Arabela od Ajušky

Z 3. Hanácké výstavy morčat, která se konala 26. května 2007, jsem si přivezla nový přírůstek do naší chovatelské stanice. Jde o nevěstu pro Benyho (Beniamino Rugantino). Je to krásná černá hladká samička Arabela od Ajušky (www.ajuska.unas.cz). Jelikož jsme se s majitelkou nesetkali, dostali jsem k Arabelce úžasný průvodní dopis. :-) . Teď bydlí s třemi spolubydlícími – Klea, Lexi a Katie. Ze začátku to vypadalo hrozivě, ač byla Arabelka nejmladší všechny pěkně prohnala, ale už jsou spolu velký kámošky.arabela

V sobotu jsem se vydala na dlouhý výlet. Prý budu dána novým majitelům do Pardubic, kde na mě čeká do budoucna můj ženich. To že žádného chlapa ale nechci, asi nikoho nezajímá. :-) . Bude toteda ale dlouhá cesta, to vám řeknu. No snad to nějak zvládnu. Prvně jsem cestovala s Bárou, s ní jsem dorazila až do Olomouce na výstavu, kde jsem byla předána konečným majitelům. Jen co si mě moje majitelka vzala, tak jsem ji pěkně zašpinila tričko :-) ani se na mě moc nezlobila. Sice jsem byla špinavá, ale zato byla pěkně navoněná. Prvně jsem ji chtěla utýct rychle pryč, ale rozmyslela jsem si to. Když si mě všichni začali prohlížet, tak jsem všem ukázala, co umím. To teda všichni koukali, protože umím perfektně stříhat ušima. Strašně mě to baví a pobavila jsem i všechny okolo :-). Pak mě dali zase do další přepravky. Navečer jsem cestovala vlakem. To vám řeknu, bylo to něco. Pořád to drncalo, hluk a k tomu ještě bouřka. Naštěstí nás tam morčat bylo víc a tak jsem se nemusela bát. Dokonce jsem se vezla i na klíně. Po dlouhé cestě jsem se dostala do nového domova. Byla jsem narychlo seznámena se svými novými spolubydlícími – Kleou, Lexi a Katie. Všichni jsou mladší než já, ale nenechám si od nich teda nic líbit a dala jsem jim to hned najevo. Všechny jsem pěkně prohnala. Lexi je teda pěknej strašák, ale Klea se mě nebála ... Katie je z nás nejstarší, a ta si se mnou nechce ani moc hrát, ale s Kleou a Lexi je opravdu sranda. Teď si spolu dobře rozumíme a pořád si spolu hrajeme. Pár dní po nastěhování jsem byla vystavena foťáku. Klea i Lexi mě před ním varovali, ale nakonec to nebylo tak strašný a svoji kariéru modelky jsem zahájila skvěle.  (P)

12. 7. nás náhle opustila Arabelka od Ajušky. Když jsem přišla z práce domů, už jsem ji našla ležet ve výběhu a už jen těžce oddechovala. Netrvalo to dlouho (cca 5 min) a zemřela :-(. Těžko říct, co mohlo být příčinou. Možná špatně snášela velká horka, kdo ví. Bude nám strašně moc chybět, byl to náš ojedinělej "buřtík". (P)

Potomci:

Sabrina Bellis
o: Beniamino Rug.
Sebastian Bellis
o: Beniamino Rug.
Connie Bellis
o: ClipClap Cajamar.
Cody Bellis
o: ClipClap Cajamar.
   
sabrina sebastian connie cody    

Výstavy

1. Pardubická výstava 30.6.2007 95,5 b

Rodokmen - zde

111213

8910

567

234