7. Pardubická výstava

Tak a je to za námi. Sedmý ročník naší výstavy v Pardubicích, která se i letos těšila velkému zájmu. Abych vzala vše popořadě, začnu u samotných přihlášek na výstavu. Přihlášky byly spuštěny ve 20:00 a kapacita byla do pěti minut naplno obsazená a na čekačce čekala další stovka morčat. Částečně byla obsazena našimi pomocníky už před spuštěním registrace, avšak jednalo se zhruba o čtvrtinu. Každý organizátor výstavy by nám určitě dal za pravdu, že bez pomocníků výstavu udělat nelze. Jsme výstava malá a navýšit klece pro nás není tak snadné, jak se může zdát. Je pravdou, že čtvrtý rok jsme dělali výstavu kvůli velkému zájmu dvojnásobně velkou, museli jsme ale přizvat posuzovatele z Polska a dopravit a připravit dvojnásobný počet klecí, to už byla docela fuška. Proto jsme se rozhodli zůstat u malé výstavy. Letos se dokonce ve stejné datum konala ještě výstava ve Velvarech. Na druhou stranu nás ale zájem opravdu velmi těší a jsme rádi, že k nám lidé rádi jezdí. A jak bylo řečeno i při samotném závěru výstavy, jsme rádi že neváháte přijet byť i třeba jen se dvěma morčaty, že i tak Vám za to výstava stojí. zita

Aktivní přípravy probíhaly dobrý půl rok dopředu. Domluva prostorů, klecí, doprovodných akcí, příprava kalendářů a nových předmětů s motivem morčat, plakát, webovky, diplomy, a mnoho dalšího. Jedno z těch hlavních věcí bylo zajistit sponzory, bez kterých by výstava neměla smysl. Tímto moc děkujeme Kulturnímu domu Dubina - Pardubice za pronájem prostorů, výrobci kvalitního krmiva Versele - Laga, internetovému i kamennému obchodu iZverimex, výrobci originálních pamlsků a krmiv JR Farm, výrobci sena JLP Productu a panu Malinovi, Teddy obchůdku, ze kterého jste si mohli nakoupit produkty přímo na výstavě, veterinární klinice Auesculap, výrobci podestýlek ProfiBedu, krmiva Hulín, od kterých jste mohli vyzkoušet nové krmivo Muesli, výrobcům senných briket bodit a chovatelské stanici z Turkovic, která nás podpořila věcnými cenami. Díky našim sponzorům byla výstava i letos velmi bohatá a žádný z vystavovatelů od nás neodcházel s prázdnou. Přichystána byla i pozornost pro každého už u přejímky, a to v podobě sena, balení devíti kusů senných briket bodit, tématický perníček a pro prvních 29 čekal i malý bonus - dřevěný váleček se sušenou zeleninou uvnitř. Naši vystavovatelé měli po celou dobu výstavy k dispozici kvalitní krmivo Cavia Nature, senné brikety bodit a seno. Každý pak mohl vyzkoušet své štěstí v koutku prezentace sponzorů. Během celé výstavy byl stejně jako loni přichystán koutek pro děti (i dospělé :) s kreslením morčátek, o který byl k naší radosti opět velký zájem. Děti nám nakreslily spoustu krásných obrázků (celkem se jich sešlo 56), které následně odměníme a každý od nás poštou získá malou pozornost. Výstavní tým pak odborně vybere tři nejlepší, kteří budou odměněni výhrou.

