Žluto-červená řada

červená
amber
oranžová
zlatá
buff
šafránová
krémová
ice cream
bílá tmavooká
bílá červenooká

Informace jsou z velké části čerpány ze Standardu plemen a barevných rázů morčat (verze k 1.1.2016) dostupného volně ke stažení na webových stránkách www.rodent.cz.

Červená

U červené se cení co nejsytější a nejtmavší odstín mahagonové barvy. Uši a tlapky mají mít tmavý až černý pigment, oči jsou tmavé. Nejčastější chybou je světlá červená. Mláďata mají jinou barvu než později v dospělosti.

cervenacervenacervena

 

Amber

Amber je novinkou ve standardu morčat roku 2016. Je charakterizována jako jantarová barva s tmavýma očima. Chodidla, drápky a uši jsou zbarvené antracitově.

 

Oranžová

Oranžová morčata mají tmavě oranžové zbarvení srsti. Uši, chodidla i drápky by měly být zcela bez pigmentu, oči jsou tmavé, ohnivé. U takto zbarvených mláďat se barva v dospělosti mění.

oranzovaoranzovaoranzova

Zlatá

Zlatá má stejně jako oranžová tmavě oranžové zbarvení srsti. Uši, chodidla i drápky by měly být zcela bez pigmentu, oči jsou však (narozdíl od oranžové) červené. U takto zbarvených mláďat se barva v dospělosti mění.

zlatazlatazlata

 

Buff

Buff má okrové zabarvení srsti. Nesmí být moc světlé ani načervenalé. Pokožka by měla být zcela bez pigmentu, oči mají tmavou až ohnivou barvu.

buffbuffbuff

 

Šafránová

Šafránové morče má (stejně jako buff) okrové zabarvení srsti. Uši, chodidla i drápky jsou zcela bez pigmentu, oči mají červenou barvu.

safranovasafranovasafranova

 

Krémová

Krémové morče má mít co nejsvětlejší (téměř až slonovinovou) krémovou barvu. Uši, chodidla i drápky jsou zcela bez pigmentu, oči mají tmavou, ohnivou barvu.

kremovakremovakremova

 

Ice-cream

Ice-cream má mít co nejsvětlejší (téměř až slonovinovou) krémovou barvu. Uši, chodidla i drápky jsou zcela bez pigmentu, oči mají červenou barvu.

ice-creamice-creamice-cream

 

Bílá tmavooká

Bílé zbarvení má být čistě bílé bez nádechu jiné barvy. Uši, chodidla i drápky jsou zcela bez pigmentu, oči jsou tmavé (ohnivé, tmavé nebo modré).

bila_tmavookabila_tmavookabila_tmavooka

 

Bílá červenooká

Bílé zbarvení má být čistě bílé bez nádechu jiné barvy. Uši, chodidla i drápky jsou zcela bez pigmentu, oči jsou červené.

bila_cervenookabila_cervenookabila_cervenooka