Iberis Bellis

Iberisek je nádherný krémový coronet saťénák, který se u nás narodil 26. 1. 2007. Byl pro nás opravdovým překvapením :-). Narodil se Pie a Czertíkovi, tudíž je to vnouček Buckyho a Kiki. Na první pohled se mu nedalo odolat :-)iberis

Tak mě pověřili, abych Vám něco napsal o tom, jak jsem se dostal do naší morčecí bandy. Tak tedy, začalo to nápadem dát dohromady mamču Piu s tátou Czertíkem. Můj vznik tedy začíná u nápadu, hezké že? :-). Vlastně si všichni přáli, aby se povedlo nějaké pěkné vnouče po dědovi Buckym. Tak jsem si řekl když už, tak už. No teda, ještě neřekl. Tak abych nepřeskakoval, Czertík přijel na námluvy a byl nějaký ten pátek s Piou. Po dvou měsících od připuštění jsem se začínal ozývat v bříšku. Ale to jsem byl ještě táákhle prťavej. Ale po měsíci. Všichni si mysleli, že jsme tam uvnitř dva. To bylo překvapení, když našli jednoho obra :-). No ano, prej jsem byl na poměry docela velikej. Vlastně, při porodu jsem vážil 148g, což je prý úctyhodná váha. Mamča je super pohodářka, já jen seděl, koukal, vstřebával nový prostředí a ona pojídala seno opodál. Tak jsem si řekl, zkusím to taky. Ale zatím jsem zůstal u myšlenek. Tělo velký, ale nohy mě absolutně neposlouchali. Asi jsem chodil dost legračně. Nono, každému to hned nejde. Zato druhý den, to byly fofry! Nožky se náhodou parádně hoděj a jde s nima podnikat tolik věcí :-). A seno už jsem taky zkusil. V jednom týdnu jsem vážil 250g a všem jsem připadal jako měsíční mimčo :-)

Iberisek 2. 6. 2010 svůj dlouhý boj nakonec prohrál :-( Nemohu však napsat vzdal. Do poslední chvilky měl vůli silnější než tělíčko. Poslední noc ještě sebral všechny síly, vstal a po pohlazení naposledy zavrkal :-( Za svůj život splodil spoustu potomků, které se ve světě určitě neztratí. Bude se nám po něm velmi stýskat.

Potomci:

Bellis Bonanza
m: Charlota Bellis
Benji Bonanza
m: Charlota Bellis
Amálka Bellis
m: Estefanie Metr.
Drakula Bellis
m: Estefanie Metr.

Charlota E. Bonanza
m: Eleonora Bon.

Chambawamba Bon.
m: Eleonora Bon.
bellis benji amalka drakula charlota chambawamba
Chesterfield Bon.
m: Eleonora Bon.
K z Blan. podhradí
m: Elis z B. podhradí
Kulíšek z Blan.pod.
m: Elis z B. podhradí
Jakoubek z B. p.
m: Amálka z B. p.
Danny Darling of F.
m: Arwen Bellis
Dudly Darling of F.
m: Arwen Bellis
chesterfield k kulisek jakoubek danny dudly

Rodokmen - zde

111415

161213

8910

567

234