A teď k samotnému dění výstavy. Přejímka probíhala bez větších problémů, zdravotní kontrolu přejímaných morčat prováděla Jana Shejbalová a Michal Sviatko. Chovatelé přijeli s řádně přichystanými svěřenci, takže se nakonec sešla téměř všechna morčata ve výstavním sále. Jsme velmi rádi, že případné pozdní příjezdy vystavovatelé poctivě hlásili. O půl deváté tak byla přejímka úspěšně zakončena, zorganizovalo se nošení morčátek a od devíti hodin začalo posuzování, kterého se tradičně zhostila Eva Dýnková, které tímto ještě jednou moc děkujeme. Poté se přidal i Michal Sviatko k posuzování mazlíků, kterému zapisovala Jana Nováková. Ta si dělala poznámky a následně udělila ještě další 3 místa pro mazlíky jako ceny pořadatele. Posuzování skončilo ve dvě hodiny, bez problémů se tak stihly i registrace. Poté jsme se vrhli s pomocníky na rozdělování cen, aby vyhlašování hezky odsejpalo. Mezi čtvrt a půl pátou tak bylo zahájeno vyhlašování, a to malou rekapitulací celé výstavy a poděkováním sponzorům, pomocníkům i zúčastněným. V pět hodin výstava skončila nádherným potleskem, který jsme si opravdu užili - děkujeme za něj. Trochu se nám ulevilo, že vše dopadlo jak mělo, vše se stihlo a zvládlo bez větších komplikací. A pak už nás „jen“ čekalo všechno uklidit.

Celkem bylo rozdáno přibližně 100 cen. Oceněna byla morčata v jednotlivých plemenech rozdělených podle věkových tříd. V případě menšího obsazení v plemeni bylo v5udělen adekvátní počet míst (přítomna čtyři a více morčat - 3 místa, přítomna tři morčata - 2 místa, přítomna 2 morčata - 1 místo, přítomno jedno morče - sloučeno s nejbližší věkovou kategorií, případně udělena čestná cena). Dále bylo uděleno 1. - 3. místo nejlepších morčat v kategorii krátkosrstých (zvlášť věkové kategorie) a dlouhosrstých morčat, nejlepší dlouhosrstý a krátkosrstý satén, nejlepší krátkosrstý pár (dlouhosrstý nakonec nebyl udělen), morče senior, sympaťák (volen návštěvníky), 6 nejlepších mazlíků, 3 ceny pořadatele pro mazlíky. Nově byly letos uděleny i speciální barevné ceny, a to 1.-3. tricolor, bicolor, jednobarevné a kresba, každá kategorie zvlášť pro dlouhosrsté i krátkosrsté.

Ještě abych nezapomněla na naši účast. Ačkoliv přichystání morčáků na naši výstavu je až to poslední při přípravách, nedopadli jsme vůbec zle. Já jsem na výstavu vzala Garda, Wyatta, Marvina a Zitu. Všichni mi udělali velkou radost a získali kartičky. Gard získal 95 bodů, Wyatt 95,5 bodů, Marvin 96 bodů a Zita 96 bodů. Zita pak dopadla nejlépe co se týče umístění a my se tak i letos můžeme pochlubit cenou pro 2. nejlepší hladkou Adult a 3. nejlepší v kresbě :) Gard, Wyatt a Zita si touto výstavou vysloužili titul Šampion. Harry byl bohužel diskvalifikován za nevýstavní kondici. Pavlína si na výstavě převzala svého nového morčáka z chs Little Goldie, a to krásného tříbarevného Chandlera, který byl zároveň vystaven s 96 body :)

Za výstavou se opravdu skrývá spousta práce, a to i té fyzické. V pátek před výstavou jsme dovezli klece a celou výstavu přichystali na druhý den. Díky našim kamarádům je tato práce už i radost. Na všechnu práci se nás sešel nemalý počet, a tak to šlo od ruky a s úsměvem. Děkujeme tak našim kamarádům, kteří ačkoliv s morčaty nemají nic společného, nenechali nás ve štychu a pomohli nám. Díky patří Stráďovi, Helče, Erbimu, Benďě a Jířovi. Nemůžu zapomenout na naše spoluorganizátorky Janu (chs Z Valhally), Elišku (chs Eleonora) a Janu (chs Bonanza). V neposlední řadě také Michalu Sviatkovi, který nám ochotně pomohl s postavením výstavy a vytáhl trn z paty s posuzováním mazlíků.

Doufám, že jsem na nikoho z Vás nezapomněla :) Jsme rádi, že máme sedmý ročník výstavy úspěšně za sebou. Děkujeme Všem za kladné ohlasy, pochvaly i uznání. V takových chvílích nám dochází, že to za tu práci stojí. Letos jsme měli rekordní návštěvnost, celkem se na výstavu přišlo podívat cca 350 lidí. Budeme doufat, že nás elán nepřejde a budeme se moci s Vámi setkat zase příště :)

Fotografie lze kliknutím myši zvětšit
(po zvětšení stačí najet na pravý okraj fotografie a kliknout na další).

