Praha - 11. speciální výstava


Při příležitosti předání Jamalla nové majitelce do CHS Aciášek, jsem navštívila 11. Speciální pražskou výstavu. Jako minulý rok se opět konala v pěkných prostorách Toulcova dvora. Na výstavě bylo možné shlédnout až 300 výstavních morčátek všech plemen a barev i od zahraničních vystavovatelů (Německo, Nizozemí, Polsko i Slovensko) . Mě samotnou nejvíce zaujaly rozety, které nejsou nikde jinde moc k vidění a tam byly opravdu moc pěkné. Na většině morčatech už byla vidět únava, a tak jen polehávala a některá i spala. Bylo vidět, že se tam mají dobře, jelikož některá (většina) měla v klecích tolik sena, že nebyla ani vidět :-). Spousta sena v klecích bylo plusem pro morčátka, ale velkým mínusem pro návštěvníky. Dále zde bylo k vidění opravdu spousta skinníků, kteří byli vystaveni ve vlastních boxem. Jen škoda, že do hodně boxů nebylo též skoro vidět a tak jsem si prohlídla pouze ty na krajích. Na výstavě samozřejmě nechyběli ani mazlíci, ani velký výběr morčátek ke koupi (sama jsem jednomu opravdu hodně odolávala :-)).  Jelikož jsem výstavu navštívila až v sobotu, viděla jsem posuzování skinníků, kteří byli ten den na řadě. Skinníky posuzoval polský posuzovatel Mateusz Kozuch. Bylo pěkné posuzování sledovat, jelikož sám posuzovatel se snad s každým skinníkem "pomazlil".  Jak už to bývá, ani na této výstavě nechyběl nějaký ten obchůdek jak už s upomínkovými předměty s motivem morčat, nebo s krmivem a dalšími potřebami pro domácí mazlíčky. Ani já jsem neodolala a jako vždy koupila nějakou tu dobrůtku.
Samotná výstava byla jinak povedená. Výherní morčata nebo spíše majitelé :-) se mohou těšit na spoustu krásných pohárů a ještě více cen v podobě sponzorských darů. Opravdu velkým plusem letošní výstavy vidím nápad online přenosu posuzování. Je fajn, že i ti co nemají možnost se výstavy zúčastnit a trávit celý den na výstavě, ji mohou sledovat a komentovat na internetu.
Velkou radost nám udělala účast malé Barbie Cavia Canis, která se narodila Slečně Sličné nakryté naším Guccim Bellis. Vystavovala ji zde chs Morumotto, která získala díky Barbie cenu nejlepší baby šeltie :-) Moc velká gratulace, jsme na Gucciho pyšní :-) (P)

123

456

789

1012

345

678

91011

121314

151617

181920

212223

242526

2728