Třebechovice pod Orebem


Ve dnech 3. - 4. 4. se konala premiérová výstava morčat v Třebechovicích. Jelikož toto městečko je od Pardubic 30 minut cesty, naše rozhodování netrvalo dlouho. Výstava byla sice dvoudenní, ale její pojetí bylo netradiční.
V sobotu byla vystavena, ohodnocena a oceněna dlouhosrstá plemena, druhý den v neděli pak krátkosrstá. Na každý den připadlo cca 80 morčátek. Objevilo se zde také pět mazlíčků a nějací ti chluguccipáčcci na prodej. Nechyběl ani stánek s chovatelskými potřebami (u kterého jsme mimochodem opět neodolali) a s předměty s motivem morčat. Na uvítanou každý vystavovatel dostal tasku se zrním, senem, a perníčkem. Posuzování se ujal Helmut Sakac z Rakouska podle evropského standardu. Hodnocení tak bylo zase velmi zajímavé a jedinečné. Dbalo se hlavně na kvalitní korunky u coronetů, správné umístění a velikost středu, otevřenost atp. Kvalita srsti byla kontrolována hlavně na zádech, kde jak víme, je asi nejproblematičtější partie :-) U kudrnáčů se více dbalo na kvalitní lokny a kudrlinky. Ocenění výherních morčat bylo více než bohaté. Rozhodně klobouk dolů před tolika velikými a krásnými poháry, to se jen tak nevidí. Bylo skoro více ocenění jak morčátek :), takže dostával šanci doslova každý. Jelikož se dodrželo rozdělení v každém plemeni do tří skupin, a to baby, junior a adult, přičemž minimální počet v kategorii byl tři - což byl počet ocenění - stávalo se, že v některých plemenech se stačilo zúčastnit, získat minimálně 93 bodů a pohárek byl doma :-) Jinak vše probíhalo naprosto bez problémů, atmosféra perfektní. Závěr výstavy byl plánován už na čtvrtou hodinu, a byl také precizně dodržen, což vystavovatelé vždy ocení. Žádné čekání, výstava tak utekla mžikem oka a my si ji moc užili. Zkrátka a dobře, jednička s hvězdičkou a budeme se těšit na další ročník :-)

Na výlet jsme se vydali s Verčou z chs Aurora a s Eliškou z chs Eleonora. Měla s námi vyrazit i Janča z Bonanzy, ale ta bohužel onemocněla. Přihlášena jsme měli morčátka dvě, a to naše odchovance Gucciho a Haidu,. Haida se ale potvůrka na poslední chvíli pěkně okousala a její srst zmizela kamsi do neznáma. Je to velká škoda, věříme, že by měla šanci na pěkné body. Takže jsme nakonec vyjeli jen se samotným Guccim. Ten je ještě ve fázi růstu, takže se nám tak nějak protáhl celý i s hlavičkou :-) ale jen co přestane růst do délky, dožene určitě i ten druhý rozměr. Velmi mile nás překvapil a získal výborných 95,5 bodů, takže si tím získal svou již druhou kartičku čekatele a k naší velké radosti i umístění 3. nejlepšího coroneta juniora. Získal tak krásnou medaili, diplom a něco dobrého k snědku. O jednu tyčinku si doslova řekl hned jak přijel domů a jako kdyby to věděl, s hrdostí se do ní pustil :-)

123

456

141516

171819

363738

879

101112

132021

222324

252627

282930

313233

343539

404142

434445

464748