PŘÍPRAVA VÝSTAVY

a14a1a2

a3a16a4

a7a8a9

a15a28a13


OCENENÍ VÍTĚZŮ

a10a11a12

a25a26a37

a38a5a39

a41a42a40


PŘEJÍMKA

a45a19a20

a21a22a33


PRŮBĚH VÝSTAVY

a23a27a6

a24a31a30

a34a44a32

a35a36a29

a18a17a46

a48a47a49

a50a43


VYSTAVENÁ MORČATA

111

č. 1, Christopher Little Goldie, hladké, bílá červenooká, A, 96,5 b
1. hladké adult
3. krátkosrsté adult
nejlepší krátkosrstý pár (+ č. 2)
č. 2, Yalla Yalla Little Goldie, hladké, bílá červenooká, J, 97 b
1. hladké junior
1. krátkosrsté junior
1. krátkosrsté jednobarevné
nejlepší krátkosrstý pár (+ č. 1)
č. 3, Ophelia Marionne Little Goldie, hladké, bílá červenooká, J, 97 b
2. hladké junior
2. krátkosrsté junior
2. krátkosrsté jednobarevné

111

č. 4, Hermiona Fuerteventura, hladké, bílá červenooká, B, 96,5 b
č. 5, Hugo Lombardi Fuerteventura, hladké, bílá červenooká, B, 96,5 b
2. hladké baby
č. 6, Game Over Little Goldie, hladké, bílá tmavooká, B, 96,5 b
1. hladké baby

111

č. 7, Light Night Od Archiho, hladké, bílá tmavooká, J, 96,5 b
č. 8, Great Mistake Little Goldie, hladké, krémová, B, 96,5 b
3. hladké baby
č. 10, Lord of Destiny Z Elfího údolí, hladké, krémová, J, 96 b

111

č. 11, Madame de Pompadour Little Goldie, hladké, krémová, J, 95,5 b
č. 12, Kate Princess Od Archiho, hladké satén, krémová, J, 96,5 b
nejlepší krátkosrstý satén
č. 13, Zulajda Kvítko, hladké, červená, J, 96 b

111

č. 14, Rafaela Brusinka, hladké, červená, A, 96 b
3. hladké adult
č. 15, Kody z Westminsteru, hladké, čokoládová, B, 96 b
č. 16, Motul z Westminsteru, hladké, čokoládová, B, 96,5 B

111

č. 17, Marvin Bellis, hladké, černá, J, 96 b
č. 18, Yoana vom Oberhausener Lohfeld, hladké, solid šedá aguti-buff-bílá, A, 94,5 b
č. 19, Olly Bellis, hladké, černý dalmatin, B, 95 b

111

č. 20, Cupakabra Happy Guinea Pig, hladké, černý dalmatin, J, 96,5 b
3. hladké junior
2. nejlepší kresba
č. 21, Zita vom Hoogenhof, hladké, černý dalmatin, A, 96 b
2. hladké adult
3. nejlepší kresba
č. 22, Gard Savonnier, hladké, černý dalmatin, A, 95 b

111

č. 23, Wyatt Earp vom Hoogenhof, hladké, černý dalmatin, A, 95 b
č. 24, Bolero vom Burserberg, hladké, šedá aguti, A, 95,5 b
č. 25, Siréna Terra Punctata, hladké, solid aguti stříbrná, J,
96 b

111

č. 26, Gaia Cavalleto, angl. crested satén, červená, A, 96 b
č. 27, Chroma Broučínov, angl. crested, červená, A, 96,5 b
2. angl. crested A+J
3. krátkosrsté jednobarevné
č. 28, Brusinka Kvítko, angl. crested, červená, A, 96 b
3. angl. crested A+J

