Klea Bellis

Klea je bílá červenooká coronetka, která se narodila Feli a Persikovi 10. 3. 07. Už jako mimčo byla obrovská, dokonce větší než její bráška. Klea už od malinka byla velice akční. Bude z ni pěknej rošťák jako je její máma. Doufám, že si spolu budou holky dlouho rozumět, jelikož spolu budou sdílet společné bydlení. Alespoň, má Klea červený kukadla jinak by byla s mámou k nerozpoznání :-). (P)

Tak si to představte, co to muselo být. S bráškou jsem se tlačili v mámině bříšku a tak nás to už přestalo bavit. Po domluvě s bráchou jsme se rozhodli, že se podíváme ven. Nejlepší doba byla v noci, to nás nikdo nemohl otravovat ani rušit. Ale co se nestalo. Vzbudila se naše majitelka (to mi řekla máma) a šla se na mamču podívat. Prý ji šla zkontrolovat jestli je v pořádku. Chtěla jsem si ji pořádně prohlídnout, tak jsem na chvilku vykoukla z domečku a co se nestalo. Asi jak zjistila, že tam máma už není sama, tak nám domek vzal. To od ní ale vůbec nebylo pěkný. Jsme se s bráchou neměli kam schovat. Já začala chodit všude možně, aby mě nechytla, ale zrovna moc mě to teda nešlo a bráchovi to bylo prostě úplně jedno. Prý jsme byli obrovský překvapení, protože nemáme stejný kukadla jako máma. Prej vypadám jak malej upírek :-). Chvíli po tom co nám vrátila domeček, nás najednou začla chytat. To se mi ale vůbec nelíbilo. Pak mě postavila na židli a začlo přede mnou blejskat světlo. Máma mi říkala, že je to normální, ale asi s tím světlem moc velká kamarádka nikdy nebudu. Pak už nás konečně nechala spát. Asi za měsíc se odstěhoval bráška ke strejdovi Filágovi a pak jel k novým majitelům, já prej zůstanu doma. Teď bydlím jen sama s mámou občas ji pěkně pozlobím ale jinak si dobře rozumíme. Je s ní docela i sranda. Údajně jsem stejná jako máma, mě se to teda moc nezdá jsem ještě pořád menší, ale to určitě doženu :-). (P)

30. 8. Další rána přišla. Po radostném zjištění, že Klea nečekaně zabřezla s Filagem, na nás čekalo druhé, o to horší. Klea potratila 4 nedovyvinutá miminka, chyběly jim tak 2 týdny. Poté byla smutná, ale za pár hodin už zase pobíhala a žrala. Za dva dny nás ale opustila :-(  Je nám to moc líto :( ...

Potomci:

Tutuša Bellis
o: Meny Štěch. Pok.
Theodor Bellis
o: Meny Štěch. Pok.
Aida Bellis
o: Uragán Falcon
Arwen Bellis
o: Uragán Falcon
   
tutusa theodor aida arwen    

Rodokmen - zde

56

234