeremy jack jimmy klea kipper durago
Diamant Eleonora
m: Hašlerka z Doubí
Faraon Eleonora
m: Hathor Bellis
Fortuna Eleonora
m: Hathor Bellis
Figaro Eleonora
m: Hathor Bellis
Oliver Bellis
m: Deny Bellis
Orfeus Bellis
m: Deny Bellis
diamant faraon fortuna figaro oliver orfeus
Odysea Bellis
m: Deny Bellis 
Penelope Bellis
m: Dicky Bellis
Porter Bellis
m: Dicky Bellis
     
odysea penelope porter      

Rodokmen - zde

564

273

8910

1112