111

č. 29, Vest Savonnier, angl. crested, solid aguti zlatá, A, 97 b
1. angl. crested A+J
2. krátkosrsté adult
1. nejlepší kresba
č. 30, Chanelka z Jozefcheeku, angl. crested, černá-bílá, B, 97 b
1. angl. crested baby
1. krátkosrsté baby
2. krátkosrstý bicolor
č. 31, Indy Greys, angl. crested, černá-bílá, A, 95,5 b
nejlepší morče senior

111

č. 32, Xakrea Cavia Bohemia, angl. crested, černá-bílá, B, 97 b
2. angl. crested baby
2. krátkosrsté baby
3. krátkosrstý bicolor
č. 33, Aragon Ebony, angl. crested, černá-bílá, A, 95 b
č. 34, Chloe Narcisse Little Goldie, angl. crested, červená-bílá, B, 95,5 b

111

č. 35, Edmond Kvítko, angl. crested satén, červená-bílá, B,
95 b
č. 36, Chandler Little Goldie, angl. crested, černá-červená-bílá, B, 96 b
č. 37, Blanche Little Goldie, angl. crested, černá-červ.-bílá, B, 97 b
3. angl. crested baby
3. krátkosrsté baby
1. krátkosrstý tricolor

111

č. 38, Darius vom Oberhausener Lohfeld, angl. crested, solid
šedá aguti-buff-bílá, B, 94,5 b
č. 39, Jango Fett Cavia Bohemia, am. crested, červená, A, 95 b
č. 40, Benito Austerlitz, am. crested, červená, J, 95,5 b
1. am. crested A+J+B

111

č. 41, Honey Od Zakouše, US Teddy, čokoládová, J, 95,5 b
2. US Teddy junior
č. 42, Ifon Lucky Diamond Luk, US Teddy, černá, J, 95 b
3. US Teddy junior
č. 43, Latino Lovumba Od Nicolette, US Teddy, krémová-bílá, B, 96,5 b
2. US Teddy baby

111

č. 44, Girlish Secret Od Nicolette, US Teddy, buff-bílá, A, 97,5 b
1. US Teddy adult
1. krátkosrsté adult
1. krátkosrstý bicolor
nejlepší morče výstavy
č. 45, Benjamín Imagine Mariva, US Teddy, buff-bílá, J, 94,5 b
č. 46, Vanilla Cavia MaGia, US Teddy, červená-bílá, B, 95 b

111

č. 47, Happy Valentine Od Zakouše, US Teddy, čokoládová-bílá, J, 95 b
č. 48, Nessie z Turkovic, US Teddy, černá-bílá, B, 96 b
č. 49, Nena z Turkovic, US Teddy, černá-bílá, B, 96,5 b
1. US Teddy baby

111

č. 50, Apolenka Leo Minor, US Teddy, černá-červená-bílá, B, 96 b
3. US Teddy baby
3. krátkosrstý tricolor
č. 51, Xinty Od Nicolette, US Teddy, čokoládová-buff-bílá, A, 96,5 b
2. krátkosrstý tricolor
č. 52, Lucky Snow Dream Rezekvítek, US Teddy, béžová-bílá-šafránová, B, 95,5 b

111

č. 53, Adélka z Kozího hrádku, US Teddy, oranžová-bílá, J, 96,5 b
1. US Teddy junior
3. krátkosrsté junior
č. 54, Oskar z Turkovic, US Teddy, čokoládová-oranžová-bílá, B, 96 b
č. 55, Aristo´s Goliath, rex, aguti stříbrná, A, 96 b
čestná cena rex

111

č. 56, Beauty Bella Nickola & Happy Day, šeltie, bílá tmavooká, B, 95 b
č. 57, Vill Bellis, šeltie, krémová, A, 94,5 b
2. šeltie A+J
č. 58, Harry U Stezníka, šeltie, krémová, A, 0 b (nevýstavní kondice)

111

č. 59, Xenon Bellis, šeltie, krémová, A, 94 b
3. šeltie A+J
č. 60, Satres vom Adelaide, šeltie satén, krémová, B, 95,5 b
2. šeltie baby
č. 61, Zara Phillips Nickola, šeltie satén, červená-bílá, B, 96 b
1. šeltie baby
nejlepší dlouhosrstý satén

