MAZLÍČCI


Nejen o našich mazlících, ale o tom, jak vznikla CHS Pod Stránskou skálou


ZUZA (*duben 2004 - +23.2.2007) byla pořízena pro radost moji a mých dětí. Jako malá jsem měla  tříbarevnou morčecí slečnu Fanču a moc jsem si přála, aby jí byla co nejvíce podobná.Samozřejmě byla ze zverimexu, protože jsem tehdy  netušila, že existují nějaké chovatelské stanice. Se Zuzou jsme si domů přinesli i svrab. Vše začalo třemi maličkými nenápadnými stroupky, které spíš vypadaly jako následek střetu s jiným morčátkem. Během 14 dní svrab vypukl v celé své síle. Zuza se neustále škrabala, přitom kvikala bolestí a vykousala si obrovská kola srsti  až do živého masa. Po druhé injekční dávce Dectomaxu svrab ustoupil, Zuza zarostla, ale mě už asi navždy zůstane fobie na morčecí škrabání.
 
Zuzanka nás opustila kvůli nádorovému onemocnění, které se i přes intenzivní léčbu nepodařilo zastavit.
 


ASTERIXE  (*květen 2004 - +8.2.2007)  jsme si přivezli z brněnské výstavy Přišel ještě se zhruba stejně starým kamarádem červeným crestedem Césarem. Bohužel tento drobeček, přestože baštil to samé co Zuza a Asterix, se kterým sdílel i klec, dostal průjem a přes veškerou snahu o záchranu zemřel. Místo po Cézárkovi pak zaplnila Fella, ale po něm mi rozhodně zůstala láska k morčátkům s korunkou.
Asterix byl ženich pro Zuzu, ale po změně plánů a dlouhém rozvažování jsme ho nechali vykastrovat.Občas mě překvapí tím, že se k holkám chová, jako by ani kastrovaný nebyl. Budiž mu přáno.
Asterix byl statečný sameček, který onemocněl a  jako spousta morčátek se dlouho tvářil, že mu nic není. Po zvážení věku, diagnózy a náročnosti léčby jsem se rozhodla pro euthanazii.
 


FELLA Cavia Ania (*14.5.2004 - +27.11.2009) Po neúspěšném shánění červeného cresteda mi Anička Havlínová z Olomouce nabídla krémovou crestedku. Druhý den už jsme si ji odváželi domů. Od začátku se chovala jako pravý mazlík Už v autě si pohodlně lehla naší Klárce na klíně a spokojeně „povídala“.Bohužel i Fella dostala průjem. Seděla naježená v koutě a zcela apatická. K dietě o seně a vodě jsem přidala Hylak, rozmočené bobky, vit C, Pikovit, vodu s glukopurem a z hrůzy, že by nám umřela i slib, že jí seženu krásného ženicha,založím chovatelskou stanici a bude mít miminka. Nevím, co z toho pomohlo nejvíc, ale Fella se uzdravila:o)) Brzy k nám přibyl sameček Jason Cavia Bohemia spolu s chovnou samičkou Leilou Savonnier
Tímto byla založena chovatelská stanice Pod Stránskou skálou.
V
 březnu r.2005 odchovala svoje miminka a pak už byla  jen milým mazlíčkem dcery Klárky.