Rychnov nad Kněžnou

I letos jsme navštívili v tomto roce první výstavu v Rychnově nad Kněžnou. Kapacita byla plánována na 200 morčat, takže přítomná stovka nás opravdu překvapila. Zájem o tuto výstavu pomalu ale jistě klesá. A tato tendence má své důvody.. Prostory už nám byly důvěrně známé. Klece parádní a hezká výzdoba k aktuálnímu ročnímu období. kawPosuzování se ujala Andrea Kroftová (dlouhosrstí) a Denisa Vítková (krátkosrstí). Když však narazím na ocenění, musím být chtě nechtě kritická. Plaketky byly moc hezké, to ano. Bohužel však hodně scházeli sponzoři, kteří na ostatních výstavách poskytují spoustu pěkných cen. První místa čekala plaketka a balení asanu, pro druhá a třetí místa diplom a některým tyčky od darwinu. Předávání bylo opět chaotické a tak každý dostal, na co se zrovna vzpomělo :-) Některé třetí místo dostalo tyčinky dvoje, některé nedostalo ani jedny. Kokardy, které jsou vidět na fotkách, nakonec nedostal nikdo. Po vyhlášení a rozloučení zůstaly ležet na stole. To bylo hodně zvláštní.. Když se však vrátím zpět k výstavě samotné. Přejímka probíhala docela rychle. Počet necelých 90 morčat měly na starost dvě posuzovatelky, takže to bylo raz dva. Ani jsme se nenadáli a bylo posouzeno. Velkým plus tedy bylo včasné skončení výstavy. V prvním patře byla umístěna výstava potkanů a ukázka ostatních hlodavců a králíků. Náš největší obdiv si získal křeček zlatý, který neúnavně panáčkoval na vše, co se mihlo kolem :)

My na výstavu vyrazili s Kawem a Lilli. Lilli, ačkoliv byla už připuštěná, s Uragánem ne a ne zabřeznout. A jelikož její srst byla každý den hezčí a hezčí, nakonec vyjela s námi. Ještě se vešla do kategorie junior, takže by byla škoda to nezkusit. 37Navíc když byla v takové kondičce. Kaw se v necelých třech měsících zařadil do kategorie baby, ale je to už obřík. Roste do krásy, a to doslova. Do třetice s námi měl jet i výstavní profik Gucci, ale týden před výstavou si poprvé v životě okousal srst. Asi to tušil a na výstavu se mu zkrátka nechtělo. V Rychnově nám čas utíkal rychle. Chvíli jsme strávili v hospůdce v přízemí a nemalou chvíli v místní pizzerii na náměstí, kterou můžeme jen doporučit :-) Lilli i Kaw mi udělali obrovskou radost. Lilli překvapila svým bodovým ohodnocením 96,5 bodů. Dosáhla tak na svou druhou kartičku s opravdu krásnými body. A kdyby se kategorie nesloučila s adulty, pyšnila by se třetím místem v plemeni :-) Kaw získal 96 bodů a stal se tak 2. baby šeltie. A když jsme trochu popátrali po dalších dlouhých baby, zjistili jsme že si vybojoval i 2. nejlepší dlouhosrsté baby. To je opravdu krásné. Konkurence byla silná, o to víc umístění potěší :-) Těšili jsme se tedy na vyhlašování, které nás následně zklamalo. Kaw za 2. místo v 38plemeni získal diplom a pytlík darwin tyčinek a za 2. místo v dlouhých už jen diplom. Navíc se Kaw na výstavě dočkal až tří jmen. V katalogu bylo jeho jméno "Morče", na kartičku šampiona dostal jméno Wiliam a nakonec na diplomu je uvedený jako Cavabata. Jeho pravé jméno však zní Kawabata :-)
Na výstavu jsme vyrazili i s Ramirou, která se nechystala do výstavní klece, ale na krytí. To bylo domluvené s chs Dandelion. Bohužel k našemu zklamání si Ramiru odvezli a odpoledne se nám vrátila, že prý dává samečkovi co proto. Se samečkem byla ještě jedna samička, takže předpokládáme, že se holky trochu poštěkaly a sameček si je nedokázal srovnat. Někdy chovným párům nebo skupinkám trvá, než si na sebe zvyknou.. Ale tak nakonec jsme si Ramiru tedy vzali zpět. Štěstí nám ale přálo a na výstavě jsme potkali Evu Hruškovou, která nám nabídla krytí svým Loretem. Toho jsme už z výstav znali, a tak víme, že se po právu pyšní titulem šampion. Je to červenobílý coronet, který to se slečnami umí :-) A tak ještě jednou moc děkujeme Evě, že se Ramiry ujala a budeme věřit, že se Loretovi zadaří.

123

456

789

101112

131415

161718

192021

222324

252627

282930

313233

343536