111

č. 62, Ned Annemilie, šeltie, černá-bílá, A, 95,5 b
1. šeltie A+J
3. dlouhosrsté adult
č. 63, Dawn of Destiny Lawanga, coronet, červená-bílá, A, 95,5 b
1. coronet A+J
2. dlouhosrsté adult
č. 64, Zara Cornelia Cavia, coronet, červená-bílá, J, 95,5 b

111

č. 65, Captain Teemo Sunny Shine, coronet, červená-bílá, B, 95 b
č. 66, Hulietta Hanaville, coronet, černá-bílá, B, 96 b
2. coronet baby
č. 67, Ferro z Přediny, coronet, černá-bílá, B, 96 b
3. coronet baby

111

č. 68, Violet Porcellino, coronet satén, černá-červená-bílá, B, 0 b (nevýstavní kondice)
č. 76, Olalla from Micky, coronet, bílá modrooká, B, 97 b
1. coronet baby
2. dlouhosrsté baby
1. dlouhosrsté jednobarevné
č. 69, Fearless Bunny Lawanga, texel, červená-bílá, J, 96,5 b
3. texel A+J+B
1. dlouhosrsté junior

111

č. 70, Pico Pico from Micky, texel, červená-bílá, B, 96,5 b
2. texel A+J+B
2. dlouhosrstý bicolor
č. 72, Coca Cola Sunny Shine, texel, červená-bílá, B, 95 b
č. 73, Pichu Pichu from Micky, texel, červená-bílá, 97,5 b
1. texel A+J+B
1. dlouhosrsté baby
1. dlouhosrstý bicolor

111

č. 74, Teddynka z Jižního Slunce, texel satén, červená-bílá, B, 94,5 b
č. 75, Garcia in den Wolfsmorgen, texel, černá-bílá, B, 96,5 b
č. 77, Nigeria from Micky, merino,černá-červená-bílá,B, 97 b
čestná cena merino
3. dlouhosrsté baby
nejlepší dlouhosrstý tricolor

111

č. 78, Meringa del Titicaca, peruánec, bílá tmavooká, B, 96 b
2. peruánec A+J+B
2. dlouhosrsté jednobarevné
č. 79, Mr. Franklin del Titicaca, peruánec, bílá tmavooká, B, 96 b
3. dlouhosrsté jednobarevné
č. 80, Varadero Peru de Grande, peruánec, červená-bílá, A, 96,5 b
1. peruánec A+J+B
1. dlouhosrsté adult
3. dlouhosrstý bicolor

111

č. 81, Bandita, alpaka, černá-bílá, A 95,5 b
čestná cena alpaka
č. 82, Donata, lunkarya-peruánec, oranžová-bílá, A, 95,5 b
čestná cena lunkarya - peruánec
č. 83, Jeho morčečenstvo Wasabi, cuy, červená-bílá, B, 96 b

111

č. 84, Jeho morčečenstvo Tereza, cuy, černá-bílá, A, 96 b
2. cuy A+J+B
č. 85, Ellma Debora, cuy, černá-bílá, A, 95,5 b
č. 86, Laura Z Brandýsa nad Labem, cuy, zlatá aguti-bílá, A, 96,5 b 1. cuy A+J+B

111

č. 87, Jeho morčečenstvo Rocky, cuy, lila-šafrán-bílá, A, 96 b
3. cuy A+J+B
č. 88, Mamuts Moretti, skinny, zlatá aguti, J, 97 b
2. skinny A+J+B
č. 89, Bobo Z Bosonoh, skinny, černá, J, 97 b
1. skinny A+J+B

11

č. 91, Grace Golden, skinny, zlatá aguti, A, 96,5 b
3. skinny A+J+B
č. 92, Jordyn od Prďoly, skinny, černá-červená-bílá, J, 96 b

MAZLÍCI

111

č. 1 C, Zaira, krátkosrstý mazlík, zlatá-bílá s béžovou, A, 96,5 b
č. 3 C, Penelope Margarita, krátkosrstý mazlík, buff, J, 99 b
5. nejlepší mazlík
mazlík sympaťák
č. 4 C, Palermo Lucky Diamond Luk, krátkosrstý mazlík, barevný šiml, B, 98,5 b

