Bady von Maharani

Bady je nádherný celočerný hladký samec s vlohou pro chov dalmatinů importovaný z Německa. Je to velký zvědavec a nebojsa. Moc rád se mazlí a k morčecím slečnám je opravdový gentleman :-)

Byl to normální den jako každý jiný. Chroupal badyjsem seno a zlobil s klukama. A tu najednou byl nějaký velký ruch. Nevěděl jsem oč jde, když tu se u nás objevila chovatelka a začala mě chytat. Moc jsem ji nezlobil a nechal jsem se. Netrvalo dlouho a získával jsem obdiv všech v místnosti. Poté mě dali do jakési přepravky - to jsem koukal. A šup se mnou do auta. Vedle mě byla ještě jedna flekatá morčice, ale to víte, měl jsem jiné starosti, třeba jak nejlépe si lehnout, nebo jak nejlépe okousat okurku. A pak to začlo drncat a drncat. No téda řeknu vám, drncalo to pěkně dlouho. Prvně jsem byl zvědavej a sledoval celou situaci, ale brzy mě to přestalo bavit, tak jsem zalehl a odpočíval. Po dlouhé době (cca 10 hodin) se to zastavilo a někdo mě vynesl ven. Ani nevím jak, ale dostal jsem se do nové ubikace. Čéče fakt dobrá! Moc se mi tam líbilo, prozkoumal jsem to, prolezl co se dalo, vrněl, pak jsem si stoupl a sledoval okolí. Jsem opravdový zvědava a ani na mě není moc znát, že mám za sebou tak dlouhou cestu :-)

19. 8. Zcela nečekaně  nás opustil náš neodlučitelný pár Gigí s Badym :-(( Bady už nějakou dobu trpěl na ulomený přední zoubek, avšak potravu jsme mu strouhali, a dokonce dokázal křoupat i pásky tvrdé mrkve, takže brousil i stoličky. Jednoho dne sem se však probudila a Bady ležel hlavou k rohu, Gigí vedle něj. Bady byl apatický, a bylo vidět, že je zle. Gigí byla v pořádku, ale na krok se od něj nehla. Za pár hodin přes všechny snahy Bady zemřel :-( Gigí s ním ležela do posledního okamžiku. Pak se její stav rapidně zhoršil a druhý den nás opustila i ona :-( Bylo to hrozné. Naštěstí nepřišli do kontaktu s jinými morčaty, pokud by to bylo něco infekčního. Ostatní vypadají (zaťukávám) v pořádku. Je mi to moc líto, byli to moji první hlaďáčci se skvělou povahou. Byli na sebe tak fixovaní, že jsme si říkali, až jeden odejde, bude zle i druhému. Nikdy nelehávali zvlášť, vždy spolu. Bydleli spolu pak neustále, když Gigí už nemohla zabřeznout. Dožili se něco málo přes 4 roky. Budeme na ně vzpomínat ...

Potomci:

Methisa Bellis
m: Ginger von Mah.
Mellisa Bellis
m: Ginger von Mah.
Markus Bellis
m: Ginger von Mah.
Maischella Bellis
m: Ginger von Mah.
Erie Písk. doly
m: Desdemona C.P.
Eureka Písk. doly
m: Desdemona C.P.
methisa mellisa markus maischella erie eureka
Easton Písk. doly
m: Desdemona C.P.
Edison Písk. doly
m: Desdemona C.P.
Beniamino Rugant.
m: Aféra Rugantino
Bellissima Rugant.
m: Aféra Rugantino
Bartolomeo Rugant.
m: Aféra Rugantino
Bonifacio Rugantino
m: Aféra Rugantino
easton edison beniamino bellissima bartolomeo bonifacio

Výstavy

Rychnov 16.-17. 9. 2006 93,5 b
Náchod 13. 5. 2006 92,5 b
Hradec Králové 15. 4. 2006 95,5 b
Rychnov 11. 2. 2006 93,5 b

Rodokmen - zde

234