Deny Bellis

Deny je bílá modrooká coronetka. Narodila se u nás 19.7.2005 v ranních hodinách Kikince a Menymu :-). Jako mimčo se narodila největší a také první. Vyniká svojí obratností a dovedností :-). Po Menym zdědila velký talent na skákání a lození a stejně jako Kiki je malá rošťanda Je také velmi čiperná a hravá. deny

Dlouho, dlouho jsem se schovávala v mámině bříšku. 19.7. už mě to ale spolu s bráchou a ségrou přestávalo bavit a tak jsme se rozhodli okouknout okolní svět. První minutky byly opravdu zvláštní. No představte si, že po vás někdo za takovou chvilinku chce, abyste se naučili chodit, pít a hlavně prát se se sourozencema o mlíčko.  Také jsem zjistila, že mamina zvenku vypadá úplně jinak. A všechny ty velké osoby, co nás pozorovali, říkali, jak si jsme spolu podobní. Možné to je, ale posoudit to nedokážu. No a pak přišly ty skvělé dny plné honiček, schovávanek a rošťáren. To bylo radosti, když jsem se naučila lézt do jesliček plných senem, tak že mě nikdo nemohl najít. No a ještě předtím jsme začala skákat na domeček. No posuďte, na moji velikost, jsem opravdu šikula :-). A to my bylo něco přes dva týdny. Samozřejmě, že jsem to pak musela naučit i bráchy a ségru. Velké osoby stále tvrdí, že rostem jako z vody, a na měsíční morčátka jsme opravdoví obříci. Ještě aby ne, když jsem se narodila, vážila jsem přes 100g, a to už je pane pěkná váha.

27. 11. 2010 - Bohužel nás před necelým týdnem nečekaně opustila Deny :-( Den předtím ještě běhala a pozorovala dění ze stříšky. Ovšem už déle se na ní podepisoval věk, byla menší a hubenější. Ovšem divoška až do konce, nic jí neubralo na energii. Neměla žádné příznaky nemocí, jen sem ji jednoho dne našla spící. Bude se mi moc stýskat, strávila s námi 5 a půl roku a za tu dobu nám přirostla k srdci..

Potomci:

Felisima Bellis
o: Wilém od Grácie
Fergus Bellis
o: Wilém od Grácie
Filago Bellis
o: Wilém od Grácie
Hathor Bellis
o: Wilém od Grácie
Herry Bellis
o: Wilém od Grácie
Hádes Bellis
o: Wilém od Grácie
felisima fergus filago hathor herry hades
Oliver Bellis
o: Perseus Aurora
Orfeus Bellis
o: Perseus Aurora
Odysea Bellis
o: Perseus Aurora
Ybi Bellis
o: Jimmy Bellis
   
oliver orfeus odysea ybi    

Rodokmen - zde

1185

12139

1067

234