111

č. 5 C, Káhira Lucky Diamond Luk, krátkosrstý mazlík, barevný šiml, J, 98 b
č. 6 C, Lucky Cavia Carnea, krátkosrstý mazlík, černá-červená-bílá, A, 0 b
č. 7 C, Rozinka, krátkosrstý mazlík, bílá s aguti, A, 98,5 b

111

č. 8 C, Naomi z Turkovic, krátkosrstý mazlík, černá s bílou, B, 99 b
6. nejlepší mazlík
č. 9 C, Fernando z Boleradic, dlouhosrstý mazlík, A, slate blue-zlatá, 97,5 b
č. 10 C, Eiffel Lucky Diamond Luk, dlouhosrstý mazlík, A, slate blue-zlatá-bílá, 97 b

111

č. 11 C, Eldorado Lucky Diamond Luk, dlouhosrstý mazlík, červená-bílá, A, 96,5 b
č. 12 C, Charlota ze Sparty, dlouhosrstý mazlík, J, červená-bílá, 98 b
č. 13 C, Kaky, dlouhosrstý mazlík, lila-šafránová s bílou, A, 97 b

111

č. 14 C, Freya, dlouhosrstý mazlík, aguti stříbrná-bílá, A, 96,5 b
č. 15 C, Samuel, dlouhosrstý mazlík, 97 b
č. 16 C, Paulina vom Gotenholz, dlouhosrstý mazlík, červená-bílá, B, 98 b

111

č. 17 C, Lucky Punch in den Wolfsmorgen, dlouhosrstý mazlík, aguti stříbrná s bílou, B, 99,5 b
3. nejlepší mazlík
2. mazlík - cena pořadatele
č. 18 C, Selenie, dlouhosrstý mazlík, oranžová-bílá, 98,5 b
č. 19 C, Nanda Leera, dlouhosrstý mazlík, červená s bílou, 98,5 b

111

č. 20 C, Nilufer Seni Sevyiorum, dlouhosrstý mazlík, červená-černá-bílá, A, 99,5 b
1. nejlepší mazlík
3. mazlík - cena pořadatele
č. 21, Bořek Aurelia Rossa, dlouhosrstý mazlík, oranžová, B, 99 b
č. 22 C, Emeše, mazlík skinny, černá-červená-bílá, A, 99 b

111

č. 23 C, Šňupík, cuy nestandard, bílá-červená, 99 b
č. 24 C, Chulit, mazlík skinny, černá-červená-bílá, A, 98,5 b
č. 26 C, Black Berry Juice od Golema (Evička), mazlík skinny, černá s červenou a bílou, A, 98 b

111

č. 27 C, Hanés Z Valhally, mazlík skinny, černá-červená-bílá, J,
99,5 b
2. nejlepší mazlík
1. mazlík - cena pořadatele
č. 28 C, Uchňa, mazlík skinny, červená, A, 96,5 b
č. 30 C, Paloma, mazlík skinny, černá, A, 99 b
4. nejlepší mazlík

VYHLAŠOVÁNÍ VÍTĚZŮ

v1v2v3

v4v5v6

v7v8v9

v10v11v12

v13v14v15

v16v17v18

v19v20v21

v22v23v24

v25v26v27

v27v28v29

v30v31v32

v33v34v35

v36v37v38

v39v40v41

v44v43v45

v42v46v47


NAKRESLENÉ OBRÁZKY

o1o3o4

o5o6o7

o8o9o10

o11o12o13

o14o15o16

o17o18o19

o20o21o22

o23o24o25

o26o27o44

o2o45o29o30o31

o32o33o34o35o36

o37o38o39o40o41

o42o43o46o47o28

o48o49o50o51o52

o53o54o55o56


VELKÉ DÍKY VŠEM NAŠIM SPONZORŮM:

kdKutlurní dům Dubina - Pardubice

versele

izverimex

jrfarm

seno

1teddy

aesculapprofibed

hulin

malina

bodit

chs_z_turkovic