Felisima Bellis

Felisima Bellis je krásná bílá modrooká coronetka. Je to dcerka Deny a Vildy :-). Je to rošťák stejně jako rodiče :-). Když se narodila, vážila 91 gramů. Ale tuto váhu během pár dnů vylepšila :-)). Už nám krásně roste a za chvíli z ní bude krásná velká slečna :-)

Bylo to 21. 5. 06 kdy jsme se rozhodli spolu s bráchama, že už bysme se konečně mohli podívat, jak to felivypadá tam venku. Mámě se tam nejspíš líbí, tak to musíme omrknout taky. No a já jsem tu celou výpravu řídila. Klukům se do toho asi moc nechtělo, a tak jsem šla jako první. Když jsem vykoukla ven, nevěděla jsem, na co se dřív dívat. To víte, takových nových věcí! Máme mě stále olizovala a čistila, tak jsem to začala omrkovat, až se řítil první brácha. To bylo něco. Nenechala jsem na sebe moc čekat a začala ťapkat světem. Teda ťapkat. To víte, moc mi to nešlo. Ale co byste chtěli, dyť jsem byla na světě jen nějakou tu minutku :-). Ale byla jsem šikovná, opravdu. Bráchové to taky okoukli. Pak jsme si říkali, že bysme si měli udělat pauzu a trochu se na to zkoumání vyspat. Máma byla pro. No, spaní netrvalo dlouho a šlo se na výzvědy :-). Docela se nám to líbilo, plno voňavého čehosi zeleného a máma nablízku. Co víc si přát. První dny a vlastně i ty následující byli parádní :-). No a pak po měsíci už z nás byla máma unavená a tak jsme se vydali do nových domovů. Ferda říkal, že pojede kamsi do Ústí nad Labem, prej dálka, ale že to bude fajn. No a Filago že půjde se mnou. Je, teda vlastně byl z nás nejmenší. Ovšem už to nejspíš nebude brzy pravda :-). Je to chlap. Tak teď bydlím u Pavlíny v Pardubicích. Zatím v klícce, ale už se pro nás staví nějaké luxus bydlení, tak se těším :-)

Felí 10. 7. zemřela, tři dny po potratu (6. 7.) třech nedovyvinutých miminek :-(. Důvod není známý, přeléčení proti kokcidiím před připuštěním proběhlo. Nedalo se už nic dělat a Felí už jsme nedokázali nijak pomoct. Je nám to moc líto, nezapomeneme :(

Potomci:

Klea Bellis
o: Perseus Aurora
Kipper Bellis
o: Perseus Aurora
       
klea kipper        

Rodokmen - zde

101112

789

456

23