Tuněchody

Asi tak po sto letech jsme se vydali na malou jednodenní Tischschau výstavu, respektive expozici morčat pořádané na výstavě králíků, holubů a drůbeže v nedalekých Tuněchodech, kterou organizovala Eliška a Adéla z chovatelské stanice Eleonora. Teda abych tolik nepřeháněla, nebylo to sto let, ale čtyři roky :-) Na výstavu jsme vyrazili s Marshmallownem, který sice nebyl ve stoprocentní výstavní kondičce, ale jelikož byla předpokládaná malá účast dlouhánů a jednalo se především o expozici, tzn. ukázat šiřšímu okolí různé druhy morčátek, nemohl tam chybět. Nakonec tam byl jako jediný rovnosrstý dlouhosrsťák. Expozice se zůčastnilo cca 35 morčat, převládalo plemeno hladké, crestedi a US teddy, ale objevili se zde i naháčci a lunkarye. Posuzovala Denisa Vítková a překvapením bylo i premiérové posuzování Elišky Poláčkové. Pro morčátka a jejich majitele bylo připraveno několik cen.

Marshl si vedl dobře a získal pěkných 95 bodů od Elišky a 94,5 bodů od Denisy Vítkové. Jak už jsem zmínila, nebyl v plné kondici, řidší srst a natržené ouško udělalo své. Chovatelské přednosti ale má, a to je pro mě momentálně hlavní. I tak ale 95 bodů považuju za hezký výsledek. Během posuzování jsme pár chlupáčů nafotili. Jelikož jsme na výstavě byli i s našimi dvěma dětmi, jeli jsme do Pardubic na oběd a já se pak vrátila až na konec výstavy, který byl už po třetí hodině.

Celkově šlo o velmi příjemně strávený den a já jsem ráda, že jsem se mohla tak trochu nakouknout zpátky do výstavního světa morčat. Forma Tischschau, která je v ČR stále častější, pro mě nadále zůstává nepřitažlivou. Je to sice pohodlné, ale pro návštěvníky to prostě není ono. Většina vystavovatelů se snaží a vybírá přepravní boxy tak, aby morčátka bylo vidět, ale klec to zkrátka nenahradí. Ale třeba se v Tuněchodech jednou objeví, kdo ví? :) Další pro mě novinkou bylo nošení vlastních morčat k posuzování. Opět rozumím výhodám, ale bohužel tím padá veškerá anonymita posuzovaných morčat, což považuju za negativum. Nutno podotknout, že to nebyla pravidla jen pro tuto expozici, ale takto dnes výstavy fungují běžně. Každopádně každé takové akci fandím, návštěvnost výstavy byla velká a tak i morčátka určitě získala nové fanoušky. Držím holkám palce a budu se těšit třeba zase příští rok :)

161719

182021

222324

252627

282932

33830

3112

345

679

101112

131415

343536

3738